Dalintis „„The North Face“ ir kiti žemės kampeliai“

„The North Face“ ir kiti žemės kampeliai

„Sportland“ veidu prekiniam ženklui „The North Face“ tapo kelionių guru Rimvydas Širvinskas, lietuviams geriau atpažįstamas kaip Makalius. „The North Face“ visame pasaulyje žinomas kaip geriausias pasirinkimas keliautojams ir aktyviems žmonėms.

Jau septynerius metus vadovauji turizmo tinklalapiui Makalius.lt. Kaip susiklostė, kad gyvenimo verslu tapo būtent kelionės?

Labai mėgau keliauti, bet esu tikras, kad tai daryti mėgsta visi. Man patiko ne tik dalyvauti kelionėje, bet ir išsiaiškinti visus užkulisius: pavyzdžiui, mąstyti, kodėl ta kelionė kainuoja 100 eurų, o kita panaši – 200, koks tarp jų skirtumas, iš ko susideda kaina, kiek kainuoja atitinkamą atstumą nuvažiuoti autobusu, kiek sueikvojama degalų… Kartais planuoti kelionę man būdavo įdomiau, nei į ją vykti! O kai turi tokį pomėgį, kiekvieną dieną degi noru informuoti žmones apie galimybes pigiai keliauti. Tuomet viskas ir prasidėjo: atsirado savas tinklaraštis, daugėjo skaitytojų. Paskui kilo idėja įkurti verslą ir padėti žmonėms planuoti pigias keliones. Tiesą sakant, kasdien be galo norisi kuo greičiau eiti į darbą.

Papasakok apie savo pareigas įmonėje, kolektyvą ir dabartinius projektus.

Esu įmonės įkūrėjas, savininkas, direktorius. Šiuo metu joje yra 33 darbuotojai. Kasdien atsiranda naujų patarimų ir kelionės idėjų, straipsnių, naujų maršrutų, organizuojame keliones autobusu, lėktuvu, egzotines išvykas, padedame žmonėms žengti pirmą žingsnį savarankiškai jas planuojant. Makalius – tai ne tik aš, Rimvydas, bet ir dar 32 „makaliukai“ – mano kolegos, kurie kasdien atsiliepia į mūsų skaitytojų ir klientų skambučius, suteikia pagalbą, atsako į laiškus, populiarina ne tik užsienio keliones, bet ir… vietos turizmą.

fullsizerender-7

 

Akivaizdu, kelionės yra tavo aistra. Kuo keliavimas tada, kai dar buvai studentas, skiriasi nuo dabartinio?

Kelionės visuomet buvo, yra ir, tikiuosi, bus mano aistra. Kai pomėgis tampa verslu, svarbiausia yra neperdegti: kas per daug – tas nesveika. Kai pomėgis man nebeteiks malonumo (persisotinsiu kelionių), nebebus įdomu siekti gerų rezultatų darbe – verslas žlugs! Todėl labai svarbu nepadauginti.

Kai buvau studentas, galėjau skirti itin daug laiko pačiai kelionei (nuvykti iš taško A į tašką B). Nakvojau tarpiniuose oro uostuose, rinkausi pigesnius, bet nepatogius skrydžius. Dabar, kai mano laikas nemažai kainuoja, geriau perku brangesnį, bet tiesioginį, patogesnį ir greitesnį skrydį.

Rimvydai, esi aplankęs ne vieną šalį. Koks keliavimo būdas – aktyvus ar ramus – tau arčiau širdies?

Man patinka derinti aktyvų poilsį su pasyviu: tos pačios kelionės metu ir pažinti, ir turėti laiko poilsiui. Daugelis žmonių netgi labiau pailsi aktyviai keliaudami, pažindindamiesi su nauja šalimi, vietomis, kultūra. Grįžta į viešbutį nusivarę nuo kojų, tačiau pilni įspūdžių ir pravėdinę galvas. Aktyvus turizmas vis labiau populiarėja, žmonės pradeda vengti „viskas įskaičiuota“ viešbučių.

Ar kelionių metu vis dar būna netikėtų ar nemalonių nuotykių?

Neįmanoma išvengti nemalonių dalykų kelionėse, tačiau aš labai saugausi. Per daugelį metų jau išmokau, kaip saugoti asmeniniu daiktus, kaip nesielgti, kad nesusidurčiau su nemalonumais.

Tačiau netikėtų situacijų tikrai neišvengiu ir labai tikiuosi, kad jų tik daugės, – kelionės teikia malonumą tik tada, kai užklumpa netikėtumai. Man patinka susidoroti su nepatogumais. Kelionėse mokausi staigiai spręsti problemas – tai man itin padeda versle.

Ar keliaudamas išsikeli tikslų? Galbūt net mėgsti iššūkius?

Prieš kiekvieną kelionę nusprendžiu, koks yra mano tikslas: pažinti, praleisti laiką pasyviai ir apie nieką negalvoti, o gal dirbti per atstumą ir susikoncentruoti į tai. Paskutinėje kelionėje po Indiją išsikėliau du tikslus: rasti naujų kontaktų ir galbūt pradėti organizuoti keliones į šią šalį, susipažinti su lankomu regionu, daugiau pajudėti, nes dirbu sėdimą darbą.

fullsizerender-13

Esu įsitikinusi, darbas atima nemažai laiko, kelionės – taip pat. Ar lieka jo kitai veiklai?

Kartą viena žurnalistė man uždavė tokį pat klausimą. Pamenu, ilgai sėdėjau, mąsčiau, ieškojau kitų savo pomėgių. Galiausiai supratau, kad nieko nesugalvosiu: visgi kelionės užima didelę gyvenimo dalį. Netgi laisvalaikiu dėl malonumo sėdžiu ir ieškau pigių skrydžių, o paskui svajoju, ką ten nuveikčiau, pamatyčiau, kokį viešbutį užsisakyčiau. Kartais taip atsiranda naujas kelionės maršrutas!

Tiesa, neseniai atradau pomėgį žaisti lauko tenisą. 

Neabejoju, kad šį straipsnį skaito ne vienas žmogus, bandantis suderinti keliones ir sportą, aktyvų laisvalaikį, sveiką gyvenimo būdą. Gal turi patarimų, kaip tai padaryti?

Labai lengva – nereikia užsidaryti viešbutyje, kur „viskas įskaičiuota“, ir problema išspręsta! Pabandykite vykti poilsio, bet jį derinkite su pažinimu: eikite pasivaikščioti po sostinę ar vykite į kitą įdomų miestą. Kai aplink taip gražu, nė nepajusite, kaip nužingsniuosite kelis ar keliolika kilometrų.

Sveikas gyvenimo būdas asocijuojasi su sveika mityba, o kelionėje tai suderinti beprotiškai sunku. Rekomenduoju pasiimti užkandžių ir juos suvartoti tarp pagrindinių valgymų – priešpiečiams, pavakariams. Kai keliauju į šiltus kraštus, valgau daug šviežių vaisių ir daržovių.

Koks užsieniečių (europiečių ir ypač egzotiškų šalių gyventojų) požiūris į sportą?

Dabar visame pasaulyje apstu bėgiojančių žmonių. Kai kurie vilkėdami sportine apranga bėga į darbą, ten nusiprausę po dušu šoka į kostiumus ir šviežia galva neria spręsti dienos užduočių.

Kuo daugiau keliauju, tuo daugiau matau judančių, aktyvių, sportiškų žmonių. Labai džiaugiuosi, kad tokie yra ir mūsų tautiečiai.

Artėja slidinėjimo sezonas. Kokios mėgstamiausios lietuvių žiemos kryptys? Kokias šalis ir pramogas rekomenduoji skaitytojams?

Pradedantys slidinėti keliauja į Zakopanės kurortą Lenkijoje arba Žemuosius Tatrus Slovakijoje. Pažengę ir užkietėję slidininkai bei snieglentininkai vyksta į Austrijos Italijos, Prancūzijos Alpes.

Iš įdomesnių išskirtinių krypčių yra Gruzijos kalnai, Ukrainos Bukovelio kurortas, netgi slidinėjimas Turkijoje.

img_1584

Pats ar planuoji šios žiemos atostogas?

Deja, nesergu žiemos sporto manija ir kol kas tuo labai džiaugiuosi – kitaip įtemptame mano grafike turėtų atsirasti vietos dar bent vienai kelionei į užsienį – slidinėti… Ant slidžių esu stovėjęs ir jau tada pajutau aistrą. Tačiau nerandu laiko pasimokyti slidinėti, todėl žiemą visuomet keliauju į šiltus kraštus. Šią planuoju atostogauti Tailande.

Kokias šalis esi nusižiūrėjęs ateičiai?

Tailandas, Vietnamas, Seišeliai. Noriu grįžti į Filipinus, Indiją ir JAV. Bet neturiu savo svajonių šalies, deja, vykstu ten, kur tuo metu rekomenduoja draugai arba randu pigių skrydžių būtent ta kryptimi.

Kokie Makalius.lt ateities planai?

Noriu kuo daugiau keliautojų padėti susiplanuoti kokybiškas atostogas už gerą kainą ir toliau skleisti žinią, kad pigios kelionės iš tiesų egzistuoja.

Tekstas –  Karinos Sėrikovos  
Nuotraukos – iš asmeninio archyvo

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Diagnozė: adrenalino trūkumas!

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį