Dalintis „Henrikas Vikšraitis į pasaulio sporto žaidynes vyks kovoti dėl medalio“

Henrikas Vikšraitis į pasaulio sporto žaidynes vyks kovoti dėl medalio

Liepos 7-17 dienomis Birmingeme (JAV) vyks iš praėjusių metų atkeltos pasaulio sporto žaidynes („The World Games“). Tai savotiška neolimpinių sporto šakų olimpiada, kurioje sportininkai varžysis net 39-iose šakose.

Pirmą kartą pasaulio žaidynių kovos menų varžybos bus galima išvysti ir Lietuvos atstovą. Henrikas Vikšraitis JAV kovos kikbokso turnyre. Iki šiol pasaulio žaidynių kovos menų varžybose nėra dalyvavęs ne tik nė vienas lietuvis, bet ir nė vienas Baltijos šalių atstovas.

H. Vikšraitis kelialapį į pasaulio sporto žaidynes iškovojo planetos kikbokso pirmenybėse patekęs į pajėgiausiųjų aštuntuką. Tik po aštuonis kovotojus trijose svorio kategorijoje varžysis pasaulio žaidynių kikbokso turnyre.

„Labai džiaugiuosi tokia galimybe. Nebus labai lengva, nes ten dalyvaus stipriausi pasaulio kovotojai. Reikės su jais kovoti ir pasivaikščiojimo tikrai nebus. Kadangi iš lietuvių šiose varžybose dar niekas nėra dalyvavęs, tai man jos labai svarbios“, – sakė H. Vikšraitis.

Henrikas Vikšraitis kairėje.

Sportininkas pasaulio žaidynėms įtemptai ruošiasi jau ilgiau nei du mėnesius. Visa tai tam, kad JAV galėtų pademonstruoti visas savo galimybes. H. Vikšraitis prisipažįsta, kad tai svarbiausias jo sezono startas, todėl šiuo laikotarpiu nedalyvauja jokiose kitose varžybose.

„Jau dabar metu svorį, laikausi režimo. Dirbu su sparingo partneriais. Su kolegomis sportuoju tokiu tempu, koks bus žaidynėse“, – pabrėžė H. Vikšraitis, pasaulio žaidynėse kovosiantis svorio kategorijoje iki 75 kg.

Kadangi visus pasaulio žaidynių dalyvius lietuvis matė arba sutiko planetos čempionate, tai varžybų lygį jis gali įsivaizduoti.

„Pažįstu daugelį varžovų. Yra vienas labai stiprus ukrainietis, kuris yra buvusių pasaulio žaidynių čempionas. Su kai kuriais esu kovęsis. Dar kitus žinau, nes kartu dalyvavau pasaulio čempionate, mačiau jų kovas, domėjausi jų pasiekimais. Informacijos nemažai galima rasti ir internete“, – sakė Lietuvos kovotojas.

Apie itin aukštą lygį byloja tai, kad pasaulio kikbokso čempionate, iš kurio ir susidarė stipriausių aštuonetas, dalyvavo net 32 valstybių sportininkai.

H. Vikšraitis treniruojasi „Sparta Fight Gym“ klube Vilniuje. Jo treniruočių partneriai – tokie žinomi vardai kaip Sergejus Maslobojevas, Igoris Osininas, Janas Nausas, Raimondas Avlasevičius. Jį treniruoja žinomas specialistas Andrius Šipaila.

„Ruošiamės tikrai atsakingai. Sportuoju po du kartus per dieną – rytais ir vakarais. Ryte labiau dirbu ties fizinėmis ypatybėmis, o vakare – su technika ir taktika. Vakarais būna daugiau sparingo, kovų planavimo ir analizės“, – kalbėjo sportininkas.

Kovotojas prisipažįsta, kad daug dėmesio reikia skirti ir maisto režimui. Mat pasaulio žaidynėse sportininkai bus sveriami prieš kiekvieną kovą. Dėl to, pasiekus pergales ir žengus toliau, svoris turi likti kontroliuojamas.

„Reikės būti geroje formoje ir su tinkamu svoriu. Labai svarbus yra psichologinis nusiteikimas, nes čia yra individualus sportas. Aš esu vienintelis lietuvis kovos menų turnyre, todėl man tenka didelė atsakomybė. Nori nenori, bet visa tai šiek tiek slegia. Dėl to rengiuosi psichologiškai. Su savimi reikia dirbti visapusiškai“, – aiškino kikboksininkas.

Henrikas Vikšraitis

H. Vikšraitis spėja ne tik ruoštis svarbiausioms sezono varžyboms, bet ir pabūti su šeima. Jis su žmona augina dvi dukras.

„Nėra lengva, nes šeimai irgi reikia dėmesio. Reikia darbą derinti su treniruotėmis ir režimu. Labai svarbus ir miegas. Visgi turiu patirties ir žinau, kas dedasi šioje virtuvėje“, – šypsojosi H. Vikšraitis.

H. Vikšraitis yra patyręs kovotojas, pasiekęs daug gražių pergalių. Jis neslepia, kad į JAV vyksta kautis dėl aukščiausių vietų.

„Man svarbu, kad Lietuvos vėliava plevėsuotų tarp geriausių šalių. Mano tikslas yra parvežti medalį Lietuvai. Tiesiog noriu įsirašyti į istoriją. Toks, manau, yra kiekvieno ambicingo vyro tikslas. Kol sveikatos turiu, tol dalyvausiu varžybose ir sieksiu garsinti savo šalį“, – teigė kovotojas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: bushido.lt

Komentarai

  1. Darius

    Sveiki,
    Pagal mane yra dalyvavusių Lietuvos sportininkų Pasaulio žaidynėse pagal Pankrationo sportą daug ankstesniame laikotarpyje

  2. Martyynas

    Pakrantiono xdddd nebesumk

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos breiko šokėja Nicka apstulbino Londoną

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį