Dalintis „Klaipėdoje paaiškės Lietuvos lengvosios atletikos čempionai“

Klaipėdoje paaiškės Lietuvos lengvosios atletikos čempionai

Šį savaitgalį uostamiestyje vyks Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas, kuriame varžysis daugiau nei 350 sportininkų ir 6 olimpiečiai.

Į World Athletics kalendorių įtrauktose varžybose bus rungiamasi ne tik dėl šalies čempiono titulų, bet ir dėl kelialapių į kovo 2–5 dienomis Stambule (Turkija) vyksiantį Europos uždarų patalpų čempionatą, kur normatyvus kol kas yra įvykdę 3 Lietuvos lengvaatlečiai: Jogailė Petrokaitė (šuolis į tolį), Modesta Justė Morauskaitė (400 m, praleis čempionatą dėl traumos) ir Tomas Keršulis (400 m, praleis čempionatą dėl studijų). Visgi, vos prieš kelias dienas 2 Lietuvos rekordus pagerinęs 21-erių metų sprinteris vasarą sportuos ir varžysis Lietuvoje.

Lietuvos čempionate dalyvausiantis daugiakovininkas Edgaras Benkunskas neslėpė, jog sezono pradžia yra labai patenkintas: „Jau sausio viduryje vykusiame Lietuvos daugiakovių čempionate, septynkovėje, pavyko pasiekti asmeninį rezultatą, todėl jaučiau, kad esu pasiruošęs geresniems rezultatams.“

Lengvaatletis ne tik iškovojo Lietuvos daugiakovių čempiono titulą, bet vėliau ir gerino asmeninį rekordą Kauno miesto suaugusių varžybose (60 m barjerinio bėgimo rungtyje). Galiausiai Taline (Estija) vykusiose daugiakovių turo sidabrinio lygio varžybose E. Benkunskas pagerino 15 metų nejudintą Lietuvos septynkovės rekordą.

„Dirbame gera linkme, o pasiekti rezultatai – sunkaus darbo vaisiai. Žinoma, sporte egzistuoja ir sėkmės elementas“, – pasakojo 23-ejų metų daugiakovininkas.

Nors lengvaatletis Lietuvos čempionatui aukštų tikslų nekelia, vilties patekti į Europos uždarų patalpų čempionatą nepraranda.

1500 m ir 3000 m bėgimo rungtyse startuosiantis Simas Bertašius dar trečiadienį dalyvavo Belgrade (Serbija) vykusiose World Athletics turo sidabrinio lygio varžybose (1500 m – 3 min. 44,27 sek.). Visgi, vidutinių nuotolių bėgikas patvirtino, jog dažni startai nėra problema: „Atsistatymui laiko užtenka, o dažniausiai, kai tenka bėgti dvi dienas iš eilės, su treneriu paskirstome jėgas.“

Praeitos žiemos rezultatais pasidžiaugęs lengvaatletis teigė, kad rezultatų norėtųsi geresnių, tačiau visos viltys dedamos į vasarą. „Šią žiemą stengiuosi įsivertinti savo galimybes, treniruotes ir pasiekti optimalią formą prieš vasarą, kadangi tada Budapešte (Vengrija) vyks pasaulio čempionatas, o liepos mėnesį atsidarys normatyvų ir reitingų sistema į 2024 metais vyksiančią Paryžiaus (Prancūzija) olimpiadą“, – pasakojo S. Bertašius.

„Lietuvos čempionate tikslas – dvi pergalės, o jeigu gerai bėgsis, bandysiu siekti ir aukštesnio rezultato“, – sakė 1500 m rungties nacionalinis rekordininkas.

Atkakliausios kovos Lietuvos čempionate tikimasi sekmadienį vyksiančioje moterų trišuolio rungtyje, kadangi čia turėtų startuoti visos pajėgiausios šalies trišuolininkės: Aina Grikšaitė, Diana Zagainova ir Dovilė Kilty. Šuolio į aukštį rungtyje bus galima išvysti Airinės Palšytės ir Urtės Baikštytės dvikovą. Taip pat Lietuvos čempionate turėtų startuoti garsiausi šalies ėjikai – Artur Mastianica, Brigita Virbalytė-Dimšienė ir Marius Žiūkas. Be jau išvardintų lengvaatlečių varžybose planuoja startuoti Ieva Zarankaitė (rutulio stūmimas), Jogailė Petrokaitė (šuolis į tolį), Gediminas Truskauskas (60 m) ir kiti.

Varžybų pradžia šeštadienį – 13 val., sekmadienį – 11 val. Tiesioginę transliaciją abi dienas bus galima stebėti per „Delfi TV“ arba LLAF „Facebook“ puslapį.

Tekstas: Justo Virbicko, LLAF
Nuotraukos: Alfredo Pliadžio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Penkiakovininkas L. Gaudiešius neišsigando naujos rungties: „Reikės tik geresnio fizinio pasiruošimo“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį