Dalintis „Snieglentininkas M. Morauskas į pirmąją sezono kelionę išvyko nepajutęs sniego“

Snieglentininkas M. Morauskas į pirmąją sezono kelionę išvyko nepajutęs sniego

Geriausias Lietuvos snieglentininkas Motiejus Morauskas išgyvena neįprastą laikotarpį. Koronaviruso sukelta pandemija visiškai pakeitė pasiruošimą naujam sezonui ir sukėlė papildomų iššūkių siekiant tobulėjimo. Visgi sportininkas jau netrukus pradės sezoną užsienyje ir tai leidžia tikėtis, kad žiemos sportas po truputį grįš į įprastas vėžias.

Didžiąsias metų šventes snieglentininkas sutiko namuose su šeima, laikydamasis visų taisyklių ir rekomendacijų.

„Šv. Kalėdos praėjo puikiai. Teko būti namuose su savo šeima, tai viskas buvo gerai“, – sakė M. Morauskas.

Vis dar be sniego pojūčio

Jeigu praėjusiame sezone dar iki pandemijos pradžios pavyko sudalyvauti nemažai varžybų ir didelio nuostolio pirmojo karantino metu nebuvo, tai rudenį prasidėjusi nauja pandemijos banga kirto gerokai skaudžiau.

Lietuvoje daug sąlygų užsiimti žiemos sportu nėra. Itin svarbi lietuviams yra „Snow arena“ Druskininkuose, kur galima sportuoti ištisus metus. Tik ne pandeminiais metais. Paskelbus karantiną, ši arena užsidarė, daugiau alternatyvų Lietuvoje nėra, o ir gamta sniego šią žiemą šykšti. O kelionių ribojimai ir sudėtinga situacija visoje Europoje neleido rengti stovyklų kalnuose.

„Šį sezoną dar neturėjau galimybės su snieglente pastovėti ant tikro sniego, išvažiuoti į kalnus. Tai man yra toks keistas ir nebūdingas dalykas, nes įprastai tokiu metu jau būdavau kokių 20 kartų išvažiavęs, sugrįžęs bei ne kartą pasitreniravę su snieglente. Todėl metai man yra sudėtingi“, – kalbėjo M. Morauskas.

Motiejus Morauskas

Kai buvo uždaryta „Snow arena“, lietuvis galėjo tęsti tik fizinio pasiruošimo treniruotes. Sustiprinti fizines kondicijas jam reikia, nes sausio pradžioje jis išvyko į Austriją, kur greitai lauks ir pirmosios sezono varžybos.

„Austrijoje turėčiau praleisti apie mėnesį. Ten turėčiau sudalyvauti pasaulio taurės varžybose. Vėliau laukia kelionė į Šveicariją ir Europos taurės varžybos toje šalyje. Labai laukiu, nes tai bus mano pirmoji kelionė į kalnus šį sezoną“, – pabrėžė Lietuvos snieglenčių sporto lyderis.

Ilgas laikas be sniego gerokai pakenkė sportininko įgūdžiams, mat didžiojo šuolio („Big Air“) ir akrobatinio nusileidimo („Slopestyle“) rungtys, kuriose atliekami patys sudėtingiausi triukai, reikalauja daug treniruočių, patirties ir prisitaikymo prie įvairių situacijų. Lietuvos sportininkas tikisi, kad nepaisant to, jam neprireiks daug laiko, kad jis pasiektų gerą sportinę formą.

„Manau, kad pandemija atėmė tikrai daug, todėl bus labai sunku vėl atsistoti ant snieglentės. Reikės laiko, kad viską iš naujo prisiminčiau, bet manau, kad tai netruks labai ilgai“, – pridūrė M. Morauskas.

Triukų arsenale – nauji ginklai

Europos jaunimo olimpinio festivalio prizininkas M. Morauskas sezono starte aukštų tikslų sau nekelia.

„Pagrindinis tikslas šiuo metu – sugrįžti į formą ir bent keletą žingsnių pažengti į priekį. Metai sudėtingi, bet norisi, kad progresas nesustotų. Labai didelių tikslų atskiroms varžyboms neturiu. Kaip minėjau, dabar svarbiausia – neprarasti formos“, – teigė M. Morauskas.

M. Morausko atliekamas triukas

Sportininkas prisipažįsta, kad norėtų pasaulio taurėse tiek „Big Air“, tiek „Slopestyle“ rungtyse patekti tarp 30 geriausių. Būtent ši pozicija leistų kvalifikuotis į olimpines žaidynes. Tad įdomu sužinoti, ar daug naujų triukų jis turi paruošęs naujiems startams?

„Turiu savo mintyse naujų triukų, kuriuos norėčiau išmokti ir kurie turėtų padėti pasiekti geresnių rezultatų. Bet kol kas labiausiai noriu apskritai atsistoti ant snieglentės. Tik tada galėsiu pamatyti, ko galiu tikėtis iš šio sezono“, – pasakojo M. Morauskas.

Talentingas Lietuvos snieglentininkas yra įsitikinęs, kad žiemos sporto šakų atstovams tokie metai suteiks naujų galimybių, o varžybų alkis leis sugrįžti su dar didesne energija.

„2021 metais visiems linkiu nepasiduoti ir neprarasti vilties. Turime visi elgtis saugiai, bet nesustoti savo sportiniame kelyje. Pandemija kažkada tikrai pasibaigs ir linkiu, kad visi po jos sugrįžtume dar stipresni“, – teigė M. Morauskas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Alen-Becirevič, LTOK

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Linas Kleiza apie 2010-ųjų bronzą: „Mus sustabdyti buvo sunku“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį