Dalintis „Rekordus gerinanti bėgikė M. Morauskaitė džiaugiasi prisijaukinusi sėkmę“

Rekordus gerinanti bėgikė M. Morauskaitė džiaugiasi prisijaukinusi sėkmę

Lietuvos bėgikė Modesta Morauskaitė antrus metus iš eilės demonstruoja milžinišką progresą ir maloniai džiugina solidžiais rezultatais. Uždarų patalpų sezonas jai klostėsi tiesiog įspūdingai – ji dukart gerino 400 m bėgimo Lietuvos rekordą, o Belgrade (Serbija) vykusiame pasaulio čempionate užėmė aukštą devintą vietą.

Lietuvos sportininkė taip pat įvykdė šių metų Europos čempionato normatyvą bei surinko nemažai reitingo taškų, kurie gali būti svarbūs siekiant vietos pasaulio pirmenybėse Judžine (JAV).

Gerą formą bėgikė demonstravo jau pernai vasarą, ne kartą gerinusi asmeninį rekordą 400 m barjeriniame bėgime.

„Rezultatų kilimą lėmė daugiametis tikslingas darbas ir tikslingos treniruotės. Galbūt geri rezultatai būtų atėję ir anksčiau, bet sporte ne visą laiką sklandžiai pavyksta pasiruošimas, kuris lemia tavo pasirodymą. Reikia ir sėkmės, kurios man vis pritrūkdavo. Dar atsirado karantinas, kuris lėmė varžybų stygių, taip pat traumos šiek tiek pakišdavo kovą. Pastaraisiais metais viskas vyko sklandžiai, sporto kelyje nebuvo jokių kliūčių ir tai dabar atsispindi rezultatuose“, – džiaugėsi M. Morauskaitė.

Jau septintus metus M. Morauskaitė sportuoja Ispanijoje su treneriu Rafaeliu Blanqueru Alcantudu. Lietuvė sakė, kad žiemos periodu būtent pasaulio čempionatas yra svarbiausias startas, todėl buvo daug dėmesio skirta jam pasiruošti. Visgi kažkokių specialių treniruočių prieš šias pirmenybes nebuvo.

Modesta Morauskaitė

„Planas buvo kuo geriau pasiruošti pasaulio čempionatui, nes tai svarbiausios šio laikotarpio varžybos, tačiau treniruotės buvo lygiai tokios pačios, kaip ir ruošiantis praėjusių metų Europos pirmenybėms. Tiesiog šiais metais turėjau galimybę ir žiemą sportuoti Ispanijoje, kur buvo geresnės sąlygos nei Lietuvoje. Čia turime geresnės kokybės maniežą“, – Lietuvos skaudulį priminė M. Morauskaitė.

Ispanijoje klimatas leidžia ir lauke sportuoti ištisus metus. Pati bėgikė prisipažįsta, kad ir žiemą nemažai pratimų treniruojantis yra atliekama lauko stadione. Visgi Ispanijoje netrūksta ir uždarų maniežų, kurių kokybė yra itin aukšta. Dėl to ispanai turi puikias sąlygas ruoštis ir uždarų patalpų sezonui, bėgikai gali treniruotis viražais.

Verta pažymėti, kad uždarose patalpose vieno rato ilgis yra 200 m, o posūkiai yra pakelti. Bėgike neslepia, kad atėjus į maniežą iš stadiono, reikia keletos treniruočių apsipratimui prie pasikeitusių sąlygų.

„Rezultatų pagerėjimui ir stabilumui, be abejo, įtakos turėjo geros pasiruošimo sąlygos. Labai smagu buvo svarbiausioms varžyboms ruoštis turint gerą maniežą. Visuomet į jį važiuodavome, kai reikėdavo specifinių treniruočių, ypač susijusių su viražais“, – pabrėžė sportininkė.

M. Morauskaitė pridūrė, kad bėgant manieže, labai svarbi yra ir taktika, nes 400 m distancijoje po pirmojo rato visos bėgikės subėga į pirmą takelį ir stengiasi užsiimti kuo geresnę poziciją. Tai leidžia išeikvoti mažiau energijos.

Puiki forma jau metų pradžioje teikia daug vilčių prieš artėjantį vasaros sezoną. Vis dėlto profesionaliame sporte nėra lengva išlaikyti gerą formą ištisus metus. Taip pat nėra lengva savo formos piką pasiekti kelis kartus.

„Apie tai negalvoju. Tam ir turiu trenerį, kuris žino visus niuansus kaip gerą formą iš žiemos perkelti į vasarą bei ją dar labiau pagerinti. Dėl to savęs papildomomis mintimis neapkraunu. Juolab, kad treneris turi labai didelę patirtį, dirbęs su tituluotais sportininkais, olimpiniais ir pasaulio čempionais. Su R. B. Alcantudu dirbu jau septintus metus, todėl jis mane gerai pažįsta ir neabejoju, kad man bus paruošta pati geriausia programa, kuri man leis maksimaliai pasiruošti svarbiausiems startams“, – aiškino M. Morauskaitė.

Modesta Morauskaitė

Beje, M. Morauskaitė dar prieš išvykdama į Ispaniją, sėkmingai varžėsi ne tik lengvosios atletikos takeliuose, bet ir snieglenčių sporte. Žiemą ji užsiimdavo snieglenčių sportu ir yra tapusi Lietuvos čempione bei dalyvavusi pasaulio jaunimo čempionatuose. Visgi vėliau teko pasirinkti vieną sporto šaką ir koncentruotis būtent jai.

„Išvykusi į Ispaniją supratau, kad vis dėlto turėčiau likti lengvojoje ir siekti aukštumų čia. Snieglentės liko kaip hobis. Tarpsezonio laikotarpiu, jeigu Lietuvoje būna sniego, mielai nuvykstu paslidinėti su snieglente, bet paskutinį kartą tą padaryti pavyko prieš 2-3 metus. Pasiilgau šio sporto, bet šiuo metu manau, kad prie jo galėsiu grįžti tik pasibaigus karjerai“, – kalbėjo lengvaatletė.

M. Morauskaitės šiemet laukia dvejos svarbiausios varžybos. Kadangi Europos čempionato normatyvas jau įvykdytas, tai rugpjūčio gale ji sieks būti geriausios formos bei pakovoti dėl patekimo į finalą. O dėl vietos planetos pirmenybėse, kurios vyks liepos viduryje, dar reikės pakovoti.

„Turiu gegužės ir birželio mėnesius, kad per varžybas įvykdyčiau normatyvą arba susirinkčiau reikalingus reitingo taškus, kad galėčiau startuoti kartu su stipriausiomis pasaulio merginomis. Šįkart jau lauke“, – sakė M. Morauskaitė.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Latvijos lengvosios atletikos federacijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Giedrius Staniulis: „Gerą kovą dėl atšokusių kamuolių lemia kovingumas“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį