Dalintis „Į „Šiaulius“ sugrįžęs R. Baravykas A lygoje pasigenda didesnio skaičiaus Lietuvos futbolininkų“

Į „Šiaulius“ sugrįžęs R. Baravykas A lygoje pasigenda didesnio skaičiaus Lietuvos futbolininkų

Sėkmingai šiame sezone rungtyniaujanti FA „Šiaulių“ futbolo komanda yra nusiteikusi ir neprastesniam finišui. Išlaikyti aukštas pozicijas A lygoje bei iškovoti vietą viename iš Europos turnyrų šiauliečiams padės skambus pirkinys – Lietuvos rinktinės gynėjas Rolandas Baravykas.

2020 metais legionieriaus karjerą pradėjęs FA „Šiauliai“ auklėtinis į saulės miestą sugrįžo iš aukščiausioje Rumunijos futbolo lygoje rungtyniaujančio Konstancos „Farul“ klubo, su kuriuo šiemet tapo šios šalies čempionu.

„Jau prieš tampant laisvuoju agentu žinojau, kad Rumunijos klubas nepratęs sutarties ir leido treniruotis su kita komanda. Dėl to jau birželį treniravausi su „Šiauliais“ ir kalbėjomės dėl kontrakto bei galimybės prisijungti prie šios komandos. Praėjus porai savaičių po oficialios kontrakto pabaigos, svarsčiau išvykti į užsienį, buvo kalbų dėl kitų komandų, bet viskas ir liko kalbų lygyje. Nusprendžiau nebelaukti, nes daug kur jau buvo prasidėję pasiruošimai, kai kuriose šalyse jau vyko kovos dėl supertaurių. Pagalvojau, kad reikia grįžti namo“, – „Sportlandmagazine.lt“ pasakojo R. Baravykas.

Rolandas Baravykas

Mindaugo Čepo treniruojami „Šiauliai“ A lygoje ilgai laikėsi antroje pozicijoje, o šiuo metu tvirtai rikiuojasi treti. Svarbiausia tai, kad komandos branduolį sudaro Lietuvos futbolininkai, kas yra retas pavyzdys A lygoje.

„Šiaulių“ žaidimą seku jau ilgai. Man patinka klubo filosofija ir tikslai. Ilgai bendravome ir su treneriu M. Čepu, ir su klubo vadovais Deiviu Kančelskiu bei Gintautu Mirausku. Geri žaidėjai, geras treneris, geri vadovai bei fanai. Visa bendruomenė yra puiki, todėl geri yra ir rezultatai“, – pripažino R. Baravykas.

Nors yra FA „Šiauliai“ auklėtinis, profesionaliai Šiauliuose R. Baravykas nėra žaidęs. Profesionalaus futbolininko karjeros startą šiaulietis pažymėjo uostamiestyje, kuomet debiutavo mūvėdamas Klaipėdos „Atlanto“ spalvomis paženklintus marškinėlius. Vėliau gynėjas persikėlė į Vilniaus „Žalgirį“, su kuriuo 2018 metais tapo LFF taurės laimėtoju. Vėliau karjera tęsėsi užsienyje.

Rolandas Baravykas

„Nuo to laiko kai išvykau, pasikeitė Šiaulių klubo vadovai, bet dabartinius puikiai pažįstu. Kai buvau vaikas, D. Kančelskis ilgą laiką buvo mano treneriu. „Šiauliai“ turi konkrečius tikslus, čia man viskas pažįstama ir tai mano namai bei mano miestas“, – šypsojosi futbolininkas.

R. Baravykas pastebi, kad A lygoje dominuoja legionieriai, todėl jis norėtų, kad ir kiti klubai imtų pavyzdį iš FA „Šiauliai“.

„Manau, kad Lietuvoje privaloma didinti lietuvių skaičių. Turime gana daug jaunų ir perspektyvių 16-17 metų vaikinų, bet dauguma klubų Lietuvoje bijo investuoti žaidybinį laiką ir pasikliauna legionieriais. Taip mūsų perspektyvūs vaikinai stumiami žaisti už dublerių komandas. Reikia nebijoti ir auginti žaidėjus, nes tik taip ateityje turėsime rinktinėje naujokų, kurie padės pasiekti pergales. Man pačiam smagu, kai komandoje daug lietuvių kalba savo kalba ir puikiai suprantame vienas kitą“, – atvirai kalbėjo R. Baravykas.

R. Baravykas prieš tai žaidė gerokai pajėgesnėje Rumunijos lygoje. Nors grįžimo į Šiaulius jis nelaiko žingsniu atgal, labiausiai jam į akis krenta futbolo infrastruktūra.

„Futbolą reikia žaisti visur – ar tai būtų A lyga, ar stipresnis čempionatas. Aš turiu savo, kaip žaidėjo, tikslus, žinau klubo tikslus ir juos bandysime įgyvendinti. Reikia žaisti prieš visas komandas. Lietuvoje aikštės dažniausiai neleidžia žaisti greito futbolo, todėl daugumos komandų lygiai išsilygina. Jeigu stadionai būtų kokybiškesni, tai futbolas Lietuvoje atrodytų visai kitaip – būtų greitesnis ir gražesnis. Smagu, kad Kaunas susitvarkė, bet kiti miestai galėtų pasitempti. Pavyzdžiui Kipre, vien Larnakos mieste yra 4-5 geros kokybės stadionai. Lietuvoje nereikia 15-30 tūkst. žmonių talpinančių stadionų. Užtektų atnaujintos vejos, laistymo sistemų ir tinkamos priežiūros“, – mintimis dalinosi Lietuvos rinktinės narys.

Rolandas Baravykas dešinėje

Kalbėdamas apie sezono pabaigą, R. Baravykas įsitikinęs, kad FA „Šiauliai“ savo tikslus pasieks.

„Svarbiausia yra visiems likti vieningais, tobulėti kiekvieną dieną. Žinome visi, ko siekiame – laimėti ir dar kartą laimėti. Sezono pabaigoje pamatysime, ar išpildėme išsikeltus tikslus, ar ne“, – teigė R. Baravykas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: LFF

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Europos jaunimo vicečempione tapusi R. Miklyčiūtė: sunku patikėti, kas įvyko

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį