Dalintis „S. Burbaitė: pasitikėjimas pasauliu prasideda nuo draugystės su savimi“

S. Burbaitė: pasitikėjimas pasauliu prasideda nuo draugystės su savimi

27-erių tinklaraštininkė, knygos „Tavo geriausia draugė“ autorė ir Sportland batelių kampanijos „Rask savo superžvaigždę“ Adidas ženklo ambasadorė Simona Burbaitė tiki, kad meilės ir pasitikėjimo savimi negali atstoti jokie materialūs dalykai: prabangus automobilis, garsiausių dizainerių drabužiai ar grožio injekcijos, todėl nepaprastai svarbu, visų pirma, atrasti ryšį su savimi. Buvusi grožio konkursų dalyvė teigia, kad tai padaryti padeda moterų bendrystė, „švari“ spinta ir rūpinimasis gamta.

Visų pirma, kuo šiuo metu gyveni?

Pasaulio ir savęs pažinimu. Dar niekada nebuvau tokia alkana – pažinti save, savo emocijas, mane supančius žmones ir mylimuosius. Stengiuosi lavinti gebėjimą būti laisva nuo destruktyvių emocijų: baimės, pykčio, abejonių, kaltės ar nerimo, negatyvių žmonių ir situacijų. Šiandien suvokiu, kad kiekvienas čia esam svarbus ir reikalingas, nes kiekvienas turim savo misiją.

Galbūt viena iš Tavųjų buvo knyga? „Tavo geriausia draugė“ – knyga apie pasitikėjimą savimi, gerą savijautą, sportą, mitybą, grožį, madą ir dar daugiau. Koks buvo Tavo tikslas, rašant šią knygą?

Mintis rašyti knygą pirmą kartą sukirbėjo prieš mažiau nei 3 metus. Pradėjusi rašyti savo tinklaraštį geriausiadrauge.lt, sulaukiau nemažai moterų bei merginų laiškų, kuriuose jos guosdavosi neturinčios draugės, su kuria galėtų pasikalbėti kartais tokiomis temomis, kurių pačios gėdijasi, paklausti patarimo ar padiskutuoti. Ir man labai norėjosi kiekvienai jų skirti dėmesio, padėti, išklausyti ir bent trumpam atstoti draugę, kurios man pačiai trūko – dalyvaudama grožio konkursuose jaučiau, kaip draugės nuo manęs vis labiau tolsta. Todėl iš pradžių savo tinklaraščiu siekiau sukurti tokią erdvę, kurioje moterys jaustųsi gerai, atrastų sau naudingų, skatinančių tobulėti dalykų, o tuo pačiu galėtume bendrauti ir palaikyti viena kitą. Manau, kad mano kelias iki trokštamos figūros, dalyvavimas įvairiuose grožio konkursuose, darbas mados industrijoje, pramogų pasaulio užkulisiai ir tinklaraščio rašymas mane tendencingai vedė link knygos – žinojau, kad ją rašysiu. Dažnai socialinėje erdvėje rodomas gyvenimas yra suvaidintas, dėl ko labai dažnai žmonės save nuvertina ir iš to kyla nepasitikėjimas savimi. Knyga tai vieta, kur nieko nesuvaidinsi ir filtro neuždėsi.

Be to, norėjosi, kad anksčiau ar vėliau visa informacija būtų moterims po ranka – knyga padėjo visą informaciją ir mintis tarsi tvarkingai sudėlioti/mobilizuoti, nes temų tinklaraštyje be galo daug ir galbūt sunku atrasti tą temą, kuri šiuo metu moteriai yra aktualiausia. Pritrūkai sveikų receptų idėjų? Atsiverti knygą. Pritrūkai motyvacijos apsiauti sportinius batelius? Atsiverti knygą. Knyga suteikia galimybę pasiekti didesnį skaitytojų ratą – vadinasi, daugiau moterų. Žinau, kad knygoje tikrai save atpažins tiek jaunos merginos – pati, būdama jų amžiaus kokių tik užgaidų, kaprizų ir ambicijų neturėjau, tiek stiprios, subrendusios moterys, galbūt pametusios savo moteriškumą ambicingame, skubančiame pasaulyje. Knyga skirta ir toms, kurioms sunku veidrodyje matyti savo atvaizdą, išeiti į viešumą ir bendrauti su žmonėmis, kurioms trūksta palaikymo, kurios nori tiesiog geriau save pažinti ir jaustis laimingos su savimi. Ši knyga yra skirta moteriai, kuri pasiilgusi savęs pačios – geriausios ir unikaliausios. Tikiu, kad tam, jog stipriai mylėtume, prasmingai save realizuotume, ugdytume moteriškumą ir būtume kūrybiškos, yra tiesiog būtinas moteriškas ryšys. „Tavo geriausia draugė“ man suteikia galimybę kiekvienai skaitytojai padovanoti tą ryšį, tarsi apkabinti kiekvieną, ją skaitančią. Dažnai mes nespėjame perskaityti, pamatyti ar išgirsti to, kas vertingiausia, todėl džiaugiuosi, kad mano žodis turi išliekamąją vertę.

Knygos temas tęsi savo tinklaraštyje geriausiadrauge.lt. Tik čia, greičiausiai, pavyksta dar artimiau bendrauti su savo skaitytojomis. Kokias mūsų moteris, sėdėdama kitoje ekrano pusėje, matai: ko jos bijo, gėdijasi, dėl ko abejoja, su kokiomis problemomis susiduria?

Šiais laikais moterims keliami itin aukšti reikalavimai: moteris turi būti graži (nepriekaištinga oda, plaukai, nagai), įdomi (turėti savo nuomonę, su ja turi būti įdomu leisti laiką), domėtis sveika mityba, sportuoti, stilingai atrodyti, mokėti bendrauti ir būti sąmojinga. Ne visoms moterims pavyksta atitikti šiuos standartus, bet jos visos nori jaustis pakankamos. Juk jei moteris nepasitikės savimi, nuolat bus susirūpinusi, pagiežinga, pavydi, gerai jaustis ir gražiai atrodyti nepavyks nei su brangiausių kremų ar žinomiausių dizainerų drabužių pagalba. Aš esu ta, kuri įkvepia, padeda ir motyvuoja, nes pati visą tai perėjau.

Galbūt yra kažkas, ką norėtum perduoti savo sekėjoms ir apskritai Lietuvos moterims?

Svarbiausia tavo gyvenimo draugė ir partnerė esi sau pati, nes tai tavo kūnas ir siela ir tik tu save geriausiai pažįsti. Kartais užtenka tik šiek tiek įkvėpimo, kad pradėtum save besąlygiškai mylėti. O meilė sau tiesiog būtina pilnaverčio gyvenimo sąlyga! Juk su savimi būsi visą gyvenimą ir niekur nuo savęs nepabėgsi, tad turi sugebėti priimti save ne tik tada, kai lydi sėkmė, bet ir tada, kai sekasi ne taip gerai, kaip norėtum. Tikiu, kad išorinis moters grožis yra neatsiejamas nuo jos vidinės būsenos, darnos su savimi ir harmonijos, emocinės pusiausvyros pojūčio, kai moters skleidžiamos vertybės, elgsena ir mintys dera. Šalia tokios moters tiesiog norisi būti, o tokia moterimi būti yra gera. Pati ją stengiuosi nuolat puoselėti savyje, manau, tai nuolatinis procesas ir viso gyvenimo darbas. Be to, moteriai turi būti įdomu gyventi, todėl nauji atradimai tarsi suteikia kasdienybei spalvą ir aromatą.

Esi viena iš spintos išpardavimų „Shop My Closet“ dienos, kurios metu parduotas savo drabužius, organizatorių. Papasakok plačiau apie šį projektą.

Kai aš ir kitos fashionistos supratom, kad spintos lūžta nuo drabužių, gimė idėja, kuri padeda ne tik mums, bet ir toms, kurios ieško naujų „lobių“ savo spintai, tačiau nenori išleisti krūvos pinigų. Man atrodo, sugebėti pratęsti daikto galiojimo laiką šiandien yra labai svarbu. Tiesą pasakius, jau kokius metus drabužių kiekis mano spintoje sparčiai mažėja. Manau, tai vyksta labai natūraliai, nes vis labiau atsižvelgiu į daikto kokybę, jo praktiškumą – drabužis turi tarnauti jo savininkui, o ne atvirkščiai. Be to, pastaruoju metu norisi lėtinti gyvenimo tempą, gal todėl mane itin domina atsakingo vartojimo ir tvarios mados temos. Spintos reviziją atlieku kas kelis mėnesius, taip pavyksta atsisakyti drabužių, kurie jau morališkai „atsibodę“. Nebūtina drabužius visada tik perpardavinėti – galima juos padovanoti turintiems mažiau. Kiek tai kitiems atneš džiaugsmo, o tau – daugiau erdvės spintoje, kasdienybėje ir sieloje. Tada atsiranda daugiau vietos ir asmeniniam tobulėjimui, permainoms, savirealizacijai ir pomėgiams. Tam tikra prasme, tampame laisvesni ir lengvesni. Neužmirštu ir „H&M“ tekstilės pakartotinio panaudojimo ir perdirbimo iniciatyvos, todėl nebenešiojami drabužiai dažnai keliauja ir ten. Smagu tai, kad į „H&M“ konteinerius priimami bet kokios būklės drabužiai.

Ar tai reiškia, kad esi neabejinga ir kitoms atsakingo vartojimo idėjoms? Jei taip, kokias dar ekologijos ir tvarumo vertybes propaguoji?

Kaip tik neseniai šia tema rašiau straipsnį savo tinklaraščiui. Praeitą savaitę Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) jau 21-ąjį kartą praūžė dviejų dienų tarptautinis festivalis „Mados infekcija“, kurios metu buvo pademonstruota net 16-ka kolekcijų! Abi renginio dienas vilkėjau neseniai pasirodžiusios „H&M Conscious Exclusive 2019“ kolekcijos drabužius. Matyt, sutapimas tai, kad kaip tik šiais metais „Mados infekcijos“ organizatoriai skelbė itin aktualią žinutę: „Mes nekuriam šiukšlių“. Kuriant „H&M Conscious Exclusive 2019“ kolekciją, buvo naudojami ananasų lapai, gėlųjų vandenų dumbliai ir apelsino žievės. Turiu prisipažinti, kad aš pati prieš trejetą metų apie ekologiją ar atsakingą vartojimą per daug nesusimąstydavau. Kol kartą gavau vienos sekėjos žinutę, kuri atkreipė dėmesį į tai, kad dažnai geriu kavą iš vienkartinių plastikinių puodelių ir pasiteiravo, ar nepagalvoju, jog dešimt minučių panaudotas puodukas, netrukus tampa šiukšle. Tai privertė pagalvoti apie vartojimo įpročius ir po truputį, nepametant galvos, ieškoti tam tikrų sprendimų. Kaip pavyzdžiui, jau ilgą laiką rankinėje nešiojuosi daugkartinį pirkinių maišelis, o visai neseniai atsirado ir specialūs daugiakartiniai maišeliai vaisiams ir daržovėms. Kavą išsinešimui geriu iš termosinio puodelio, kuris yra labai patogus ir neužima daug vietos rankinėje. Neseniai įsigijau daugkartinio naudojimo šiaudelius, taip pat naudoju ir specialią stiklinę gertuvę vandeniui. Žinoma, būna visko – kartais termosinį puodelį ar pirkinių maišelį pamirštu namuose, tad dar ne visada pavyksta išvengti plastiko ir kitų vienkartinių daiktų, tačiau labai stengiuosi tapti vis atsakingesne vartotoja. Tikiu, kad net ir maži žingsniai prisideda prie pokyčių. Be to, džiugu, kad apie tai vis dažniau ir daugiau kalbama viešojoje erdvėje. Noriu pasakyti, kad akivaizdu, jog būdų prisidėti prie taršos mažinimo ir atsakingo vartojimo tikrai yra, tereikia pasidomėti.

Kokie Tavo ateities planai? Kokias dar nerealizuotas idėjas norėtum įgyvendinti?

Nemėgstu labai smarkiai planuoti ateities, o ypač apie ją galvoti. Šiuo metu skaitau nuostabią Jen Sincer knygą „You are a badass: kaip nustoti abejoti savimi ir pasiimti iš gyvenimo viską, ko nori“.  Patiko autorės mintis apie mūsų mąstymą ir tai, kad dažnai užstringame galvodami apie ateitį, dar blogiau – apie praeitį ir visai nevertiname dabarties. Knygoje rašoma: „Dabar, šią akimirką, galima atrasti džiaugsmą ir ramybę paprasčiausiai būnant“. Kuo daugiau laiko praleisime dabartyje, tuo turtingesnis bus mūsų gyvenimas.

Tekstas: Karina Sėrikova
Nuotraukos: Monika Rukaitė; Sportland

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Čempionų lygos ketvirtfinalių simbolinis vienuoliktukas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį