Dalintis „Tolimos vandenlentininkų kelionės“

Tolimos vandenlentininkų kelionės

Pasaulyje yra daug vandenlentininkus viliojančių bei kvapą gniaužiančių vietų, kur jie gali užsiimti mėgstama sporto šaka, būti ko ilgiau vandenyje, mėgautis saule ir kraštovaizdžiu.

Kelionės suteikia be galo daug galimybių tobulėti – kelionės metu galima pasidalyti patirtimi su kitais vandenlentininkais ir visada rasti naujų draugų. Vienas iš šiltųjų kraštų privalumų yra tas, kad nereikia dėvėti ilgų kostiumų, nes oras ir vanduo yra šilti, o prisičiuožinėjus bangomis galima pasidomėti tos šalies kultūra, keliauti arba atrasti naujų mėgstamam sportui tinkamų vietų.

Kur keliauti?

Vieta pasirenkama pagal vandenlenčių sporto šaką. Kadangi vėjas nepučia nuolat, būtina žinoti, kokiu metų laiku būna vėjuota. Nelengva pasakyti, kur pasaulyje pučia tinkamiausias vėjas, kur geriausios bangos ar nuostabiausias kraštovaizdis, nes žmonės svajoja apie skirtingus dalykus. Vienam patinka ramesnė jūra, o kitas ilgisi galingų bangų.

Sausį ir vasarį smagu banglente paplaukioti Karibuose, kovą ir balandį vandenlenčių sportui labiausiai tinka didžiausią vandens pramogų parką turtinis El Gounos kurortas Egipte, o balandį ir gegužę – Tarifa Ispanijoje. Jei nuo gegužės iki spalio galima mėgautis banglenčių sportu tėvynėje, spalį ar lapkritį verta susirinkus daiktus keliauti į Brazilijoje esantį Kumbuką, kur idealus vėjas pučia 99 % laiko ir aitvarautojams yra nuostabios sąlygos. Gruodyje jūsų laukia Borakajaus sala Filipinuose, kurioje laukia ne tik geros bangos, bet ir nuotaikingos pramogos. Tie, kurie norėtų patirti naujų įspūdžių, keliauja į Laplandijos nuožulniuosius 3D sniego šlaitus išbandyti jėgos aitvarų – vėjo bus daugiau, nei sugebėsite panaudoti, o gamtiniai tramplinai nuo pusės iki dviejų šimtų metrų skrydžio gali išjudinti kiekvieną.

Vis dėlto – kada keliauti?

Skirtingos vietos skirtingais mėnesiais ir metų laikais siūlo skirtingas pramogas. Norint, kad sąlygos atitiktų lūkesčius, nereikėtų pirmiausiai galvoti apie taupymą ir orientuotis į nuolaidas. Sezono metu populiariausios vietos gali būti sausakimšos, todėl reikia iš anksto surinkti informaciją apie pasirinktus kurortus.

Taip pat reikėtų apsvarstyti galimybę pačiuožinėti bangomis namie. Nors banglentėms su aitvarais Baltijos jūros sąlygos yra nepakankamos, tačiau jėgos aitvarams ar burlentėms šios sąlygos puikiai tinka. Vingiuotose pakrantėse vėjas yra skirtingos krypties ir čia nėra pavojingų srovių ir gyvūnų bei žalojančių rifų. Kartais sėkmingai čiuožti pas mus juk galima ir žiemą: ledu arba sniegu.

Kokio lygmens aitvarautoju reikėtų būti?

Keliaujant į užsienį nereikia didelės aitvarautojo patirties – galima važiuoti neturint jokių įgūdžių, nes dauguma vandenlenčių klubų siūlo mokymus ir pradedantiesiems, ir pažengusiems. Pirmą kartą čiuožti banglente su aitvaru reikėtų pradėti tinkamomis sąlygomis su tinkama įranga ir prižiūrimam profesionalaus trenerio.

Pasaulyje yra daug gražių ir saugių lagūnų, kurios primena mūsų negilius paplūdimius smėlėtu dugnu, tačiau yra ir vietų, kurios dėl sudėtingų sąlygų netinka mokymuisi – trukdo didelės galingos bangos arba per stiprus vėjas. Iki kelionės reikėtų išsiaiškinti, kur galima rasti jūsų lygmenį ir pageidavimus atitinkančias sąlygas, pavyzdžiui, Klitmiolerio ar Ginšo bangos tinka ne pažengusiems, o jau puikiai banglentę su aitvaru valdantiems aistruoliams.

Taigi tinkamai pasiruoškite ir kelionė į banglentininkų rojų gali prasidėti!

Defi Wind

Defi Wind, kuris pirmą kartą įvyko 2001 metais, yra rimtas sporto renginys, kuriame rungėsi apie 1000 burlentininkų – tad tai didžiausios burlentininkų varžybos pasaulyje, kurių nė vienas aistringas burlentininkas nenori praleisti. Iš vienos pusės, tai varžybos, iš kitos – viskas, kas yra būdinga tokiam gyvenimo būdui: geras maistas, draugai ir bendra aistra.

Be abejo, renginio kulminacija yra varžybos, kai iš kalnų pučia stiprus vėjas (iki 30 m/s) –tramontana, ir 1000 nutrūktgalvių, manančių, kad pučiant tokiam vėjui yra pats geriausias laikas eiti ant bangų. Ir visi, apimti šios beprotiškos idėjos, vienu metu čiuožia ta pačia kryptimi, rungtyniauja ir seni, ir jauni, profesionalai ir naujokai. Bent kartą ten pabuvusieji dažniausiai vėl grįžta. Tai panašu į priklausomybę.

Sudarė Keilit Aedma
Nuotraukos: Lauri Tonisson, Anu Hammer

 

Komentarai

  1. :)

    boracay, bangos? coomonn

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Vilniaus sporto festivalis - šventė sporto entuziastams

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį