Dalintis „Kaip paversti savo kasdieninį pasivaikščiojimą treniruote ar meditacija?“

Kaip paversti savo kasdieninį pasivaikščiojimą treniruote ar meditacija?

Jei mieliausia jūsų fizinio aktyvumo forma yra pasivaikščiojimas, tačiau vis knieti iš jo išpešti daugiau naudos, visada galite jį paversti šiek tiek didesniu iššūkiu. Pabandykite vadovautis šiais patarimais ir tikrai sudeginsite daugiau kalorijų, stiprinsite raumenis bei padarysite savo kasdieninį pasivaikščiojimą dar efektyvesnį.

Kuo naudingas pasivaikščiojimas?

Pasivaikščiojimas, o ypač – gamtoje, gerina ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą. Jo metu sumažėja įtampa, nes smegenys „atsijungia“ ir atsipalaiduoja. O kai vaikščiojate su draugu, tai dar geriau veikia psichiką.

Jeigu didžiąją dienos dalį praleidžiate sėdėdami prie kompiuterio, vaikščiojimas taip pat yra puikus būdas sumažinti sąnarių skausmą ir pagerinti kraujotaką.

Vaikščiokite tinkama poza

Stovėkite tiesiai, sulenkite rankas ir vaikščiodami laikydami jas arčiau kūno. Eikite nedideliais žingsniais – taip judėsite sklandžiau ir greičiau, nes judėti dideliais žingsniai yra sunkiau.

Keiskite reljefą

Vaikščiokite ne tik ant išgrįstų takelių, bet ir žolės, smėlio, žvyro ar kalvų. Lipimas į kalną taps puikia kardiotreniruote. Vėjo pasipriešinimas ant kalvos viršūnės taip pat bus naudingas – padarys treniruotę sunkesne.

Pagreitinkite tempą

Vaikščiodami kaitaliokite lėtą tempą su intensyvaus judėjimo intervalais. Kaip atskaitos tašką galite pasirinkti gatvės lempą ar kelio ženklą arba nusistatyti laiko rėmus. Pavyzdžiui, greitai eikite 30 sekundžių, o tada lėtai vaikščiokite minutę.

Įtraukite jėgos pratimus

Jei norite tikrai efektyvaus pasivaikščiojimo, jo metu atlikite kelis pratimus, naudodami savo kūno svorį. Tai galėtų būti tokie pratimai, kaip atsispaudimai, kulnų kilnojimas, įtūpstai su pasisukimu į šonus ar pritūpimai. Taip pat galite pasiimti ilgesnę pasipriešinimo juostą ir prisitvirtinę ją prie stulpo ar medžio kamieno, atlikti keletą pratimų rankoms (angl. lat pull-downs) bei nugarai (angl. rows). Na, o su pasipriešinimo minijuostomis galite atlikti šoninį ėjimą (angl. lateral squat walks) ir sėdmenų stiprinimo pratimus (angl. glute kickbacks).

Kaip savo pasivaikščiojimą padaryti sąmoningesnį?

Visų pirma, pasivaikščiojimui pasirinkite ramią vietą gamtoje. Vaikščiodami skirkite daugiau dėmesio savo mintims, venkite automatiškumo. Nukreipkite dėmesį į tai, kas vyksta aplinkui jus: pastebėkite, kaip jūsų kojos liečia žemę, kaip juda jūsų rankos ir kaip plaučiai prisipildo oro. Leiskite savo kūnui bei protui atsipalaiduoti.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: nbcnews.com
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Europos boulingo vicečempionas L. Narušis siekia profesionalios karjeros

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį