Dalintis „Užaugę teniso turnyrai Vilniuje suteikė galimybę mėgautis geriausiais Lietuvos žaidėjais“

Užaugę teniso turnyrai Vilniuje suteikė galimybę mėgautis geriausiais Lietuvos žaidėjais

Šių metų pradžioje Lietuvoje tęsiasi dar neregėtas aukšto lygio teniso bumas. Vilniaus „SEB arenoje“ sausį surengtas ITF serijos „Vilnius Cup 2023“ turnyras, vasario pradžioje čia įvyko Daviso taurės mačas tarp Lietuvos ir Pakistano rinktinių, o vasario 5-ąją čia startavo ir ATP „Challenger 100“ serijos turnyras.

„Challenger“ serijos turnyrai Lietuvoje iki praėjusių metų spalio buvo nematytas dalykas. Galiausiai sostinėje pirmą sykį buvo surengtas „Vilnius Open by kevin.“ turnyras su 45 tūkst. eurų priziniu fondu. Daugybės liaupsių susilaukęs turnyras sukėlė tokią bangą, kad lietuviams buvo pasiūlyta organizuoti dar „riebesnį“ ATP „Challenger“ turnyrą. „Vitas Gerulaitis Cup“ pavadintose varžybose kovojama jau dėl 118 tūkst. eurų prizinio fondo, o nugalėtojas džiaugsis net 100 ATP reitingo taškų.

Minėtų turnyrų direktorius Ramūnas Grušas neslepia, kad didžiausias iššūkis organizuojant tokius turnyrus yra finansinis. Praplėtus „SEB areną“, Vilniuje esanti infrastruktūra tapo pritaikyta pačio aukščiausio lygio varžyboms. Čia pat yra įsikūręs ir viešbutis bei restoranas, o savo organizacinius sugebėjimus lietuviai jau yra įrodę ne viename dideliame sporto renginyje.

Ramūnas Grušas

„Pirmo turnyro sėkmė leido gauti licenciją antram turnyrui. Svarbiausias dalykas yra sąlygos ir infrastruktūra. Tą turime, todėl lieka finansai, kuriuos turime suakumuliuoti, norėdami organizuoti tokį turnyrą. „Vitas Gerulaitis Cup“ turnyro bendra sąmata siekia apie 300 tūkst. eurų. Tai yra iššūkis, nes reikia suburti nemažai rėmėjų“, – teigė R. Grušas.

Visgi didžiausias motyvatorius tokių turnyrų organizavimui yra galimybė Lietuvos teniso sirgaliams pamatyti geriausius šalies žaidėjus. Tik tokio arba aukštesnio lygio turnyruose mūsų šalyje įmanoma išvysti geriausią Lietuvos tenisininką Ričardą Berankį.

„Visada yra labai svarbu turėti savus žaidėjus turnyre. Kaip jiems čia seksis, jau kitas dalykas, nes sportas yra nenuspėjamas. Bet kokiu atveju, „SEB arena“ tam ir buvo statyta, kad turėtume tokius renginius. Infrastruktūra, rėmėjai bei stiprūs mūsų žaidėjai yra trys dedamosios, dėl ko tokie turnyrai Lietuvoje yra įmanomi“, – pabrėžė R. Grušas.

Edas Butvilas ir Ričardas Berankis

Teniso pasaulyje kiekvieną savaitę vyksta nemažai turnyrų. Daugybė profesionalių tenisininkų kiekvieną kartą renkasi, į kurį turnyrą norėtų arba galėtų nuvykti. Pirmasis „Challenger“ turnyras Vilniuje buvo tam tikras atspirties taškas, įtraukęs Lietuvą į stiprių tarptautinių turnyrų kalendorių.

„Pirmasis turnyras leido mums pasižymėti kalendoriuje, gavome daug teigiamų atsiliepimų, todėl smagu, kad čia atvyksta ir tikrai aukštus reitingus turintys žaidėjai. Žinoma, antrasis turnyras yra didesnio prizinio fondo su daugiau ATP taškų, todėl natūraliai jis dar labiau vilioja tenisininkus“, – kalbėjo turnyro direktorius.

Aukščiausią reitingą „Vitas Gerulaitis Cup“ turnyre turi olandas Timas van Rijthovenas (ATP-107), praėjusiais metais iškovojęs pirmąjį karjeros ATP titulą, kuomet „Libema Open“ turnyro finale 6:4, 6:1 įveikė tuo metu antrą pasaulio raketę Daniilą Medvedevą.

Lietuvai turnyre atstovaus R. Berankis bei du jauni mūsų šalies talentai – Edas Butvilas ir Vilius Gaubas.

R. Grušas atskleidė, kad artimiausius dvejus metus Lietuvoje tikrai bus rengiami mažiausiai po vieną „Challenger“ serijos turnyrą. Jiems jau yra rezervuotos datos ATP kalendoriuje.

„Turime ilgalaikes sutartis su pagrindiniais rėmėjais, todėl spalio mėnesį tikrai turėsime dar vieną „Challenger“ turnyrą. Ar jų metuose bus daugiau, priklausys ne tik nuo biudžeto, bet ir įvairių atsitiktinių dalykų“, – sakė R. Grušas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Sauliaus Čirbos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos tenisininkai į pirmąją Daviso taurės varžybų grupę žengė tiesiausiu keliu

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį