Dalintis „Įspūdingą UCI dviračių treko Čempionų lygos fiestą Panevėžyje vainikavo S. Krupeckaitės atsisveikinimas“

Įspūdingą UCI dviračių treko Čempionų lygos fiestą Panevėžyje vainikavo S. Krupeckaitės atsisveikinimas

Ilgai laukta sporto ir specialiųjų efektų šventė įvyko – šeštadienį Panevėžio „Cido“ arenoje nugriaudėjo lūkesčius pranokusios Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) dviračių treko Čempionų lygos kovos. Prestižinių varžybų kulminacija tapo emocingas Simonos Krupeckaitės atsisveikinimas su Lietuvos sporto gerbėjais: apie karjeros pabaigą paskelbusiai tituluočiausiai dviračių treko sportininkei paskutinį kartą namų arenoje plojo ir dėkojo sausakimša arena – bilietai buvo iššluoti dar iki renginio dienos. Didžiausiame dviračių sporto renginyje namų sienos ir didžiulis žiūrovų palaikymas padėjo kitiems Lietuvos sportininkams, dovanojusiems įspūdingų pasirodymų.

Lapkričio 27 d. pilnutėlėje Panevėžio „Cido“ arenoje antrajame iš penkių prestižinių varžybų etapų 72 olimpiniai, pasaulio čempionai susigrūmė įnirtingoje kovoje dėl įskaitinių taškų ir įspūdingo pusės milijono eurų prizinio fondo, o įspūdį sustiprino garso ir vaizdo specialiųjų efektų šou. Savo namų arenoje važiavę S. Krupeckaitė, Vasilijus Lendelis ir Olivija Baleišytė sulaukė didžiulio palaikymo ir ovacijų: tribūnose matėsi sportininkams skirti plakatai, visa arena atsistojusi plojo Lietuvos dviratininkams, kurie negailėdami jėgų padovanojo įsimintus pasirodymus. Pirmoji iš lietuvių į treką išvažiavo S. Krupeckaitė, kuri palaikoma žiūrovų, įspūdingu pasirodymu sprinto rungties kvalifikacijoje aplenkė olimpinę čempionę Kelsey Mitchell ir Dariją Šmeliovą bei pateko į pusfinalį. Pusfinalyje sportininkė tik paskutiniuose metruose nusileido varžovėms, o keirino rungtyje kvalifikacijos barjero neįveikė. Bendroje įskaitoje po dviejų etapų ji su 23 taškais yra 10 vietoje.

„Prieš startą galvojau – arba viskas, arba nieko. Juk važiavau prieš olimpinę čempionę, paskui buvo sunkiau atsigauti, bet iš esmės esu patenkinta. Keirine bandžiau pralįsti į priekį, bet labai greitai važiuoja merginos“, – po rungčių kalbėjo S. Krupeckaitė.

Šeštadienio vakarą sužibėjo V. Lendelis, kuris sprinto kategorijoje šeštadienį užėmė aukštą ketvirtą vietą. Antrame keirino rungties atrankos važiavime lietuvis nusileido tik pirmojo etapo lyderiui Stefanui Biotticheriui, o finale ilgai buvęs priekyje, finišo liniją kirto šeštas. Sprinto rungtyje nugalėtojui išaiškinti prireikė fotofinišo: puikiai važiavęs lietuvis vos 0,003 sek. atsiliko nuo Rusijos atleto, tačiau publika tiesiog šėlo po tokios įtemptos kovos.

„Gerai vertinu savo pasirodymą. Sprinte pritrūko jėgų, bet džiaugiuosi rezultatu ir tokiu palaikymu. Skirtumas didžiulis nuo Maljorkos, labai malonu su tokiu palaikymu važiuoti“, – sakė V. Lendelis.

Ištvermės kategorijoje O. Baleišytė (bendroje įskaitoje 5 vieta, 44 taškai) kovojo iki galo, tačiau skrečo rungtyje liko 9-a, o eliminavimo rungtyje – 7-a.

„Sunku apsakyti, kokios geros emocijos. Tiek daug žmonių atėjo palaikyti ir manęs, ir kitų lietuvių. Gaila, kad negalėjau parodyti tokio rezultato, kokio tikėjausi, bet mes su Simona ir Vasilijumi parodėme gerą šou ir žiūrovams, tikiuosi, patiko“, – po paskutinės eliminavimo rungties kalbėjo sportininkė.

Antrajame etape lyderių pozicijas išlaikė sprinto rungtyje važiavusi vokietė Emma Hinze ir olandas Harrie Lavreysenas. Ištvermės kategorijoje vėl nepavejama buvo britų sporto žvaigždė Katie Archibald, o vyrų kategorijoje lyderio poziciją iškovojo dvi rungtis laimėjęs ispanas Sebastianas Mora.

S. Krupeckaitei plojo ir dėkojo sausakimša arena

Antrasis UCI dviračių treko Čempionų lygos etapas buvo ypatingas dviračių treko karalienei S. Krupeckaitei, kuriai tai buvo paskutinis pasirodymas aukščiausio rango varžybose Lietuvoje. S. Krupeckaitė sulaukė išskirtinio dėmesio: ne vienas gerbėjas jai po varžybų įteikė gėlių, sportininkė nespėjo dalinti interviu ir autografų, o atsistojusi visa „Cido“ arena varžybų pabaigoje skandavo „Ačiū“.

„Emocijos įvairios: nuo šiurpuliukų dėl žiūrovų palaikymo iki nuovargio. Buvau nusiteikusi kovoti ir tą padariau. Noriu visiems, kurie buvo ir palaikė, padėkoti už tokį palaikymą, dar niekada nesu tokio sulaukusi. Tai man buvo didelė dovana“, – emocijų neslėpė S. Krupeckaitė.

Šalies dviračių sporto legendai S. Krupeckaitei prieš startą įteiktos Panevėžio miesto savivaldybės ir įspūdžio dovanų bendrovės „Gera dovana“ dovanos. Šios įmonės generalinis direktorius Ernestas Vasiliauskas dėkojo sportininkei už atsidavimą, Lietuvos garsinimą ir stulbinančius sporto rezultatus.

„Linkime didžių asmeninių laimėjimų, trykštančios energijos ir kvapą gniaužiančių naujų atradimų“, – linkėjo E. Vasiliauskas.

Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) atstovai taip pat džiaugiasi, kad S. Krupeckaitei pavyko sukurti šventę.

„Tai buvo istorinis įvykis ir didžiausias dviračių sporto renginys šalyje, kuris sutapo ir su švente S. Krupeckaitei. Tokio masto šou ir varžybos buvo geriausia padėka legendinei mūsų šalies dviratininkei. Tikimės, kad po šio renginio dviračių trekas šaus į naujas aukštumas. Šiandien galėjome pamatyti, koks tai intriguojantis sportas, o nuostabi renginio koncepcija dar labiau pabrėžė šios sporto šakos grožį“, – ypatinga proga džiaugėsi LDSF generalinis sekretorius Stasys Petrauskas.

S. Krupeckaitė dar pasirodys prestižinių varžybų likusiuose etapuose Londone ir Tel Avive.

Didžiausias dviračių sporto renginys viršijo lūkesčius

„Tiketa“ platformoje bilietų neliko jau penktadienį – paskutiniai vienetai buvo žaibiškai išpirkti. Dėl didelio susidomėjimo organizatoriai „Cido“ arenoje pastatė papildomų kėdžių ir paleido papildomų bilietų, kurių vėl neliko vos per valandą.

„Dar kartą įrodėme, kad galime priimti aukščiausios klasės tarptautinius renginius, turime infrastruktūrą, specialistų, patirties. Kai nori, kai vieningai dirba visa komanda, galima pasiekti, kad net ir ne pačios populiariausios sporto šakos varžybų arena būtų sausakimša. Sulaukėme pagyrų iš tarptautinio organizacinio komiteto, jie mūsų darbą įverto itin teigiamai, galbūt kitąmet šių įspūdingų varžybų vėl sulauksime Lietuvoje“, – kalbėjo Lietuvos organizacinio komiteto vadovas Tomas Inčikas.

Trečias ir ketvirtas UCI dviračių treko varžybų etapas gruodžio 3 d. ir 4 d. įvyks Londone.

Tekstas organizatorių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Fechtavimo sportas žmones paruošia ne tik fiziškai, bet ir mentaliai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį