Dalintis „Runglorious Bastards tapo Bottecchia atstovais“

Runglorious Bastards tapo Bottecchia atstovais

Gyvenimo kelyje visada smagu sutikti entuziazmu ir geru humoro jausmu apdovanotus žmones. Sportland pasisekė sutikti beveik tris tuzinus tokių žmonių, susibūrusių į dviratininkų mėgėjų komandą intriguojančiu pavadinimu “Runglorious Bastards”. Vakar Sportland ir “Runglorious Bastards” draugystę vainikavo įsimintinas įvykis – ši komanda oficialiai tapo “Bottecchia” prekės ženklo atstove ir nuo šiol dalyvaus varžybose po “Bottecchia” vėliava. Paprašėme dabar jau oficialiai besivadinančios “Bottecchia Team LT” komandos vadovą Mindaugą Pašvenską papasakoti apie komandą, jos filosofiją ir artimiausius tikslus.

Kaip nutarėte susiburti į komandą?

Komanda susikūrė labai organiškai, galima sakyti instinktyviai. Komandos užuomazgos susiformavo dar 2012 metais, kai Vingio parke nutarėme prabėgti 4x5km estafetę. Nuo tada, aplink šį branduolį pamažu lipdėsi esami komandos nariai, o bėgami atstumai palengva didėjo – 10km, 21km (pusmaratonis). Maratonas tuo metu dar atrodė kaip kosmosas. 2013m. kovą, prieš išvykstant į pirmas varžybas užsienyje, spontaniškai gimė komandos pavadinimas – “Runglorious Bastards”, na o steigiamasis posėdis įvyko po bėgimo varžybų sūkurinėje vonioje besidalinant varžybų įspūdžiais.

Esame sportininkai-mėgėjai. Viską darome iš idėjos, tad neturime narystės mokesčių. Šiuo metu komandoje per 30 narių. Nesiekiame narių kiekybės. Labiau vertiname kokybę, ypač bendravimo, todėl priimdami naujus narius vertiname pirmiausiai asmenybę ir tik tada sportinius pasiekimus. Mums jie tikrai ne patys svarbiausi. 2015 metais ėmėme ne tik bėgti, bet ir minti, dar ir plaukti – taip klubas tapo multisportiniu. Klubo nariai įvairaus lygio: yra patyrusių, visko mačiusių monstrų, būrys stiprių vidutiniokų, keletas talentingų tinginių ir dar tik pradedančių aktyviau sportuoti.

Kur treniruojatės? Kokios treniruočių distancijos? Kiek kartų per savaitę vyksta treniruotės?

Turime bendras, komandines treniruotes. Šaltu metų laiku jos vyksta manieže, atšilus – viename iš parkų. Komandinės dviračių treniruotės su treneriu vyksta 1-2 kartus per savaitę. Taip pat sportuojame ir pagal asmeninius treniruočių planus. Jie paruošti atsižvelgiant į sezono tikslus.

Paskaičius jūsų prisistatymą Facebooke, matyti, kad turite gerą humoro jausmą. Ar pavyksta išlaikyti gerą nuotaiką sunkių varžybų metu ir po jų, jei nepasiseka?

Klubas „Runglorious Bastards” atsirado kaip ironiškas protestas prieš susireikšminusius, į rezultatą bet kokia kaina orientuotus mėgėjus sportininkus. Ypač gerai mus nuteikia vieno raudonai pasipuošusio klubo narių fanatiškas dalyvavimas provincijos bėgimo varžybose, pvz. „Utenos mylia” ar „Šėtos 5 km”, siekiant žūtbūt užimti prizines vietas. Mums atvažiuoti į varžybas jau yra sėkmė (nes pakeliui kartais pasitaiko įvairių iššūkių), o vieta varžybų rezultatų lentelėje yra tik statistika, labiau įdomi patiems varžybų dalyviams. Procesas yra svarbesnis. Žinoma, geri ar gerėjantys rezultatai visada maloniai džiugina ir motyvuoja.

Ką tik tapote oficialiais „Bottecchia” dviračių prekės ženklo atstovais. Ar tai įpareigoja?

Tai labiau motyvuoja nei įpareigoja. Varžybose pasirodysime ne prasčiau, nei tai darėme iki šiol, gal net ir geriau. O žinant, kad bendras mėgėjų sportiningų lygis kyla – pasistengti reikės. Esame tikri, kad garbingai atstovausime „Bottecchia”.

Kodėl pasirinkote „Bottecchia” dviračius?

Ne paslaptis, dviračių sporte nemažai estetikos ir vadinamojo fetišizmo. „Bottecchia” dviračiai ne tik atrodo patraukliai, bet ir puikus instrumentas varžyboms, padėsiantis kiekvienam atrasti naujas galimybių ribas.

Kokie šių metų komandos tikslai?

Gerai leisti laiką treniruočių ir varžybų metu. Sportas mums – pramoga, kuri suteikia galimybę palaikyti gerą forma, susipažinti su naujais žmonėmis, keliauti ir atrasti įdomias vietas. Žinoma, kai kurie mūsų varžybų metu tikrai iššaus ir pasieks gerų rezultatų.

Šiemet taip pat susibūrė lietuviška plento dviračių komanda „Staki – Baltik vairas”. Kokios, jūsų manymu, dviračių komandinio sporto perspektyvos Lietuvoje?

Bet kokia nauja profesionalaus sporto iniciatyva – sveikintina. Tik norėtųsi, kad komandos atstovaujančios Lietuvai ne tik “imtų”, bet ir “duotų” – stengtųsi sudominti žiūrovus, plačiau pristatytų savo komandos narius, būtų atviresnės, užsiimtų dviračių sporto „ambasadoryste” platesniuose sluoksniuose. Kitu atveju turėsime beveides profesionalų grupeles keistomis aprangomis ir dar keistesniais pavadinimais, kurių rezultatai vidutinio lygio profesionalų varžybose mažai domins platesnę visuomenę.

Ir techninis klausimas. Ar gamintojo dviratį reikia tuninguoti norint dalyvauti rimtose varžybose? Nes, pavyzdžiui, automobilių sporte originali lieka beveik tik kėbulo forma.

Tai priklauso nuo turimo dviračio, nes dviračių gamintojai siūlo produktus labai plačiam pirkėjų ratui. Svarbiausias komponentas dviračiuose yra vadinamoji „grupė”, į kurią įeina žvaigždės, bėgių perjungėjai, stabdžiai, grandinė ir dar keletas smulkmenų. Shimano (arba jų konkurentų SRAM) siūlo laisvalaikio (Alivio, Deore), mėgėjiškas (SLX, XT) ir profesionalias (XTR, DTR Di2) grupes. Varžybose patartina dalyvauti su megėjiška grupe, nes laisvalaikio grupės tarnavimo laikas bus gana trumpas ir ir važiuojant sunkesnėmis sąlygomis trūks patikimumo. Siekiantiems techninės tobulybės ir maksimalaus rezultato reikėtų galvoti apie profesionalias grupes. Populiariausias tuningas dviračių pasaulyje – tai vieno ar kelių komponentų keitimas į aukštesnės grupės komponentus ir tą padaryti gana paprasta, nes dauguma jų yra tarpusavyje suderinami. Taip pat daugiau važinėjantys dviratininkai ilgainiui atranda jiems labiausiai tinkančias sėdynę, pedalus – įsigiję naują dviratį juos keičia pirmiausiai.

Ačiū už pokalbį ir sėkmės artėjančiuose startuose.

Tekstas: Sportland Magazine
Nuotraukos: Vyginto Skaraičio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Nemokamos riedučių treniruotės

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį