Dalintis „Revanšas ir istorinė pirma pergalė grupėse“

Revanšas ir istorinė pirma pergalė grupėse

Savo žiūrovų akivaizdoje „Žalgiris“ pasiekė istorinę pirmąją pergalę UEFA turnyrų grupių varžybose. UEFA Europos Konferencijos lygoje vilniečiai 2:1 atsirevanšavo Jerevano „Pyunik“ komandai už nesėkmę prieš savaitę ir išsaugojo viltis toliau kovoti dėl aukštesnių vietų grupėje.

Du įvarčius „Žalgiris“ įmušė pirmajame kėlinyje – po išmetimo iš užribio vienu lietimu įmušė Fabienas Ourega, o prieš pertrauką greitoje atakoje iš baudos aikštelės prieigų taikliai mušė Renanas. Antrajame kėlinyje arti įvarčio buvo Oliveris Buffas, kurio spirtas kamuolys pataikė į skersinį. Varžovams pavyko sušvelninti atsilikimą po Arazo Ozbilizo įmušto baudinio.

Elvio Žaldario nuotr.

„Žalgirio“ sudėtyje lyginant su rungtynėmis Armėnijoje įvyko du pasikeitimai – vietoje Marko Miličkovičiaus ir Sauliaus Mikoliūno rungtynes pradėjo Francis Kyeremeh ir Petaras Mamičius.

Dvikovos pradžioje vyko gana atsargus žaidimas, neryškią iniciatyvą turėjo žalgiriečiai. Kartą iš toli Francis Kyeremeh muštą kamuolį sugavo vartininkas.

„Pyunik“ pora kartų buvo pavykę išeiti į greitas kontratakas, laimei paskutiniu momentu „Žalgiriui“ pavykdavo apsiginti.

23 min. „Žalgiris“ išsiveržė į priekį. Po P. Mamičiaus išmetimo iš užribio M. Oyewusi galva numetė kamuolį į baudos aikštelės vidurį, kur buvęs F. Ourega gražiu technišku smūgiu vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartų kampą.

Kėlinio viduryje dukart pavojingai kontratakavo „Pyunik“. 27 min. greitoje atakoje kamuolio baudos aikštelėje nepasiekė L. Jurčičius, 29 min.

42 min. pavyko rezultatą padvigubinti. Po E. Gertmono tolimo perdavimo F. Kyeremeh numetė kamuolį pirmyn, ten M. Oyewusi laimėjo oro dvikovą ir suteikė galimybę įsibėgėti Renanui, kuris smūgiu Iš 20 metrų pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

52 min. po O. Buffo smūgio iš toli kamuolį sugavo vartininkas.

56 min. po J. Bopesu perdavimo M. Oyewusi šalia vartų kamuolio nepasiekė, o F. Kyeremeh bandymas buvo netikslus.

59 min. M. Oyewusi kairiu kraštu įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau jo smūgį atrėmė vartininkas.

63 min. iš toli netaikliai smūgiavo F. Ourega.

67 min. žalgiriečiai buvo arti trečiojo įvarčio. Po tikslios kombinacijos O. Buffo smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį, o antras F. Kyeremeh bandymas galva buvo nestiprus ir vartininkas sugavo kamuolį.

78 min. „Pyunik“ sušvelnino atsilikimą. Teisėjas užfiksavo pražangą N. Ljubisavljevičiui ir nuo 11 metrų žymos baudinį realizavo A. Ozbilizas.

Rungtynių pabaigoje arti tikslo buvo O. Buffas, varžovų vartininkui grasino D. Kazlauskas, tačiau trečiojo įvarčio įmušti nepavyko.

Tekstas: fkzalgiris.lt