Dalintis „Maudynės vandens tvenkiniuose po sporto – taip ar ne?“

Maudynės vandens tvenkiniuose po sporto – taip ar ne?

Visi puikiai žinome, kad panirimas į šaltą vandenį, o ypač po treniruotės, yra tikra atgaiva tiek kūnui, tiek sielai, bet įveikti save ne visada lengva. Šiame straipsnyje aptarsime 6 priežastis, kodėl maudytis šaltame vandenyje yra geras sprendimas.

Sustiprinsite psichinę ištvermę

Kaip žinia, natūralūs vandens telkiniai net vasarą neįšyla taip, kaip įšyla vanduo mūsų vonioje. Todėl kaskart juose maudantis, mūsų organizmas patiria šiokį tokį stresą. Būtent šis organizmo „išėjimas“ iš komforto zonos ribų suteikia mūsų protui psichinę tvirtybę. Norėdami pratinti savo kūną prie šalto vandens, kasryt maudydamiesi po dušu, pabandykite 30 sekundžių pastovėti po šalto vandens srove. Savaitės pabaigoje jums turėtų pavykti „atlaikyti“ šaltą srovę ir būsite pasiruošęs maudytis atviruose vandens telkiniuose.

Pagerinsite medžiagų apykaitą

Mūsų kūne kaupiasi dviejų rūšių riebalai: rudieji ir baltieji. Deja, šiuo žmonijos laikotarpiu mes daugiausiai kaupiame baltuosius riebalus, tačiau mūsų protėvių medžiotojų-rinkėjų riebalų pusiausvyra buvo žymiai tolygesnė. Laimei, tyrimai parodė, kad unikalius ruduosius riebalus gali suaktyvinti šaltas vanduo. Kadangi rudieji riebalai kelia kūno temperatūrą, jie mus sušildo, o taip pat degina kalorijas ir padeda atsikratyti perteklinio svorio.

Padidinsite ramybės pojūtį

Moksliškai įrodyta, kad dažniau leidžiant laiką gamtoje, sumažėja streso lygis bei depresijos ir psichinių ligų rizika. Taigi, treniruotės lauke ir plaukiojimas ežere ar upėje yra geras būdas pamaloninti tiek kūną, tiek sielą.

Tapsite tvirtesnis

Šaltis apsunkina kvėpavimą ir priverčia optimizuoti pasisavintą deguonį, kurio organizmas, maudydamasis vėsiame vandenyje, gauna kur kas mažiau, nei normalios temperatūros sąlygomis. Tokiu būdu ir kūnas, ir jūs pats mokotės prisitaikyti prie stresinių sąlygų.

Pagerinsite savo imunitetą

Daugiau laiko praleisdami gamtoje bei plaukiodami vėsiame vandenyje, jūs natūraliai susidursite su daugiau mikrobų. Remiantis moksliniais tyrimais, paskelbtais žurnale „Free Radical Biology and Medicine“, reguliarus maudymasis šaltame vandenyje padidina antioksidanto glutationo, kuris savo ruožtu sureguliuoja visų kitų antioksidantų procesą jūsų organizme, kiekį ir padeda sumažinti širdies ligų bei vėžio riziką.

Nuraminsite raumenų skausmą

Šaltas vanduo, kaip ir, pavyzdžiui, ledo kubeliai gali padėti nuraminti po treniruotės juntamą raumenų skausmą, nes panirus į vėsų vandenį, susiaurėja mūsų arterijos. Remiantis „Cochrane library“ paskelbtu tyrimu, kuriame tirti 360 žmonių, kurie po važiavimo dviračiu ar bėgimo paniro į šaltą vandenį, nustatyta, kad šalto vandens poveikis sumažina uždelsto raumenų skausmo pasireiškimą. Taip pat maudymasis vėsiame vandenyje gerina mūsų kraujotakos sistemą.

Parengta pagal redbull.com straipsnį
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Bėgimo programėlės – svarbiausi sektini parametrai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį