Dalintis „Permainų metas Anglijoje: „Liverpool“ praradimas ir miglota „Man City“ ateitis“

Permainų metas Anglijoje: „Liverpool“ praradimas ir miglota „Man City“ ateitis

Praėjusią savaitę „Liverpool“ gerbėjus pribloškė nemaloni žinia – po sezono palikti komandą nusprendė ilgametis treneris Jurgenas Kloppas. Devynis sezonus klubą treniravęs vokietis savo pareiškimu nustebino ne vieną, o su jo išvykimu Anglijos „Premier“ lyga atvers naują puslapį istorijoje.

2015-ųjų spalį „Liverpool“ vadžias perėmęs Kloppas pakėlė klubą į seniai regėtas aukštumas.

Nuo 2010 iki 2016 m. „Liverpool“ pirmajame Anglijos „Premier” lygos ketverte sezoną pabaigė tik sykį – 2014-aisiais, vedami netrukus į „Barcelona“ išvykusio puolėjo Luiso Suarezo.

Tačiau jau antrajame Kloppo sezone 2017 m. ekipa į sugrįžo ketveriukę, iš kurios neiškrito šešis metus iš eilės.

Galiausiai, vokietis nutraukė klubo titulų badą – ketvirtaisiais vadovavimo metais iškovojo Čempionų lygos trofėjų, dar po metų – Anglijos titulą.

Iš pirmojo „Premier“ lygos ketverto „Liverpool“ pasitraukė tik praėjusiais metais, kai finišavo penkti.

Po prasto sezono vasarą vokietis netruko atšviežinti sudėtį naujokais ir šį sezoną „Liverpool“ vėl tapo konkurencingi, tačiau viską su klubu laimėjęs Kloppas antrą sykį to paties kelio eiti nepanoro.

Jurgenas Kloppas

„Esu tiesiog išsekęs. Man šiuo metu viskas gerai, tačiau žinau, kad negaliu dirbti šio darbo vėl, ir vėl, ir vėl“, – emocingo interviu metu teigė treneris.

Išlaikyti tokį stabilumą konkurencingiausioje lygoje pasaulyje pavyksta tik nedaugeliui, todėl garsių trenerių galvos Anglijoje ritasi kasmet.

„Liverpool“ per devynerius Kloppo metus turėjo tikrą prabangą už šoninės linijos – vokietis buvo ekipos pergalių garantas, o jo pasikviesti žaidėjai vienas po kito tapo lygos veidais.

Ne be reikalo ekipos sirgaliai po pribloškusios žinios teigė, kad tai „blogiausia diena jų gyvenime“ ir jautėsi lyg „būtų miręs šeimos narys“.

Po sezono ekipą paliksiantis treneris, kaip teigė pats, kurį laiką nuo treniravimo pailsės ir jokio kito klubo perimti nesiruošia.

Savo ruožtu „Liverpool“ valdžia turės nemenką užduotį – surasti naują viziją ir naują strategą. Pratęsti to, ką nuveikė Kloppas, nepavyks niekam. Reikės vėl pradėti nuo nulio.

Ypač, kai klubo lyderiai taip pat netrukus gali išvykti. Po kiek mažiau negu pusantrų metų baigia galioti ir Virgilo van Dijko, ir Mohamedo Salah, ir Trento Alexanderio-Arnoldo sutartys.

Trys pagrindiniai futbolininkai gali atsisveikinti su klubu jau artėjančią vasarą. „Liverpool“ kieme ji bus kaip niekad darbinga.

Mančesterio turtuolių bėdos

Kol vieni raitojasi rankoves, kitiems gali tekti atsakyti už praeities darbus. Nespėjus nudžiūti praėjusio sezono šampanui nuo lūpų, kai „Manchester City“ susišlavė tris pagrindinius trofėjus, šiemet klubas klimpsta bėdose.

Anglijos „Premier“ lyga Mančesterio ekipą apkaltino 115 kartų pažeidus finansines lygos taisykles per 14 sezonų, nuo 2009/10 m.

Be abejo, „Man City“ savo kaltę neigia, o „Premier“ lygos vadovai prieš dvi savaites atskleidė, kad jau turi nustatytą datą, kada klubas išgirs teismo verdiktą.

Šį sezoną nuo finansinių nusižengimų, atliktų 2020/21 m. sezone, jau nukentėjo Liverpulio „Everton“ klubas, iš kurio buvo atimta 10 taškų šių metų turnyrinėje lentelėje.

Tokia retai pasitaikanti nuobauda futbolo bendruomenėje tik įpylė daugiau žibalo į ugnį – dabar sirgaliai reikalauja „Man City“ kraujo, tačiau verdikto dar teks palaukti.

Nepaisant spekuliavimų dėl galimų nuobaudų, pasitikėjimą klubu suskubo reikšti treneris Pepas Guardiola.

„Mano sprendimas dėl ateities nepriklausys nuo to, ar būsime „Premier“ lygoje, ar trečioje lygoje“, – lapkritį žurnalistams teigė katalonas.

Guardiolos kontraktas su klubu baigiasi 2025-ųjų vasarą, tad šis sezonas strategui gali būti taip pat vienas paskutiniųjų Anglijoje.

Pepas Guardiola

Kas įsitvirtins ketverte?

Po pirmojo šių metų mėnesio jau paaiškėjo viena – 2024-ieji Anglijos futbolui bus kupini pokyčių.

Jei apie besiniaukiančius debesis virš mėlynojo Mančesterio jau žinojome kurį laiką, tai praėjusios savaitės Jurgeno Kloppo pareiškimas nustebino visus.

Kol „Liverpool“ spaus atsakomybė priimti teisingus sprendimus kuriant naują dinastiją, o „Man City“ pasitiks lemtingas naujienas, kiti klubai turės puikią galimybę įšokti į Anglijos elitą.

O norinčių netrūksta. Praėjusį sezoną antri likę Londono „Arsenal“ futbolininkai jau šiemet tikisi užlipti laipteliu aukščiau ir lygiai po 20 metų pertraukos pasidabinti „Premier“ lygos nugalėtojų medaliais.

Nors spaudoje pasirodė pranešimų, kad ekipos treneris Mikelis Arteta po sezono gali užimti atsilaisvinusią kėdę „Barcelona“ klube, tačiau ispanas suskubo paneigti gandus ir nuramino sirgalius.

Trenerio pakeitimu pagaliau patenkinti ir šiaurės Londono kaimynai iš „Tottenham“ – pasikvietę naują strategą Ange Postecoglou, šiuo metu žengia penkti ir tikisi kitą sezoną sugrįžti į Čempionų lygą.

Kelią į ketvertuką jiems gali užkirsti Birmingemo „Aston Villa“ futbolininkai, žaidžiantys puikų sezoną, kuris jiems gali atnešti geriausią rezultatą per pastaruosius 29 metus.

Ir tai dar ne viskas. Nurašyti negalima ir „Manchester United“, ir Londono „Chelsea“, ir „Newcastle“ turtuolių.

Šie trys klubai kol kas nedemonstruoja optimalios formos, visi turi savų bėdų, tačiau su turimais resursais jie kaskart kelia aukščiausius tikslus ir kitą sezoną grįš sustiprėję.

Iš viso išvardintų komandų – aštuonios. Vietų pirmame ketverte ir bilietų į Čempionų lygą užteks tik pusei.

Tokios konkurencijos „Premier“ lygoje dar nėra buvę, o, kaip rodo pastarieji įvykiai, komandų lygis gali dar labiau supanašėti. Anglijos futbolo sirgalių laukia įdomus metas.

Tekstas: Lauryno Puikio
Nutraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Irkluotojų treneris V. Leknickas – apie sėkmės priežastis ir iškilusias problemas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį