Dalintis „Populiarėjanti apsikabinimų terapija – kas tai?“

Populiarėjanti apsikabinimų terapija – kas tai?

Psichinės sveikatos gerinimo paslaugų spektras nuolat plečiasi. Šiandien pagerinti savo emocinę savijautą galima ne tik apsilankius pas psichologą ar atsipalaidavus ant masažinio stalo, bet ir dirbant su energetinės medicinos ar kitokių naujų terapijų specialistais. Pagal profesionalios apsikabinimų terapeutės Bethany Heap pasakojimą parengėme tekstą apie tai, kas gi yra apsikabinimų terapija ir kaip ji gali teigiamai paveikti žmones.

Apkabinimai – pripažinta terapija

Profesionali apsikabinimų terapija yra pasaulyje pripažintas psichinės sveikatos gerinimo metodas. Tai pacientų gydymas griežtai tik platoniška draugyste ir apsikabinimais. Ši terapija gali padėti geriau jaustis vienišiems, izoliuotiems žmonėms, neturintiems artimųjų, su kuriais galėtų bendrauti. Taip pat apsikabinimų terapija gali patikti žmonėms, kurie savo patirtimi ir jausmais nenori dalintis su artimaisiais arba nori praleisti laiką atskirai, sukurti ryšį su mažiau pažįstamu asmeniu, kuris jiems galėtų padėti psichologiniais klausimais.

Apsikabinimų terapija

Profesionalios apsikabinimų terapijos esmė yra tokiems žmonėms suteikti saugų, nesmerkiantį ryšį, kuriame jie galėtų pailsėti, atsipalaiduoti, rasti pritarimą ar komfortiškas sąlygas gedėti bei išsiverkti. Situacijų, kodėl žmonės kreipiasi į apsikabinimų terapeutą yra įvairių – kiekvienas turi savo motyvą. Tačiau, pasak B. Heap, dauguma žmonių apsikabinimo terapijos seansą palieka emociškai lengvesni, pailsėję.

Mokslu įrodytos apsikabinimo naudos

Apsikabinimų metu organizmas gamina oksitociną, dar vadinamą meilės hormonu. Šis hormonas mažina streso lygį ir skausmą, suteikia ramybės ir saugumo jausmą, stiprina imuninę sistemą. Mokslininkų įrodyta, kad apsikabinus sulėtėja širdies ritmas ir sumažėja kraujospūdis, todėl nuolat praktikuojant apsikabinimų terapiją, sumažėja rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Apsikabinimai gali turėti teigiamą poveikį mūsų psichinei ir emocinei sveikatai, nes sumažina depresijos simptomus, pagerina miego kokybę, pakelia savivertę bei sustiprina apsikabinančiųjų ryšį.

Apsikabinimų terapija

Pasiteisina praktiškai

B. Heap pasakoja apie ypač sėkmingą apsikabinimų terapijos atvejį jos darbo šioje srityje pradžioje. „Kai pradėjau dirbti, pas mane atėjo klientas, kuris jautėsi ypač nepatogiai liesdamasis. Jis krūptelėdavo, jei kas nors paliesdavo jo ranką. Apskritai, jam tiesiog ramiai sėdint, jausdavosi didelė iš jo sklindanti įtampa. Rodos, bet kokia sąveika su kitu asmeniu jam keldavo nerimą ir diskomfortą. Su šiuo pacientu dirbome keletą seansų ir jis pajuto akivaizdžią terapijos naudą. Praėjus keletui mėnesių po mūsų susitikimų, jis susisiekė su manimi ir pranešė, kad užmezgė romantinius santykius bei akivaizdžiai pagerėjo jo savijauta darbe. Išties įkvepia žinoti, kad savo darbu galiu padėti žmonėms įgalinti save“, – tikina terapeutė.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Nuotraukos: pexels.com  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Nuo ko pradėti mokytis plaukti?

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį