Dalintis „Naujasis vyrų teniso rinktinės vedlys: „Lietuva – ateities komanda““

Naujasis vyrų teniso rinktinės vedlys: „Lietuva – ateities komanda“

Lietuvos vyrų teniso rinktinė savaitgalį nugalėjo Egipto komandą ir Daviso taurės turnyre kitų metų pavasarį kovos dėl patekimo į pirmąją šių varžybų grupę.

Įdomu tai, kad Daviso taurės pirmos grupės atkrintamosiose varžybose lietuviai su Pakistanu žaidė ir šiemet. Tuomet išvykoje rungtyniavę lietuviai 2-3 pralaimėjo varžovams. Kita šių dviejų rinktinių akistata jau vyks Lietuvoje, todėl mūsiškiai turės gerą progą atsirevanšuoti.

Mače su Egiptu Lietuvos teniso rinktinės kapitono pareigose debiutavo Šarūnas Kulnys. Jis pakeitė ilgametį komandos kapitoną Rimvydą Mugevičių. Š. Kulnys yra dirbęs su Lietuvos jaunimo rinktinėmis, prisidėjo ir prie darbo su moterų nacionaline komanda. Visgi vyrų rinktinė, pasak jo, yra visai kitoks iššūkis.

„Į rinktinę atvyksta geriausi šalies žaidėjai. Kiekvienas tenisininkas yra atskira asmenybė. Pavyzdžiui, Ričardas Berankis yra profesionalas ir, nors su juo esame ne kartą bendravę, dirbant rinktinėje, viskas yra iš arčiau. Man, neturinčiam daug patirties su aukščiausio lygio profesionalais, tai buvo šioks toks iššūkis“, – sakė Š. Kulnys.

Šarūnas Kulnys

Būtent geras mikroklimatas ir ryšys su kiekvienu žaidėju yra labai svarbūs aspektai rinktinės kapitonui, nes vyrų komanda Lietuvoje yra aktyviai stebima ir palaikoma.

Daviso taurės turnyre tenisininkai į rinktinę dažniausiai atvyksta du kartus per metus. Būtent tais periodais aktyviai turi veikti ir kapitonas. Visgi einant šias pareigas, pasak Š. Kulnio, reikia ištisus metus stebėti Lietuvos tenisininkus, palaikyti bent minimalų ryšį ir, pagal galimybes, apsilankyti jų mačuose.

„Galbūt nėra to apčiuopiamo darbo, bet yra daug nematomo. Stebėjimas, bendravimas, ryšio palaikymas, diskutavimas apie jų planus. Tai yra esminis darbas. Taip, reikia visus surinkti į stovyklą, treniruotis kartu, bet visi žaidėjai turi savo trenerius, atskirus tikslus, dirba pagal savo individualias programas bei varžybinius planus. Tam neturiu įtakos. Mano tikslas yra sužinoti bei įvertinti jų formą, būklę ir nusiteikimą“, – pasakojo Š. Kulnys.

Šarūnas Kulnys

Žinoma, svarbi rinktinės kapitono pareiga – išdėlioti komandos sudėtį Daviso turnyro mače, nes sudėtyje turi būti penki žaidėjai. Būtent kapitonas taria lemiamą žodį skirstant žaidėjus susitikimams.

Lietuvos vyrų teniso rinktinės amžiaus vidurkis šiuo metu yra 22 metai. Tai rodo, kad komanda yra gana jauna. Visgi jau ne pirmus metus Lietuvos rinktinės lygis priklauso nuo geriausio šalies žaidėjo Ričardo Berankio. Išėmus jį, komandoje lieka tik talentingi, bet suaugusiųjų tenise dar mažai patirties turintys žaidėjai.

Jauni žaidėjai – Edas Butvilas, Vilius Gaubas, Ainius Sabaliauskas – jau spėjo pasižymėti jaunių turnyruose ir tai teikia didelių vilčių ateičiai. Visgi Š. Kulnys pripažįsta, kad vyrų tenisas yra visai kito lygio.

„Tai yra nauja ir besikeičianti rinktinė. Galima sakyti, kad tai – ateities komanda. Jaunimui dar reikia nemažai užsigrūdinti. Žinoma, jaunimo lygis tarp bendraamžių yra neblogas, Pradžia tikrai gera. Pagrindinis klausimas – kaip ilgai užtruks jų adaptacija vyrų tenise. Tai užims nemažai laiko. Norisi, kad ta adaptacija būtų kuo lengvesnė“, – sakė Š. Kulnys.

Rinktinės kapitonas neslepia, kad be R. Berankio Lietuva negalėtų žaisti pirmoje Daviso taurės grupėje. Pasak jo, rinktinės lyderis lemia 50 ar net 60 proc. rezultato.

„Suprantame, kad tai nesitęs amžinai. Dėl to tikimės, kad per 4-5 metus mūsų augantis jaunimas subręs ir bus pakankamai pajėgus vyrų tenise. E. Butvilo ir V. Gaubo rezultatai tarp jaunių rodo, kad jie gali daug ką pasiekti, tačiau vyrų tenise yra labai daug detalių, todėl spėlioti, ar jie gali pasiekti olimpą, yra labai sudėtinga. Jų žaidimo stiliai yra labai skirtingi, be to labai svarbi bus psichologija“, – analizavo Š. Kulnys.

Šarūnas Kulnys

Jau keletą metų Lietuvos rinktinė Daviso taurėje balansuose tarp pirmos ir antros grupių. Pasaulio Daviso taurės reitinge Lietuvos komanda užima 44-ą vietą tarp 151 valstybės. Lietuva lenkia tokias teniso šalis kaip Bulgarija ir Lenkija, taip pat esame gerokai aukščiau už kitas Baltijos valstybes.

„Kol kas esame gana aukštai, bet suprantame, kad esant kuo aukščiau, reikia daugiau gerų žaidėjų. Jeigu jaunimas labiau pasitemptų ir būtų labiau patyręs, tai, mano nuomone, būtume tvirta pirmos grupės komanda“, – teigė Š. Kulnys.

Rinktinės kapitonas tikisi, kad į pirmą grupę pavyks sugrįžti jau kitais metais, kai bus galimybė su namų sienų pagalba bei žiūrovų palaikymu atsirevanšuoti Pakistanui.

„Tokiai mažai šaliai būti pirmoje grupėje yra tikrai neblogas pasiekimas. Ar esame pajėgūs kovoti dėl patekimo į elitinę grupę? Tai – didelis klausimas. Tam reikia ne tik R. Berankio pagalbos, bet ir likusios komandos daug didesnio indėlio. Šiuo metu mus tenkina ir pirma grupė“, – pabrėžė Š. Kulnys.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Sauliaus Čirbos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Pristatytos pasaulio futbolo čempionato rinktinių aprangų kolekcijos

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį