Dalintis „BMX dviratininkas G. Pabijanskas save realizuoja ir sporte, ir karo akademijoje“

BMX dviratininkas G. Pabijanskas save realizuoja ir sporte, ir karo akademijoje

BMX dviračių krosas yra viena ekstremaliausių bei efektingiausių dviračių sporto atšakų. Sportininkai su mažaisiais dviračiai išvysto gana didelį greitį ir skrieja per įvairiausio dydžio kalniukus bei atlieka efektingus šuolius.

Visa tai reikalauja nemažo talento ir drąsos, mat susidūrimai su kitais dviratininkais bei skaudūs kritimai yra įprasta šio sporto dalis.

„Norint užsiimti BMX dviračių sportų, pirmiausia reikėtų drąsos ir ryžto. Baimė turi būti svetimas dalykas“, – sakė šiuo metu geriausias Lietuvos BMX dviratininkas Gabrielius Pabijanskas.

Vien drąsos taip pat neužtenka. Norint tobulinti įgūdžius ir pasiekti vis geresnius rezultatus, reikia daug treniruotis.

„Sunkiausia yra atrasti viduriuką tarp sprogstamosios jėgos ir ištvermės. Šis balansas šiame sporte yra labai svarbus, o jį atrasti nėra lengva“, – pabrėžė dviratininkas.

Gabrielius Pabijanskas

Kaip ir daugelyje sporto šakų, didelė dalis sėkmės priklauso nuo darbo ne tik trasose, bet ir už jų ribų. Kadangi dviratį reikia nuolat minti, valdyti, vairuoti, tai tam reikia būti itin gerai fiziškai pasiruošusiam.

„Aš asmeniškai nemažai treniruojuosi „Crossfit‘o“ salėje, taip pat plaukioju ir važinėju trasoje. Norint gerai pasiruošti BMX dviračių varžyboms, reikia daug sportuoti ir salėje, ir baseine. Daugiausiai reikia dirbti su kojomis, bet važiuojant turi būti visas kūnas stiprus. Dviratininkas turi būti universaliai pasiruošęs“, – teigė G. Pabijanskas.

Nors BMX dviračiai, žvelgiant iš šono, atrodo panašūs, jų kokybė ir kaina priklauso nuo nemažai faktorių. Visgi, nors kainų diapazonas yra nemažas, G. Pabijanskas įsitikinęs, jog pats dviratis nieko nepadarys.

„Aš visada sakau, kad pats dviratis nevažiuoja. Patys BMX dviračiai yra pritaikomi kiekvienam sportininkui. Dėl to nuo dviračio kainos mažai kas priklauso. Dviračių firmų yra daug, todėl vienam sportininkui gali būti patogus vienas, kitam – kitas“, – kalbėjo G. Pabijanskas.

Gabrielius Pabijanskas

Dviratininkas neslepia, kad yra pavyzdžių, kuomet tėvai atveda vaiką į treniruotę, nuperka gerą dviratį, visą inventorių ir tikisi, kad jau iš karto viskas bus gerai. „Taip tikrai nėra, viskas pasiekiama tik sunkiu darbu ir įgūdžiais“, – tikino sportininkas.

Pokalbis su G. Pabijansku vyko pastarajam esant ne BMX dviračių trasoje, o aplink gaudžiant šūviams. Mat jis šiuo metu dalyvauja profesinės karo tarnybos pratybose. Sportininkas yra neabejingas savo tėvynei, todėl dalyvauja Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos organizuojamose Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose (JKVM).

„Labai džiaugiuosi atradęs ir realizavęs save JKVM ir taip prisidėdamas prie pilietiškumo. Tai turėtų būti kiekvieno piliečio pareiga – puoselėti bei ginti savo šalį. Karo akademija ugdo mane ne tik kaip būsimą karininką, bet ir kaip asmenybę“, – sakė G. Pabijanskas.

Dabartiniai įvykiai Europoje dar geriau padeda suprasti, kaip svarbu yra kovoti už laisvą šalį. Dviratininkas dabar džiaugiasi, kad gali suderinti abi savo aistras.

„Sportas – tai mano gyvenimo būdas, be kurio neįsivaizduoju nė dienos. Tai ne tik geras laiko praleidimas, bet ir tuo pačiu – profesionalumas, kuris man suteikia dar didesnę laisvę tobulėti bei siekti aukštumų. Manau, kad viską įmanoma suderinti, kai yra didžiulis noras ir motyvacija“, – pabrėžė G. Pabijanskas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Mitais apipinta sporto šaka: golfas yra prieinamas visiems

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį