Dalintis „7 patarimai, kaip greičiau pasiekti ketozę“

7 patarimai, kaip greičiau pasiekti ketozę

Paprastai mūsų organizmas didžiąją energijos dalį pasiima iš gliukozės. Ketozė yra metabolizmo būsena, kurios metu organizmas daugiausiai energijos pasiima iš kūne sukauptų riebalų atsargų, o ne iš gliukozės. Kitaip tariant, tai daugumos lieknėjančių svajonė. Tačiau, ar žinote, kaip priversti organizmą greičiau pasiekti ketozę? Atsakymą rasite šiame straipsnyje, tik primename, kad prieš renkantis šį metodą, būtina pasitarti su gydytoju.

Sumažinkite angliavandenių vartojimą

Ketozė vyksta tada, kai organizmas dėl angliavandenių trūkumo yra priverstas naudoti riebalus, o ne gliukozę. Todėl, norėdami pasiekti ketozę, turėtumėte sumažinti angliavandenių suvartojimą iki 50 gramų ar net mažiau per parą. Tikslus angliavandenių limitas gali skirtis, priklausomai nuo individualių organizmo savybių.

Padidinkite fizinį krūvį

Fizinis aktyvumas padeda sumažinti organizmo kaupiamos gliukozės formos, vadinamos glikogenu, atsargas. Paprastai, valgant angliavandenių turintį maistą, glikogeno lygis atstatomas. Tačiau laikantis mažai angliavandenių turinčios dietos ir aktyviai sportuojant, glikogeno atsargos nėra pakankamai atnaujinamos. Tai skatina organizmą naudoti riebalus. Nepamirškite, organizmo adaptacija prie naujo gyvenimo būdo gali užtrukti ir per šį laikotarpį žmogus gali jausti nuovargį.

Išbandykite protarpinį badavimą

Protarpinis badavimas gali padėti pasiekti ketozės būseną. Taip pat ji gali padėti kovoti su nutukimu, diabetu ir širdies bei kraujagyslių ligomis, apsaugoti nuo kai kurių vėžio formų ir neurologinių sutrikimų. Tačiau protarpinis badavimas nėra tinkamas visiems, jo saugumas ir veiksmingumas reikalauja daugiau tyrimų, tad norintys jį išbandyti, visų pirma, turėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Vartokite daugiau sveikųjų riebalų

Sveikųjų riebalų savo mityboje padidinimas kompensuoja prarastų angliavandenių kaloringumą. Tad savo maistą gardinkite alyvuogių, linų sėmenų ir avokadų aliejais, vartokite daugiau avokadų, riešutų ir sėklų, riebios žuvies. Nors kai kurie žmonės, besilaikantys ketogeninės dietos, savo patiekalus papildo įvairiais riebalais, rekomenduojama apriboti sočiųjų ir transriebalų vartojimą.

Ketonų kiekio tikrinimas

Diagnostinės juostelės ar specialūs ketonų lygio nustatymo aparatai gali patikrinti ketonų kiekį šlapime, kraujyje ar iškvėptame ore. Šie tyrimai gali padėti stebėti savo pažangą ir atitinkamai keisti savo dietą, pavyzdžiui, dar labiau riboti maisto produktus, kurie sukelia gliukozės lygio šuolį organizme.

Nepamirškite baltymų

Žmogus, besilaikantis ketodietos, paprastai suvartoja daugiau riebalų nei baltymų. Tačiau nepamirškite, kad standartinė rekomendacija yra suvartoti apie 2 gramus baltymų kiekvienam kūno kilogramui per parą. Aktyviai sportuojantiems žmonės gali reikėti ir 3 g/kg.

Vartokite MCT aliejų

Vidutinės grandinės trigliceridų („medium chain triglycerides“ – angl.) aliejaus vartojimas gali padėti pasiekti ketozę net tuomet, kai žmogaus suvartojama riebalų, baltymų ir angliavandenių proporcija skiriasi nuo tipiškos ketodietos proporcijų.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Didžiausias Lietuvos bekelės bėgimo renginys „Trail Kuršių Nerija“ išsiplėtė iki rekordinės 104 km trasos

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį