Dalintis „Pasaulio rekordą A. Sorokinas „medžios“ Vilniuje: „Tai bus greičiausios 100 km lenktynės““

Pasaulio rekordą A. Sorokinas „medžios“ Vilniuje: „Tai bus greičiausios 100 km lenktynės“

„Gerinti pasaulio rekordus man nuolat tekdavo užsienyje. Todėl gimė idėja organizuoti bėgimą Vilniuje – mano gimtajame mieste“, – nusišypsojo jau 5 pasaulio bėgimo rekordų savininkas ultra bėgikas Aleksandras Sorokinas.

Šįkart iššūkį sau Lietuvos bėgikas mes 100 kilometrų distancijoje, kurios pasaulio rekordas –  6 val. 5 min. ir 41 sek. – priklauso jam pačiam.

„Tai bus greičiausios 100 kilometrų lenktynės pasaulyje“, – apie gegužės 14 dieną Vilniuje vyksiančias „The World’s Fastest Run powered by Nord Security“ varžybas sakė greičiausias visų laikų ultra bėgikas A. Sorokinas. – Bėgsime Vilniaus centre sertifikuota trasa. Bandysime gerinti pasaulio rekordą. Nežinau, kuriam iš bėgikų tai pavyks padaryti, bet stengsimės kartu bėgti, o jau vėliau, kas bus, tas bus“.

Aleksandras Sorokinas

Savo dalyvavimą bėgime jau patvirtino elitiniai sportininkai: prancūzas Guillaume Ruelis bei lenkas Pietas Wiersma. Vyksta derybos ir su pasaulio 100 kilometrų bėgimo čempionato laimėtoju Haruki Okayama iš Japonijos.

„Pirmieji 50 km bus lengvi, o tikrosios varžybos prasidės būtent po jų, – nusišypsojo A. Sorokinas. – Atvirai? Jaučiu, kad tai nėra mano distancija. Esu jai kiek per lėtas. Žinoma, jaudinuosi. Tai bus pagrindinis šių metų pirmojo pusmečio startas – visas dėmesys bus skirtas jam. Pagerinti savo greičio savybes pabandžiau įveikdamas pirmąjį savo oficialų maratoną“.

Bėgimo trasa nusidrieks greta technologijų parko „Cyber City“, įsikūrusio progresyvioje ir atsinaujinančioje Vilniaus dalyje – Naujamiestyje.

Bėgimo trasa

 

„Jaučiu didelį spaudimą, – nusijuokė A. Sorokinas. – Atrodo, pats norėjau bėgti Vilniuje, tačiau dabar suprantu, kad bus ypatingai sunku susitaikyti su mintimis, kad mane visi matys tarsi ant lėkštutės. Tai – didelė atsakomybė prieš visą Lietuvą. Tačiau tikiu, kad ši atsakomybė suteiks impulsą organizmui susikoncentruoti į rezultatą, leis bėgti dar greičiau. Kažkodėl jaučiuosi tarsi mano visas gyvenimas būtų pastatytas „ant kortos“ – „All in“.

Pratęsęs kalbą apie pasirengimą „The World’s Fastest Run powered by Nord Security“ lenktynėms, A. Sorokinas pabrėžė, kad jau šį mėnesį išvyks į Jungtines Amerikos Valstijas, kur numatyta treniruočių stovykla su trenerio Tomaszo Lewandowskio komanda.

„Tai bus puiki patirtis. Žinoma, aš niekada nepaliksiu savo trenerio Sebastiano Bialobrzeskio. Ir stovykloje lakstysiu pagal jo programą, tačiau kartais prisijungsiu prie T. Lewandowskio vidutinių nuotolių bėgikų komandos. Dabar visos mintys sukasi tik apie 100 km distanciją, stengiuosi negalvoti, kas laukia toliau, bet dar šiais metais norėsiu prabėgti 24 valandų bėgime ir pamatyti, kur yra toji mano riba, – sakė pasaulio rekordininkas, kuris pernai per parą nubėgo 319, 614 kilomentrus.

Tekstas ir nuotraukos: organizatorių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Statistika atskleidžia kaip Mikelio Artetos „Arsenal“ šį sezoną išplėšia vėlyvas pergales

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį