Dalintis „Sporto pasaulis neteko krepšinio genijaus“

Sporto pasaulis neteko krepšinio genijaus

Sekmadienį visą sporto pasaulį sukrėtė tragiška žinia. Sraigtasparnio avarijoje Kalifornijos valstijoje žuvo vienas geriausių visų laikų pasaulio krepšininkų amerikietis Kobe Bryantas.

Legendinis „Los Angeles Lakers“ krepšininkas, kuris paskutinėse savo rungtynėse NBA 2016 metais pelnė net 60 taškų, tragiškai žuvo kartu su 13-mete dukra Gianna, kuriai buvo pranašaujama šviesi krepšininkės karjera. Neišgyveno ir kiti septyni sraigtasparnyje skridę žmonės.

Užsienio žiniasklaidoje pranešama, kad sraigtasparnis sudužo šalia Kalabasaso miesto, pietų Kalifornijoje. Šio miesto apylinkes gaubė tirštas rūkas, o gelbėjimo pajėgos sunkiai galėjo pasiekti nelaimės vietą. Specialioje spaudos konferencijoje pareigūnai pranešė, kad sraigtasparnis trenkėsi į kalną ir nukritęs užsidegė. 41-erių metų K. Bryantas skrido į Los Andželą, kur turėjo vykti jo dukros komandos rungtynės.

Kobe Bryantas buvo pagerbtas vakar vykusiuose 62-uose Grammy Awards apdovanojimuose

Ši žinia sukrėtė visą pasaulio sporto bendruomenę. Ašarų neslėpė ryškiausios buvusios ir dabartinės NBA žvaigždės – LeBronas Jamesas, Vince‘as Carteris, Amare‘as Stoudemire‘as, Michaelas Jordanas ir kiti. Vienas geriausių K. Bryanto bičiulių Kyrie‘is Irvingas sekmadienį, sužinojęs šią naujieną, atsisakė žaisti NBA rungtynes ir išvyko namo.

„Žodžiais negaliu apibūdinti skausmo, kurį jaučiu. Mylėjau Kobe – jis man buvo tarsi mažasis brolis. Mes dažnai kalbėdavomės ir labai pasiilgsiu šio bendravimo. Jis buvo neįtikėtinas žaidėjas, vienas geriausių šiame sporte, ir kūrybingas karys“, – socialiniame tinkle rašė M. Jordanas.

Tūkstančiai žmonių, apsivilkę 24 numeriu pažymėtais „Lakers“ marškinėliais, rinkosi prie „Staples Center“ arenos Los Andžele. Visi nešė gėles ir skandavo „Kobe“ ir „MVP“. Tuo tarpu milžiniški ekranai rodė besišypsančio Kobės veidą.

Krepšininko gerbėjai gedi prie Staples Center arenos

Šioje arenoje sekmadienį vyko vieni svarbiausių pasaulyje muzikos apdovanojimų „Grammy“. Šis renginys prasidėjo tylos minute, o emocijų neslėpė ir krepšininką prisiminė didžioji dalis atlikėjų.

Šlovinga karjera

„Black Mamba“ pravardę turėjęs K. Bryantas – viena ryškiausių visų laikų NBA žvaigždžių. Jis visą 20 metų trukusią karjerą praleido tame pačiame „Lakers“ klube. Su juo jis penkis kartus tapo NBA čempionu (2000, 2001, 2002, 2009, 2010 m.).

2008 metais jis buvo pripažintas naudingiausiu NBA sezono žaidėju, dukart tapo NBA finalo MVP. Krepšininkas net 18 kartų buvo išrinktas į NBA Visų žvaigždžių rungtynes.

Kobe net 13 kartų buvo renkamas į NBA metų komandą ir net 11 sykių – į besiginančią NBA metų komandą. 1997 metais krepšininkas nugalėjo NBA dėjimų į krepšį konkurse.

Rungtynėse su „Toronto Raptors“ 2006 metais K. Bryantas pelnė net 81 tašką. Tai antras rezultatas NBA istorijoje. Rezultatyviausių visų laikų NBA krepšininkų sąraše Kobe (33 643 taškai) užima ketvirtąją vietą. Būtent nelaimės išvakarėse jį šioje statistikos grafoje aplenkė LeBronas Jamesas (33 655 tšk.).

Su JAV rinktine K. Bryantas 2008 ir 2012 metais tapo olimpiniu čempionu.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Twitter, Scanpix

Komentarai

  1. Aivaras

    Šokas. Negaliu patikėti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lengvaatlečių dešimtmetis: kas parvežė daugiausiai medalių į Lietuvą?

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį