Dalintis „Ruošiamės vasarai!“

Ruošiamės vasarai!

„Nepervarkite“, – įspėja sveikatingumo klubų tinklo „Impuls“ asmeninė trenerė Ieva Juknytė ir dalijasi patarimais, kaip vasarą pasitikti ne tik liekniems, bet ir sveikiems bei žvaliems.1. Keiskime požiūrį…

Ryžtis pradėti mankštintis ir subalansuotai maitintis neabejotinai svarbu, tačiau suvokti, kad pasiekus tikslą gyvenimas nebebus koks buvęs – dar svarbiau. Kol nesuprasime, jog aktyvumas ir subalansuota mityba – tai ne alinanti kova, o sąmoningai pasirinktas gyvenimo būdas, jokie stebuklingi metodai nepadės. Turime išmokti formuluoti ne tik trumpalaikius tikslus, bet ir kryptingai siekti ilgalaikio rezultato – geros savijautos ir sveikatos.

2. …ir įpročius

Užuot važiavę į darbą automobiliu galime pasimėgauti saulėtu rytu ir eiti pėsčiomis ar minti dviratį. Taip pat lipti laiptais, užuot kilus liftu. Tokie įpročiai, tapę kasdieniais, didina fizinį aktyvumą, stiprina organizmo imunitetą bei širdies ir kvėpavimo takų sistemas. Būtent aktyvi veikla yra pats geriausias metodas siekiant palaikyti tinkamą kūno svorį ir gerą savijautą.

3. Judėkime

Judėjimas – bene geriausias būdas ištirpdyti nepageidaujamus kilogramus. Dėl to aktyviai fizinei veiklai turėtume skirti bent 2 valandas per savaitę. Taigi, liaukimės ieškoti progų praleisti suplanuotą treniruotę ar pasivaikščiojimą parke.

4. Mankštinkimės reguliariai ir nuosekliai

Svarbiausia ne tai, kaip daug ir intensyviai sportuojame, o tai – kaip reguliariai ir nuosekliai tai darome. Pasirodo, per didelis fizinis krūvis dažniausiai virsta ne lieknesne talija, o organizmo pervargimu ar net visišku išsekimu. Dėl to reikia sudarysi optimalų treniruočių grafiką ir nuosekliai didinti jų intensyvumą – taip ne tik atsikratysime viršsvorio, bet ir stiprinsime visą kūną.

5. Nepamirškime mitybos

Sveikos mitybos principai neturi nieko bendra su organizmą alinančiomis dietomis. Užuot pasiryžę atsisakyti mėgstamų produktų, įvertinkime savo mitybos racioną ir įprastą fizinį aktyvumą. Atminkite – suvartotos kalorijos virsta organizmui būtina energija, tačiau neišnaudota energija virsta nepageidaujamais kilogramais.

6. Sportuokime visus metus

Pasiekti akį džiuginantys rezultatai dar nereiškia, kad galima iškart pamiršti mankštą. Judėti ir mankštintis reikia ne tik artėjant vasarai. Svarbu sau pasakyti, kad visų pirma mankštinamės ne dėl dailios figūros, o dėl savo sveikatos ir geros savijautos. Tik reguliariai ir nuosekliai mankštindamiesi džiaugsimės puikia savijauta ir figūra ištisus metus.

[alert color=“violet“ icon=““]Kartais kovodami su per žiemą priaugtais kilogramais jaučiamės tarsi užburtame rate. Numetus svorio šis netrunka sugrįžti… Ar dėl to kalti netinkamai lieknėjimo būdai? Kodėl nukritęs svoris sugrįžta?
Vyrauja požiūris, kad kuo daugiau sportuosime ir mažiau valgysime, tuo greičiau visam laikui atsikratysime viršsvorio. „Deja, tai vienas populiariausių mitų– Tokia taktika sekina organizmą, kuris, pritrūkęs gyvybiškai svarbios energijos, ima kaupti kiekvieną kaloriją. Staiga liovusis mankštintis ir pradėjus normaliai maitintis, kūnas ne tik skuba susigrąžinti prarastą energiją, bet ir iš anksto ruošiasi panašioms stresinėms situacijoms ateityje – t. y. kaupia svorį. Taigi, drastiški lieknėjimo metodai ne į naudą nei grožiui, nei sveikatai“, – sako „Impuls“ trenerė I. Juknytė.
[/alert]

Nuotraukos: Rytis Šeškaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Ryžiai ir glitimas

Pastaraisiais metais vis dažniau išgirstame apie celiakiją – autoimuninę virškinamojo trakto ligą, dėl kurios organizmas netoleruoja tam tikrų grūduose esančių…

Sekantis straipsnis:

Jeigu nieko nežinote apie riedučius

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį