Dalintis „Gabrielė Andrašiūnienė tapo Pasaulio orientavimosi sporto čempione!“

Gabrielė Andrašiūnienė tapo Pasaulio orientavimosi sporto čempione!

Bulgarijoje tęsiasi Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas, kuriame puikius rezultatus ir toliau demonstruoja Lietuvos rinktinės atstovai. Vakar sportininkai prie starto linijos stojo vidutinės trasos varžybose, kur moterims reikėjo įveikti 14.2 km, o vyrams 19.1 km trasas.

Gabrielė Andrašiūnienė pirmadienį iškovojo bronzos medalį sprinto trasoje, užvakar – sidabro medalį bendro starto trasoje, o vakar tapo Pasaulio čempione vidutinėje trasoje. Sportininkė trasoje užtruko per 39 min. 42 sek. bei 30 sek. aplenkė antroje vietoje likusią Čekijos atstovę Valerie Kamererov. Bronzos medalis atiteko Ruskai Saarelai iš Suomijos. Kita Lietuvos atstovė Algirda Mickuvienė užėmė 12-ąją vietą.

“Trasą pradėjau atsargiai, nes pradžia buvo labai paini, o vėliau kai prasidėjo ilgesni praėjimai, reikėjo tik teisingai išsirinkti kelius ir maksimaliai greit važiuoti. Iki pat galo važiavau švariai, gale tik ant prastų keliukų padariau 30 sekundžių klaidą, bet likusią trasą įveikiau gerai. Tapti Pasaulio čempione jausmas keistas, vis dar nesitiki. Bet šį kartą jaučiuos nusipelniusi, nes įdėjau tikrai labai daug darbo ir jis pagaliau atsipirko”, – po finišo sėkme vis dar negalėjo patikėti Gabrielė Andrašiūnienė.

Vyrų grupėje puikų rezultatą pademonstravo šių metų Europos vicečempionas Ignas Ambrazas, kuris trasą įveikė per 43 min. 17 sek. bei iškovojo bronzos medalį. Nugalėtoju tapusiam Čekijos sportininkui Krystof Bogar Lietuvos atstovas nusileido 38 sek. Antrąją vietą užėmė Andre Haga iš Suomijos. Jonas Vytautas Gvildys liko 16-tas, o Jonas Maišelis – 18-tas.

Šiandien sportininkų laukia poilsio diena, o šeštadienį čempionatas tęsis ilgos trasos varžybomis.

Tekstas ir nuotraukos: orienteering.lt