Dalintis „The Color Run – laimingiausi 5 km planetoje“

The Color Run – laimingiausi 5 km planetoje

The Color Run – taip vadinasi jau gerai ir Lietuvoje žinomas nuotaikingas spalvotas bėgimas, dar vadinamas “Laimingiausiais 5 km planetoje”, kurio trasą įveikti susirenka vis daugiau ir daugiau linksmuolių. Amerikoje užgimusi ir Simono Gedučio į Lietuvą atgabenta idėja rugsėjo 3 d. jau ketvirtą kartą taps  realybe.

Lietuva yra tarp daugiau nei 35 pasaulio šalių, kuriose organizuojamas šis pozityvios energijos ir nuotaikos kupinas renginys. Apie The Color Run organizavimo užkulisius kalbamės su pagrindiniu renginio organizatoriumi Simonu Gedučiu.

Simai, Lietuvoje tiek daug su  bėgimu susijusių renginių. Kodėl kilo mintis suorganizuoti dar vieną bėgimą?

Kai ėmiausi šios minties, Lietuvoje tiek bėgimų dar tikrai nebuvo. Aš nuolat ieškau įdomių idėjų ir sprendimų renginiams, nes tai yra mano duona. Regis, dar  2013 metais draugas papasakojo, kad Čikagoje dalyvavo nuotaikingame spalvotame bėgime su pramogomis ir muzika. Klausiau ir ši mintis mane užbūrė, nusprendžiau truks plyš būtent šį, The Color Run bėgimą, o ne analogą, atvežti į Lietuvą. Prasidėjo derybos ir nors su pirmąja banga nespėjome, jau kitais metais įvyko pirmasis The Color Run Vilniuje, Ozo parke.

Ar pats kada nors įveikei The Color Run trasą?

Taip, net kelis kartus. Pirmas kartas buvo Vokietijoje. Tada vykau ten susipažinti su renginiu, patirti kas tai yra, galų gale įvertinti, ar galėsiu padaryti kažką panašaus Vilniuje. Šiemet bėgau ir Lenkijoje. Tiesą sakant, kelioliką kartų prabėgu tą pačią trasą, kai ruoštiamės renginiui Vilniuje (juokiasi).

Kiekvienais metais The Color Run pritraukia vis daugiau žmonių.  Kas, tavo manymu, juos vilioja?

Šis bėgimas yra unikalus – jis nereikalauja jokio sportinio pasiruošimo. Tai yra patys lengviausi penki gyvenimo kilometrai, nes kiekvieną žingsnį motyvuoja muzika, spalvos ir kitos pramogos. Asmeniškai padėkoju dalyviams ir pagal jų nuotaiką suprantu, kad jie tikrai sugrįš. Kitais metais matau juos su didesnėmis kompanijomis. Panašu, kad žmones vilioja pozityvi energija, gera nuotaika, džiaugsmas. Jie noriai dalinasi ta atmosfera su kitais.  Manau, todėl kiekvienais metais sulaukiame vis daugiau ir daugiau dalyvių.

Vis tik suorganizuoti tokį renginį reikia nemažai laiko, sveikatos ir kantrybės. Papasakok apie užkulisus – kokie didžiausi iššūkiai?

Apie organizacinius iššūkius galima atskirą straipsnį rašyti (šypsosi). Tiesa yra tokia, kad renginiui ruošiamės visus metus ir vis tiek viskas supuola paskutinę minutę. Reikia atlikti labai daug užsakymų, pasirūpinti, kad laiku suplauktų visa renginio medžiaga, o tai dažniausiai nuo manęs visai nepriklauso. The Color Run yra prekės ženklas, todėl vietoje negalime gamintis marškinėlių ar kitų dalyvio krepšelio daiktų. Viską turime užsakyti iš Amerikos ir tada laukti. Vienais metais buvo taip, kad dėl audrų laivai nespėjo atplukdyti mūsų užsakymo. Kažkur pusiaukelėje teko siųstis lėktuvus, kurie man padovanojo ne vieną žilą plauką. Renginys, ačiū Dievui, įvyko.

Vieną kartą taip ir nesulaukėme kelių pripučiamų arkų. Tuomet buvo priimtas skubus sprendimas arkas pasidaryti iš balionų. Praėjusiais metais lijo ir nors lietus visai netrukdė renginio nuotaikai, pamačiau, kad pasiruošimas turėtų būti kiek kitoks. Kiekvienas renginys – nauja pamoka. Pamoka mums, organizatoriams, nes dalyviai dažnai net nepastebi kai kurių detalių, o pats žinai, kur galėjo būti geriau (juokiasi).

O malonioji dalis ar yra?

Pasakysiu atvirai – sunkiais momentais ne kartą esu sau pasakęs „velniop visa tai“, tačiau lygiai tiek pat kartų vėl radau motyvacijos naujam The Color Run bėgimui, nes maloniausia yra matyti euforijos pilnus dalyvių veidus, jų pašėlusias šypsenas ir nuotaiką. Ne mažiau motyvuojantis yra ir rezultatas – įvykęs renginys, kuris taip įtraukia, kad pamirštu apie nuovargį ir visas nemiegotas naktis. Džiugina ir tai, kad geros praktikos nelieka tik Lietuvoje. Mūsų sugalvota papildoma putų zona įkvėpė pasaulinį Dream turą. Aišku, kad ir tai motyvuoja.

Ko palinkėtum The Color Run dalyviui?

Palinkėsiu į renginį atvykti su išskirtinai gera nuotaika, pasiruošti ir pasipuošti, nes tai bus didžiausia metų šventė. Na, o bendrai – gyvenkime taip, kad kiekviena diena būtų spalvinga ir pozityvi.

Ačiū už pokalbį.

Tekstas – Sportland Magazine
Nuotraukos – The Color Run

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Su jėgos aitvaru – per gyvenimo jūrą

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį