Dalintis „2022 metų Lietuvos sporto pergalės“

2022 metų Lietuvos sporto pergalės

2022 metai Lietuvos sportui buvo kupini pergalių, įsimintinų akimirkų bei pasirodymų, kurie privertė ir džiaugtis, ir žavėtis mūsų tautiečių pasiekimais.

Geriausi iš geriausių

Lietuvos sporto apdovanojimuose geriausiais 2022 metų Lietuvos sportininkais buvo pripažinti disko metikas Mykolas Alekna ir plaukikė Rūta Meilutytė. Tai buvo įspūdingi ir įsimintini metai šiems sportininkams, todėl tokio įvertinimo jie susilaukė visiškai pelnytai.

Vos 20-ies metų M. Alekna šiais metais tapo Europos čempionu bei su 69 m 78 cm rezultatu užfiksavo naują Europos pirmenybių rekordą. Jis taip pat pasaulio čempionate iškovojo sidabro medalį. Beje, būtent tose pačiose planetos lengvosios atletikos pirmenybėse JAV bronzos medalį iškovojo Andrius Gudžius.

M. Alekna taip pat 2022 metų Europos lengvaatlečių apdovanojimuose „Golden Tracks“ išrinktas kylančia lengvosios atletikos žvaigžde.

2022-06-25. LAF čempionatas Šiauliuose. Mykolas Alekna. Alfredo Pliadžio nuotr.

Plaukikė R. Meilutytė tęsia savo įspūdingą sugrįžimą į didįjį sportą. 2019 metų viduryje apie karjeros pabaigą paskelbusi Lietuvos plaukimo žvaigždė dabar sugrįžo ne įrodinėti kažkam savo pajėgumo, o tiesiog mėgautis plaukimu. Ir tas mėgavimasis leidžia tapti vieną stipriausių plaukikių pasaulyje.

Budapešte (Vengrija) vykusiame pasaulio čempionate R. Meilutytė iškovojo bronzos medalį olimpinėje 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Perpus trumpesniame nuotolyje ji tapo pasaulio čempione. Rugpjūtį R. Meilutytė analogiškos prabos medaliais analogiškose rungtyse pasidabino Europos čempionate Romoje (Italija). Tuo tarpu metų pabaigoje ji pasaulio čempionate trumpajame baseine Australijoje pagerino 50 m plaukimo krūtine pasaulio rekordą bei iškovojo aukso medalį.

Rūta Meilutytė

Minėtame Europos čempionate bronzos medalius Lietuvai iškovojo Andrius Šidlauskas (100 m krūtine) ir Kotryna Teterevkova (200 m krūtine). Tuo tarpu pasaulio čempionate trumpajame baseine bronza nudžiugino Danas Rapšys (400 m laisvuoju stiliumi).

Vandens sporto šakų tradicijos

Jau tampa įprasta, kad kasmet mus savo rezultatais džiugina irkluotojai – tiek akademinių valčių, tiek baidarių ir kanojų.

Nors 2022-ieji metai ne visiems sportininkams buvo rožėmis kloti, tačiau be medalių nelikome. Europos irklavimo čempionate Miunchene bronzos medalius iškovojo porinę dvivietę valtį irklavę Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis.

Baidarių ir kanojų irklavime ryškiausiai šiemet spindėjo Mindaugo Maldonio ir Andrejaus Olijniko duetas. Būtent jis ir buvo pripažintas geriausia 2022 metų Lietuvos sporto komanda. Baidarininkai šiemet iškovojo pasaulio čempionato sidabro medalį bei Europos pirmenybių bronzą olimpinėje 500 m distancijoje.

Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas

Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Miunchene blizgėjo ir daugiau Lietuvos sportininkų. Aukso ir sidabro medalius pelnė Henrikas Žustautas, sidabro – Vadimas Korobovas, bronzos – Artūras Seja ir Ignas Navakauskas.

Kiek neįprastame – pakrančių irklavime – Europos čempionu sprinto rungtyje tapo Žygimantas Gališanskis.

Kovinio sporto pažibos

Šiais metais Lietuvos kovotojai pasiekė ypač skambias pergales, susilaukusias didelių atgarsių visame pasaulyje.

Profesionalų bokse mūsų šalies sporto istoriją perrašė Eimantas Stanionis. Jis JAV iškovojo Pasaulio bokso asociacijos (WBA) reguliaraus pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą. Kovoje dėl čempiono diržo E. Stanionis nugalėjo rusą Radžabą Butajevą.

Eimantas Stanionis

Lietuvis Sergejus Maslobojevas iškovojo didžiausią karjeros pergalę. Lietuvos kikboksininkas tapo prestižinės „Glory“ organizacijos pasaulio čempionu. Amsterdame (Nyderlandai) surengtoje kovoje dėl „Glory“ pussunkio svorio kategorijos planetos čempiono diržo lietuvis nevienbalsiu teisėjų sprendimu nugalėjo marokietį Tariką Chbabezą.

Mėgėjų bokse šie metai priklausė Lietuvos moterims. Gabrielė Stonkutė gegužę tapo Turkijoje vykusio pasaulio čempionato nugalėtoja, o spalį Juodkalnijoje dar kartą įrodė savo sugebėjimus ir iškovojo Europos čempionės titulą. Maža to, kovo mėnesį vykusiame Europos jaunimo iki 22 metų bokso čempionate G. Stonkutė iškovojo bronzos medalį.

Kandidatė į geriausios Lietuvos sportininkės vardą boksininkė Ana Starovoitova Europos moterų čempionate iškovojo bronzos medalį.

Belgrade (Serbija) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate neeilinę pergalę iškovojo Mantas Knystautas. Klaipėdietis svorio kategorijos iki 130 kilogramų mažajame finale patiesė olimpinį vicečempioną Iakobį Kajaią iš Sakartvelo ir iškovojo bronzos medalį.

Rugsėjo 25-oji į Lietuvos kiokušin karatė istoriją buvo įrašyta aukso raidėmis. Kelcuose (Lenkija) vykusiame čempionate per dieną auksinių trofėjų lentyną papildė net trimis naujais laimėjimais. Brigita Gustaitytė, Juras Sokolovas ir Eventas Gužauskas sekmadienį užbaigė turėdami savo rankose pasaulio čempionato aukso medalius, o Rūta Brazdžionytė – sidabro.

Dakare – Lietuvos vardo garsinimas

Techninėse sporto šakose Lietuvos vardas skambėjo taip pat garsiai.

Motociklininkas Arūnas Gelažninkas antrus metus iš eilės triumfavo Dakaro ralio vienišių „Original by Motul“ įskaitoje.

Tame pačiame Dakaro ralyje Saudo Arabijoje įspūdingą pasirodymą surengė lietuvis Rokas Baciuška. Lietuvos lenktynininkas užtikrintai laimėjo paskutinį, 12-ąją, etapą, o bendroje įskaitoje pakilo į prizinę trečiąją poziciją motobagių klasėje. Tai aukščiausia vieta tarp Lietuvos lenktynininkų Dakaro ralio istorijoje.

Tuo tarpu spalio mėnesį R. Baciuška iškovojo svarbiausią pergalę Lietuvos automobilių sporto istorijoje. Jis puikiai pasirodė pasaulio ralio-reidų čempionu bagių klasėje. Iš lietuvių niekada iki tol nebuvo lipęs ant podiumo pasaulio čempionate, o tauragiškis tai padarė pirmuoju bandymu.

Rokas Baciuška Dakare

Lietuvis Džiugas Kačanauskas, nustebindamas visus Europos akrobatinio skraidymo čempionato dalyvius, atlikdamas trečiąjį, nežinomo komplekso pratimą iškovojo sidabro medalį.

4-ajame pasaulio 13,5 metro klasės sklandymo čempionate antrąją vietą iškovojo Lietuvos sklandymo rinktinės narys Darius Gudžiūnas, trečiąją Linas Miežlaiškis.

Kitos pergalės

Lietuvos vyrų trijulių (3×3) krepšinio rinktinė birželį Antverpene (Belgija) pasibaigusiame pasaulio čempionate iškovojo istorinius sidabro medalius.

Iki šiol Lietuvos rinktinė pasaulio čempionatuose medalių nebuvo iškovojusi. Per žingsnį nuo pasaulio čempionato medalių – ketvirtoje vietoje – liko Lietuvos moterų rinktinė.

Europos sportinės gimnastikos čempionate Miunchene fantastiškai finišavo lietuvis Robertas Tvorogalas. Lietuvos sportininkas iškovojo sidabro medalį pratimų ant skersinio rungtyje.

Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) profesionalų standartinių šokių pasaulio čempionate sidabro medalius iškovojo Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva-Lacitienė. Vėliau jie tapo 2022–ųjų metų Europos profesionalų čempionais.

WDSF pasaulio mėgėjų grupės standartinių šokių pasaulio čempionate sidabro medalius pelnė Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė.

JAV vykusiose pasaulio žaidynėse būtent šokėjai vieninteliai iškovojo medalius Lietuvai. E. Sodeika ir I. Sodeikienė žaidynėse iškovojo aukso, o V. Lacitis ir V. Golodneva-Lacitienė – bronzos apdovanojimus.

Žinoma, tai ne visi lietuvių iškovoti apdovanojimai 2022-ais metais. Medalius mūsų šaliai pelnė kultūrizmo, orientavimosi sporto, rankų lenkimo, jėgos trikovės, sportinės žūklės, ekstremalaus bėgimo su kliūtimis bei kitų sporto šakų atstovai. Lietuvos sportą garsino ir jaunimo, jaunių, jaunučių, veteranų atstovai. Daug kuo gali pasigirti ir neįgalieji, kurtieji sportininkai.

Didžiuojamės ir linkime dar daugiau pergalių 2023 metais!

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Scanpix