Dalintis „Į pergalių kelią sugrįžęs boksininkas E. Kavaliauskas 2024 metais tikisi kovos dėl titulo“

Į pergalių kelią sugrįžęs boksininkas E. Kavaliauskas 2024 metais tikisi kovos dėl titulo

Vienas geriausių Lietuvos profesionalų boksininkų Egidijus Kavaliauskas pastaraisiais metais išgyvena nelengvus karjeros periodus, nes vietoje svajonės kautis dėl čempiono diržų jam tenka ilgą laiką ieškoti tiesiog partnerio oficialioms kovoms.

JAV gyvenantis lietuvis kovų badą nutraukė praėjusių metų gruodį, kai turnyre Kosta Mesoje (JAV) trečiajame raunde techniniu nokautu įveikė 32-ejų metų argentinietį Jose Marruffo. Iki šios kovos Lietuvos sportininkas buvo nekovojęs beveik metus.

„Nėra lengva kai reikia metus laukti kovos ir kai ji vis yra nukeliama. Didžiausias spaudimas yra psichologinis, nes metai bėga, o man jau nebe 20-imt ar 25-eri. Suprantu, kad aš senstu ir kaip tik norėtųsi turėti kuo daugiau kovų“, – „Sportlandmagazine.lt“ sakė 35-erių metų E. Kavaliauskas.

Dar vienas papildomas iššūkis – apie kovą E. Kavaliauskas sužinojo likus dviem savaitėms. Dėl to teko per jas intensyviai dirbti. Pasak jo, prieš kovą su argentiniečiu jis rūbinėje pajuto senai patirtą įtampą.

„Tokiu momentu atsiranda mintys apie tai, ar viskas organizme dar veikia kaip anksčiau. Profesionaliame bokse esu jau 10 metų ir po metų pertraukos lipant į ringą buvo šiek tiek neramu, ar galėsiu vis dar taip pat judėti kaip karjeros pradžioje. Treniruotėse viskas atrodo gerai, bet oficialioje kovoje atsiranda visai kita įtampa, kitas spaudimas. Tokiu atveju, svarbiausia yra psichologiškai persilaužti ir susitvarkyti su galva“, – pasakojo E. Kavaliauskas.

Egidijus Kavaliauskas

Nepaisant to, Lietuvos boksininkas pasidžiaugė savo savijauta akistatoje su J. Marruffo. Nuogąstavimai dėl savo būsenos nepasitvirtino ir jis ringe jautėsi taip pat kaip ir geriausiais metais.

„Jaučiausi taip pat kaip ir visada. Pirmajame raunde įprastai nori apsičiupinėti, pažiūrėti, ką gali varžovas. Po pirmųjų savo smūgių serijos supratau, kad viskas veikia kaip laikrodukas. Svarbiausia buvo pajausti distanciją, matyti smūgius. Jau po pirmų savo sėkmingų atakų supratau, kad viskas greitai baigsis“, – prisiminė kovotojas.

Vis tik E. Kavaliauskas prisipažįsta, kad jo priešininkas nebuvo pats stipriausias. Jis viliasi, kad tai buvo tik apšilimas prieš ateinančias kovas. Vadybininkai jam pažadėjo, kad 2024 metais lauks bent dvi kovos ir su kur kas pajėgesniais varžovais.

„Tikimės, kad greitai sulauksime naujienų apie laukiančią rimtą kovą. Žiūrėsime kaip viskas susidėlios“, – pabrėžė E. Kavaliauskas, kuris per savo profesionalo karjerą laimėjo 24 kovas iš 27. Tiesa, du pralaimėjimai buvo patirti kovojant dėl pasaulio čempiono diržų su žinomais kovotojais – Terence‘u Crawfordu ir Vergilu Ortizu jaunesniuoju.

Egidijus Kavaliauskas

E. Kavaliauskas viliasi, kad bent viena 2024 metų kova bus dėl titulo.

Pats boksininkas su šeima gyvena Kalifornijoje. Jis neslepia, kad minčių apie grįžimą į Lietuvą dar nepavyksta atsikratyti, tačiau dabar gyvenimas kuriamas už Atlanto.

„Kol kas vaikas auga čia, eina į amerikietišką mokyklą. Turime nusipirkę namą, todėl galima sakyti, kad visas gyvenimas jau pastatytas čia. Nors save vis dar laikau lietuviu, kuris tiesiog gyvena JAV“, – atskleidė E. Kavaliauskas.

Didžiąją gyvenimo dalį sportui paskyręs E. Kavaliauskas dar negalvoja apie karjeros pabaigą, bet kalbėdamas apie tolimesnę ateitį, jis save įsivaizduoja dirbantį būtent bokso srityje.

„Manau, kad ir ateityje liksiu šalia sporto. Boksui atidaviau pakankamai daug metų. Šneku su boksininkais, kuriems 20-21 metai, ir pagalvoju, kad aš boksuojuosi ilgiau negu jie gyvena. Norėtųsi perteikti savo žinias ir sukauptą bagažą ateities kartoms. Galbūt pereičiau į bokso vadybą, nes pats iš vidaus matau visą virtuvę, suprantu kaip viskas verda, kaip dirba boksininkai, treneriai, vadybininkai. Manau, kad pabaigęs karjerą liksiu savo mylimoje sporto šakoje“, – pridūrė E. Kavaliauskas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: LTOK

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Auksinio turo varžybose nugalėjusi U. Baikštytė: tikslas buvo patekti į aštuntuką

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį