Dalintis „73 varžovus aplenkęs Lietuvos kalnų slidininkas iškovojo pergalę Italijoje“

73 varžovus aplenkęs Lietuvos kalnų slidininkas iškovojo pergalę Italijoje

Andrejus Drukarovas triumfavo Italijoje vykusiame Airijos kalnų slidinėjimo čempionate. Lietuvis, pranokęs net 73 konkurentus, laimėjo didžiojo slalomo rungtį ir iškovojo pirmą pergalę šį sezoną.

A. Drukarovo dviejų nusileidimų laiko suma – 2 min. 20,55 sek. Antrąją vietą iškovojęs japonas Seigo Kato nuo nugalėtojo atsiliko 0,15 sek. Trečias buvo šveicaras Dominicas Ottas. Jis Lietuvos olimpiečiui pralaimėjo 0,6 sek.

Kronplace startavo sportininkai iš Lietuvos, Japonijos, Šveicarijos, Švedijos, Italijos, Australijos, Prancūzijos, Austrijos, Kroatijos, Estijos, Izraelio, Ispanijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Islandijos, Nyderlandų, Vengrijos, JAV, Kanados, Belgijos, Uzbekistano, Portugalijos, Čekijos, Čilės, Naujosios Zelandijos ir Airijos. Tarp jų – ne vienas nuolatinis Pasaulio taurės dalyvis, nepatekęs į šiuo metu Andoroje vykstančias finalines varžybas.

Andrejus Drukarovas

Šių varžybų nugalėtojui skirta 20 Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) taškų. Asmeninį karjeros rekordą skaičiuojant FIS taškus 23 metų Lietuvos sportininkas pasiekė kovo 5 d. JAV, kur iškovojo antrąją vietą Šiaurės Amerikos taurės varžybų etape. Ten jis pelnė 16,29 FIS taško.

Po tokių pasirodymų Lietuvos atstovas, šiuo metu didžiojo slalomo pasaulio reitinge užimantis 71 vietą, turėtų pakilti pasaulinėje klasifikacijoje.

Kovo 15 d. taip pat Kronplace vykusiame Portugalijos čempionate lietuvis užėmė devintąją vietą didžiajame slalome.

Šį sezoną A. Drukarovas tarptautinėse varžybose ant garbės pakylos kopė penkis kartus – jis dar iškovojo keturias antrąsias vietas. Tarp jų – ir JAV vykusiose pasaulinės studentų universiados sidabrą dvikovės varžybose.

Tekstas: sportas24.lt
Nuotraukos: iš asmeninio archyvo