Dalintis „Kazys Maksvytis džiaugiasi žaidėjų noru atstovauti rinktinei: „Nė vienas nepasakė „Ne““

Kazys Maksvytis džiaugiasi žaidėjų noru atstovauti rinktinei: „Nė vienas nepasakė „Ne“

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė jau netrukus pradės kovą 2025 metų Europos čempionato atrankoje. Buvo įprasta, kad klubinio sezono metu rinktinėms nepadėdavo Eurolygos žaidėjai, tačiau šiemet stipriausiame Europos krepšinio turnyre padaryta pertrauka, todėl ir Lietuvos nacionalinėje komandoje bus galima išvysti nemažai Eurolygos krepšininkų.

Europos krepšinio čempionato atrankoje dalyvauja 32 rinktinės, suskirstytos į aštuonias grupes. Į Europos pirmenybes pateks po tris geriausias grupių komandas. Tiesa, tose grupėse, kuriose žais vieni iš Europos čempionatų šeimininkų – Lenkija, Latvija, Suomija ir Kipras, į pirmenybes pateks po dvi ekipas bei minėti šeimininkai, nepriklausomai nuo rezultatų.

Lietuvos rinktinė žais H grupėje su Lenkijos, Estijos bei Šiaurės Makedonijos rinktinėmis. Vasario 24 dieną lietuviai Vilniuje žais su Lenkija, o vasario 26-ąją – Taline su Estija. Kiti mačai bus žaidžiami lapkričio 21-24 ir 2025 metų vasario 21-24 dienomis.

Lietuvos rinktinės treneris Kazys Maksvytis pirmam atrankos lankui į komandą pakvietė penkis Kauno „Žalgirio“ krepšininkus – Luką Lekavičių, Tomą Dimšą, Dovydą Giedraitį, Edgarą Ulanovą ir Lauryną Birutį. Taip pat atvyks ir Belgrado „Crvena Zvezda“ rungtyniaujantis Rokas Giedraitis. Sudėtyje dar yra Vaidas Kariniauskas („Wolves“), Margiris Normantas („Rytas“), Deividas Sirvydis („7bet-Lietkabelis“), Gytis Radzevičius („Rytas“), Osvaldas Olisevičius (Trevizo „NutriBullet“), Ąžuolas Tubelis („Neptūnas“), Martinas Gebenas (Manresos BAXI) ir Gabrielius Maldūnas („7bet-Lietkabelis“).

„Sakyčiau, kad pavyko suburti gana neblogą komandą su šešiais Eurolygos žaidėjais. Turėsime patyrusių ir perspektyvių žaidėjų branduolį. Pirmam langui esame išsikėlę vienintelius mums įmanomus tikslus – iškovoti dvi pergales. Su stipriu kolektyvu esame nusiteikę šiuos tikslus įgyvendinti“, – sakė K. Maksvytis.

Kazys Maskvytis. LKF nuotr.

K. Maksvytis prisipažįsta, kad daugelis žaidėjų nori padėti Lietuvos rinktinei patekti į olimpines žaidynes, todėl jau ir į Europos pirmenybių atranką prisikviesti krepšininkus nebuvo sunku. Tiesa, keleto ryškių pavardžių trūksta.

„Galėjo būti ir daugiau Eurolygos žaidėjų, bet, pavyzdžiui, Tadas Sedekerskis ir Arnas Butkevičius nenorėjo rizikuoti dėl neseniai turėtų traumų. Marius Grigonis ir Donatas Motiejūnas norėjo nepalikti klubų, kurie jiems visą laiką skyrė didelį dėmesį“, – teigė K. Maksvytis.

Neseniai K. Maksvytis viešėjo JAV, kur susitiko su už Atlanto rungtyniaujančiais lietuviais – Jonu Valančiūnu, Domantu Saboniu ir Matu Buzeliu. Su pastaraisiais siejamos viltys olimpinėje atrankoje.

„Neišgirdau kol kas nė vieno „Ne“. Jeigu nesutrukdys traumos ar kitos situacijos, tai visi bus pasiruošę padėti Lietuvai. JAV turėjau tikslą pabendrauti su žaidėjais ir tą pavyko padaryti. Teko pirmą kartą gyvai stebėti mūsų talento Mato Buzelio rungtynes. Susitikau ir su rinktinės štabo nariu Dariumi Songaila. M. Buzelis išreiškė norą padėti rinktinei, nebent sutrukdys NBA naujokų birža, kurioje jis ketina dalyvauti“, – pasakojo K. Maksvytis.

M. Buzelis yra JAV lietuvių kilmės krepšininkas. Jis buvo sulaukęs kvietimų ir į JAV jaunimo rinktines, bet nusprendė atstovauti būtent Lietuvai. Su šiuo talentingu krepšininku K. Maksvytis pirmą sykį pabendravo gyvai ir liko maloniai nustebintas.

„Matas labai puikiai kalba lietuviškai. Jo abu tėvai lietuviai, bet jis visą gyvenimą praleido JAV. Jis paliko paprasto, talentingo krepšininko įspūdį ir jis turi didelį norą žaisti už Lietuvą. Jeigu viskas pildysis kaip piešiama ir jį NBA naujokų biržoje pašauks pirmajame dešimtuke, tai būtų vienas iš nedaugelio atvejų Lietuvos krepšinyje. Manau, kad netolimoje ateityje turėsime trečią NBA žaidėją“, – sakė K. Maksvytis.

Lietuvos rinktinės treneris, kuris praėjusių metų gruodį pasitraukė iš Kauno „Žalgirio“ vyr. trenerio posto, JAV turėjo tikslą ir pagilinti savo profesines žinias.

„Pirmas kelionės planas buvo sulaukti teigiamų atsakymų iš žaidėjų dėl rinktinės, o antras – pasitobulinti. Teko apsilankyti kai kuriose treniruotėse, pabendrauti su kolegomis iš kitų rinktinių, tarp jų ir JAV bei Kanados. Manau, kad pavyko kažkiek patobulėti“, – pabrėžė K. Maksvytis.

Kalbėdamas apie būsimus varžovus, K. Maksvytis neabejoja, kad bus dvi smagios ir nelengvos rungtynės, nes Lenkija planuoja suburti stipriausią savo komandą, o Estijai atstovaus du žaidėjai iš Eurolygoje rungtyniaujančios Vitorijos „Baskonia“.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

R. Miklyčiūtė: reikia palaukti ir rezultatas bus dar aukštesnis

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį