Dalintis „Europos čempionate – trečias Dano Rapšio medalis“

Europos čempionate – trečias Dano Rapšio medalis

Lietuvos plaukikas Danas Rapšys Europos čempionate trumpame (25 m) baseine iškovojo trečiąjį apdovanojimą. Šeštadienį lietuvis užėmė trečią vietą vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje.

Iš kraštinio, aštuntojo takelio startavęs panevėžietis distancijoje laikėsi prie lyderių ir likus 50 metrų įsiveržė į pirmąją vietą. Visgi, iki pergalės mūsiškiui kiek pritrūko. Finiše trenerių Inos Paipelienės ir Pauliaus Povilionio auklėtinį vos keliomis šimtosiomis aplenkė du varžovai.

Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ sportininkas nuotolį įveikė per 1 min. 41,15 sek. ir buvo arti savojo Lietuvos rekordo (1.40,85 min.).

Čempionu tapo britas Matthew Richardsas (1.41,01 min.), o vicečempionu – jo tautietis James Guy (1.41,12 min.). Nuo aukso lietuvį skyrė vos 0,14 sek., o nuo sidabro – 0,03 sek.

Priminsime, kad panevėžietis anksčiau pelnė sidabrą 400 m laisvu stiliumi rungtyje ir bronzą 200 m kompleksiniu būdu plaukime.

Danas Rapšys

Andrius Šidlauskas 50 m plaukimo krūtine pirmajame pusfinalyje finišavo šeštas (26,75 sek.), tačiau už stiliaus taisyklės pažeidimą buvo diskvalifikuotas po vaizdo peržiūros.

Su geriausiu rezultatu į finalą pateko italas Nicolo Martinenghi (25,72 sek.).

50 m krūtine kvalifikacijoje A. Šidlauskas distanciją nuplaukė per 26,92 sek. ir tarp 37-ių klasifikuotų sportininkų buvo 14-as. Priminsime, kad panevėžiečiui priklauso šios rungties Lietuvos rekordas (26,22 sek.).

Sėkmingai 200 m plaukimo nugara atranką įveikė E. Grigaitis. Kaunietis kvalifikacijoje užfiksavo 14-ą greičiausią rezultatą – 1 min. 54,88 sek.

E. Grigaičio karjeros rekordas – 1 min. 54,03 sek.

Kitas šioje rungtyje dalyvavęs lietuvis Kajus Stankevičius užėmė 20-ą vietą (1.57,06 min.).

Asmeninį rekordą moterų 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje pasigerino Smiltė Plytnykaitė. Sostinės sporto centro auklėtinė nuotolį įveikė per 1 min. 59,15 sek. ir buvo labai arti Silvijai Statkevičius priklausančio Lietuvos moterų rekordo (1.59,07 min.).

Bendroje įskaitoje lietuvė tarp 41-os dalyvės užėmė 28-ą vietą ir į pusfinalį nepateko.

Paskutinis iš lietuvių šeštadienio rytą Rumunijoje pasirodė Adomas Gatulis. Panevėžietis dalyvavo vyrų 100 m plaukimo kompleksiniu būdu atrankoje, kur užėmė 18-ą vietą ir užfiksavo naują asmeninį rekordą (55,31 sek.).

Tekstas: sportas24.lt
Nuotraukos: Giorgio Scala / Deepbluemedia