Dalintis „R. Miklyčiūtė: reikia palaukti ir rezultatas bus dar aukštesnis“

R. Miklyčiūtė: reikia palaukti ir rezultatas bus dar aukštesnis

Ketvirtadienį Kauno miesto lengvosios atletikos čempionate geriausia Lietuvos šuolininkė su kartimi dar sykį pagerino šalies rekordą. 4.15 m aukštį su kartimi įveikusi Rugilė Miklyčiūtė užfiksavo naujus Lietuvos uždarų patalpų 18-mečių, 19-mečių bei moterų rekordus. Ankstesnis rekordas (4.11 m), kurį sportininkė užfiksavo varžybose Latvijoje, išsilaikė vos 3 savaites.

Po rekordinio šuolio Ritos Sadzevičienės treniruojama lengvaatletė neslėpė, jog rezultatų augimo šiemet tikėjosi (geriausias praėjusios žiemos rezultatas – 4.03 m – aut. past.): „Pradžioje sezono tikrai dirbome daug, tai tų rezultatų buvo galima tikėtis. Manau, kad progresą lėmė nuoširdus darbas ir įdėtos pastangos. Būtent šį žiemos sezoną pakeitėme labai daug technikos elementų, tie visi pakeitimai ir lėmė rezultatą. Visgi, nelabai vertiname žiemos rezultatus ir daugiau dedame pastangas į vasarą, nes ten laukia svarbesni startai.“

Jau 5 startus šiais metais turėjusi R. Miklyčiūtė 3 kartus neįveikė 4 m aukščio (visi rezultatai – 3.70 m, 4.11 m, 3.94 m, 3.90 m, 4.15 m – aut. past.), todėl pabrėžė stabilumo stoką. „Ties stabilumu vis dar sunkiai dirbame. Kaip ir minėjau, daug technikos elementų esame pakeitę, bandome šokinėti stabiliau, bet ne visą laiką pavyksta. Tikiuosi šokti aukščiau ir per treniruotes matosi, kad galėčiau. Tikrai dar nėra ta galimybių riba atskleista, manau, reikia šiek tiek laiko. Reikia palaukti ir rezultatas bus dar aukštesnis“, – atviravo sportininkė.

Rugilė Miklyčiūtė

Jau kurį laiką tiek žiemą, tiek ir vasarą šalies rekordus gerinanti 18-metė šuolininkė ramina, jog šie rezultatai nėra tokie įspūdingi: „Tiesą sakant, tas Lietuvos rekordas nėra toks aukštas. Suprasčiau jei jis būtų 4.50 m (Europos čempionato normatyvas – aut. past.), tada tikrai būtų galima užskaityti, kaip Lietuvos rekordą. O kai buvo 3.90 m, tai nelabai ir vertinome.“

Praėjusių metų birželį lietuvė debiutavo Europos komandiniame čempionate Chožuve (Lenkija), o rugpjūtį Jeruzalėje (Izraelis) vykusiame Europos jaunimo (U20) čempionate iškovojo sidabro medalį. Būtent šiose varžybose R. Miklyčiūtė užfiksavo naują Lietuvos rekordą stadione (4.15 m). Šiuo metu lengvaatletei priklauso 7 Lietuvos uždarose patalpose ir 9 stadione pasiekti šuolio su kartimi rungties rekordai.

Rugilė Miklyčiūtė

„Pagrindinis metų tikslas yra gerai sudalyvauti Pasaulio jaunimo čempionate. Tikiuosi ten užfiksuoti geriausią rezultatą“, – sakė sportininkė. Pasaulio jaunimo čempionatas rugpjūčio 26–31 d. vyks Limoje (Peru). Sekmadienį (vasario 18 d.) R. Miklyčiūtė dalyvaus Panevėžyje vyksiančiame Lietuvos čempionate, kur sieks jau penktojo uždarų patalpų titulo.

Tekstas: lengvoji.lt
Nuotraukos: Dariaus Kibirkščio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Daviso taurė: rudenį Lietuvos tenisininkų laukia dvikova Kroatijoje

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį