Dalintis „Dviratininkas A. Mikutis: „Tobulėti bandau mažais, bet tvirtais žingsniais““

Dviratininkas A. Mikutis: „Tobulėti bandau mažais, bet tvirtais žingsniais“

Aivarui Mikučiui – dar tik 20 metų, bet jis jau yra dukart iš eilės Lietuvos čempionas asmeninėse dviračių lenktynėse laikui. Birželio mėnesį jis praėjusių metų sėkmę pakartojo Lietuvos pirmenybėse Alytuje.

Šveicarijos „Tudor Pro Cycling“ ir Kauno sporto mokyklai „Gaja“ atstovaujantis sportininkas prisipažįsta – pirma ir antra pergalės Lietuvos suaugusių čempionatuose yra skirtingos.

„2022 metų pergalė buvo labai sunki ir turėjau atiduoti visą save tą dieną, kad galėčiau laimėti Lietuvos čempionatą. Šių metų pergalė buvo gana lengva. Buvau labai gerai pasiruošęs ir startavau su dideliu pasitikėjimu. Žinojau, kad turėčiau laimėti gana didele persvara. Trasos pernai ir šiemet buvo panašios ir man jos labai tiko“, – „Sportlandmagazine.lt“ pasakojo A. Mikutis.

Asmeninės lenktynės yra tokios, kuomet sportininkai startuoja po vieną tam tikrais intervalais. Distancijos čia būna gana trumpos, todėl dviratininkai visą laiką turi minti iš visų jėgų ir užfiksuoti kuo geresnį rezultatą.

Aivaras Mikutis

„Man asmeniškai šiuo laikotarpiu labiau patinka asmeninės lenktynės, į jas šiais metais investuoju daug laiko ir tikiuosi, jog tai atsipirks ateityje. Bandau tobulėti mažais žingsniais, bet jie yra tvirti ir užtikrinti“, – teigė A. Mikutis.

Pasak jo, lyginanti su grupinėmis, asmeninėse lenktynėse žmogus kovoja tik prieš save ir stengiasi išspausti viską, ką turi, per trasą, kuria važiuoja.

„Grupinėse lenktynėse labiau reikalingos taktikos. Žinoma, reikia būti ir stipriam, bet sužaidus taktiškai gali laimėti būdamas ir silpnesnis už kitus. Dviračių sportas tuo ir žavi, kad čia yra labai daug skirtingų reljefų ir kiekvienas gali atrasti savo silpnas ir stiprias puses“, – aiškino Lietuvos čempionas.

A. Mikutis atskleidžia, kad treniruotės asmeninėms lenktynės nėra dominuojančios jo tvarkaraštyje.

Aivaras Mikutis

„Visgi ruošiantis asmeninėms lenktynėms asmeniškai važiuoju ilgas atkarpas aukštesniu tempu, 15-30 min. su 4 pakartojimais, kad organizmas priprastų prie tolygaus tempo. Taip pat auginu savo aerobinį variklį, kurio labai reikia norint būti profesionaliu dviratininku. Yra ir daugiau triukų, padedančių būti greitam asmeninėse lenktynės, bet juos pasiliksiu sau“, – šypsojosi A. Mikutis.

Perspektyvus Lietuvos dviratininkas nuo šių metų priklauso profesionaliai Šveicarijos komandai „Tudor Pro Cycling“. Kaip sako pats sportininkas, jis yra labai draugiškas ir komandiškas žmogus, todėl atsakingai atlieka užduotis, reikalingas padėti komandai.

„Naujoje komandoje išmokau daug naujų gabumų kaip būti geresniu dviratininku ir žmogumi. Visada atlieku savo užduotis padėti komandai, nes kitose varžybose man pačiam gali reikėti pagalbos, o komandos nariai galbūt neatiduos visų 100 proc. padėti man. Esu labai užsispyręs ir bandau siekti savo tikslų. Šiemet taip pat labiau pradėjau analizuoti savo klaidas ir bandau jų nebekartoti kitose varžybose“, – pasakojo A. Mikutis.

Aivaras Mikutis su komandos draugais

Dviračių sportas yra negailestingas savo konkurencija. Pastaruoju metu labai nedaug lietuvių sugeba patekti į stiprias profesionalias komandas. Tik vienetai dalyvauja stipriausiose pasaulio lenktynėse. A. Mikutis sako, kad nepaisant visko, nori žengti profesionaliu keliu.

„Tapimą profesionaliu dviratininku laikau žymiai aukščiau kitų savo prioritetų, dėl to nenukreipiu savo minčių į kitas veiklas. Jeigu sportui atiduočiau tik, sakykim, 60 proc. savęs, tai niekada negalėčiau tapti profesionalu. Lygis yra labai aukštas ir tai nėra tiesiog minimas dviračiu. Profesionalo gyvenime susideda viskas – treniruotės, mityba, poilsis po treniruotės. Vienas svarbiausiu dalykų man yra miegas, nes jo metu vyksta visas atsistatymas. Dėl to bandau nueiti miegoti laiku ir keltis panašių laiku kasdien. Kitaip sakant, laikytis rėžimo“, – kalbėjo dviratininkas.

Šiais metais A. Mikutis didelį dėmesį skirs pasaulio U23 čempionato asmeninėms lenktynėms laikui. Jis neslepia, kad tikslas yra greičiausiųjų penketukas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: iš asmeninio archyvo 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Pereinamoji „Aurum 1006 km lenktynių“ taurė – „Stateta BRO by HMobile“ komandai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį