Dalintis „NBA mainų atomazga: D. Sabonio perspektyvos Kalifornijoje ir Portlando apsivalymas“

NBA mainų atomazga: D. Sabonio perspektyvos Kalifornijoje ir Portlando apsivalymas

Kelis mėnesius pūstas NBA mainų burbulas sprogo. Domantas Sabonis paliko Indianos „Pacers“ ekipą, Jono Valančiūno komanda sustiprėjo gynėjų linijoje, o šį sezoną strigusi Portlando „Trail Blazers“ komanda išsivalė uždulkėjusias lentynas. Paskutinėmis mainų lango dienomis veiksmo netrūko, tačiau ar visi liks patenkinti?

Iki ketvirtadienio NBA mainų lange didžiausią aktyvumą rodė šio sezono lygos autsaideriai – pergrupuodami komandas, klubai žvelgė į tolimą ateitį.

Nors daugelio mainuose dalyvavusių ekipų veiksmai šiam sezonui įtakos beveik neturės, mat dėl aukštų vietų nekovoja nė viena komanda, verta pasižvalgyti į jų darbus ir dedamas viltis ateičiai.

Naujojo Orleano „Pelicans“

Vienintelė iš apžvelgiamų keturių komandų, šiuo metu esanti bent „Play-In“ turnyrą garantuojančioje pozicijoje, Naujojo Orleano „Pelicans“ prieš užsiveriant mainų langui stiprino tas vietas, kurioms pagalbos reikėjo labiausiai.

Jono Valančiūno ekipa atliko mainus su „Trail Blazers“ – į Portlandą išvyko Joshas Hartas, Nickeilas Alexanderis-Walkeris, Tomašas Satoransky, Didi Louzada ir trys naujokų biržos šaukimai.

Savo ruožtu „Pelicans“ marškinėlius apsivilks CJ McCollumas, Larry Nance‘as Jr. ir Tony Snellas.

Jonas Valančiūnas ir Larry Nanceas

Nors Naujojo Orleano ekipa prarado solidų gynėją J. Hartą ir daug potencialo turintį krepšininką N. Alexanderį-Walkerį, perimetre „Pelicans“ sustiprėjo akivaizdžiai ir šalia Brandono Ingramo dabar turi dar vieną taškų rinkėją C. McCollumą, už kurį Portlandas galbūt ir tikėjosi gauti solidesnį paketą, tačiau šį sezoną krepšininko vertė rinkoje krito ženkliai.

Šis ėjimas yra vienas iš nedaugelio mainų lange, orientuotų dar į šį sezoną – „Pelicans“ turės daugiau opcijų puolime, pridėjo solidų gynėją po krepšiu L. Nance‘ą bei tikėsis Ziono Williamsono sugrįžimo kovojant dėl vietos atkrintamosiose.

Indianos „Pacers“

D. Sabonio atstovauta Indianos „Pacers“ mainų lango finišą pasitiko permainų nuotaikomis – dar praėjusių metų pabaigoje JAV spauda skelbė, kad ekipoje neliks bent vieno iš trijų jos lyderių.

Neliko dviejų. Į Klivlando „Cavaliers“ iškeliavo puolėjas Caris LeVertas ir antrojo rato šaukimas, už kuriuos „Pacers“ mainais gavo traumuotą Ricky Rubio, vieną pirmojo ir du antrojo rato šaukimus.

Po antrųjų mainų Indianoje neliko ir D. Sabonio. Lietuvis išvyko į Sakramento „Kings“, o paskui jį ir Jeremy Lambas, Justinas Holiday bei antrojo rato šaukimas.

„Pacers“ mainais gavo vieną Sakramento ekipos lyderių ir vilčių perimetre Tyrese Haliburtoną, taip pat Buddy Hieldą ir Tristaną Thompsoną.

Tyrese Haliburtonas

„Pacers“ šių mainų tikrai nepralaimėjo. Ilgą laiką saugojusi T. Haliburtoną, „Kings“ ekipa atidavė didžiausią savo talentą ir sustiprino „Pacers“ gynėjų liniją, kuriai kamuolio dalintis po krepšiu nebereikės – D. Sabonio nebėra, o dalį jo minučių suvalgys gynybinis puolėjas Mylesas Turneris, kuris su lietuviu dėl pozicijos nebekovos.

Portlando „Trail Blazers“

Prieš termino pabaigą šį sezoną stringanti Portlando „Trail Blazers“ ekipa nusprendė apsivalyti. Šį sezoną užimama vos 11 vieta ekipos netenkina, todėl klubas nusprendė paleisti daugelį krepšininkų ir vasarą burti naują sudėtį gaudant žuvis laisvųjų agentų rinkoje.

Dar vasario pradžioje ekipa atliko pirmus mainus – į Los Andželo „Clippers“ iškeliavo starto penketo žaidėjai Robertas Covingtonas ir Normanas Powellas, o „Blazers“ mainais gavo Ericą Bledsoe, Justise Winslow, Keoną Johnsoną ir antrojo rato šaukimą.

Po aukščiau paminėtų mainų su „Pelicans“ klubu Damianas Lillardas prarado savo porininką C. McCollumą, o netrukus atsisveikino ir su keliais iš Naujojo Orleano atvykusiais krepšininkais – juos įtraukė į trišalius mainus.

Damianas Lillardas

T. Satoransky išvyko į San Antonijaus „Spurs“, N. Alexanderis-Walkeris – į Jutos „Jazz“, o Portlandas pasitiko traumuotą „Jazz“ puolėją Joe Inglesą, suolo šildytoją Elijah Hughes ir antrojo rato šaukimą.

Akivaizdu, kad iš šių trijų mainų komanda nesiekė sustiprėti. Tikslas buvo atsisveikinti su rezultato negeneravusia sudėtimi ir versti naują lapą.

Sakramento „Kings“

Portlando ekipa rezultato lauks ilgai ir dar klausimas, ar jo sulauks. Savo ruožtu Sakramento „Kings“ klubas po T. Haliburtono iškeitimo į D. Sabonį rezultato nori dabar.

Tokiu mainų ėjimu Sakramento klubas pademonstravo manąs, kad D. Sabonio lubos yra bent jau tokio paties aukščio kaip ir T. Haliburtono. Daugelis ekspertų mano priešingai ir tam yra pagrindo – Sakramento organizacija yra viena prasčiausių lygoje.

Domantas Sabonis

Ne atsitiktinai klubas atkrintamosiose nežaidė nuo pat 2006 m., kai jam dar atstovavo tokie krepšininkai kaip Mike‘as Bibby ar Ronas Artestas.

Dabar „Kings“ visus kiaušinius dės į lietuvišką pintinę. Dukart Visų žvaigždžių rungtynių dalyvio D. Sabonio atvykimas Sakramente suformavo naują smogiamąją porą – lietuvis duetą sudarys su gynėjų linijoje rankas atsirišusiu De‘Aaronu Foxu.

Būtent šis gynėjas dominavo antraštėse kaip būsimas „Kings“ mainų dalyvis, tačiau galiausiai ekipa išreiškė pasitikėjimą penktuoju 2017 m. naujokų biržos šaukimu.

Sakramento ambicijos aiškios – šį sezoną ekipa dar turi visus šansus įšokti į atkrintamųjų traukinį per „Play-In“ turnyrą ir tą sieks padaryti.

Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Ieties metikas E. Matusevičius apie žiemos periodą: „Užsidarai manieže ir dirbi, dirbi, dirbi“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį