Dalintis „Penkiakovininkui J. Kinderiui širdį glosto prisiminimai apie Pietų Korėja“

Penkiakovininkui J. Kinderiui širdį glosto prisiminimai apie Pietų Korėja

Lietuvos penkiakovininkas Justinas Kinderis ką tik grįžo iš atostogų Italijoje, kur ilsėjosi ir atvėsino galvą po sunkaus ir aktyvaus sezono, vainikuoto gana skaudžiu startu Tokijo olimpinėse žaidynėse. „Sportland“ kampanijos „Mano sportas“ ir „Nike“ prekės ženklo ambasadorius prisipažįsta, kad jo susiformavęs charakteris neleidžia nuleisti rankų ir skatina siekti naujų pergalių.

Tokijo žaidynėse J. Kinderis užėmė 18-ąją vietą, nors iki jojimo rungties dar turėjo vilčių pakovoti dėl aukščiausių pozicijų. Po paskutinio sezono starto penkiakovininkas jau tradiciškai atiduoda duoklę šeimai ir draugams.

„Tokia tradicija susiklostė, kad po olimpinių žaidynių visada turiu daugiau laiko savo asmeniniam gyvenimui. Su šeima atostogavau Italijoje, prieš tai su draugais vykau į Norvegiją. Sezono metu tą padaryti sudėtinga“, – sakė J. Kinderis.

Beje, Italijoje turistiniais tikslais J. Kinderis viešėjo pirmą kartą. Anksčiau jis ten vyko tik dėl varžybų, o tokiais atvejais šalies pažinimui laiko būna labai mažai.

„Šįkart Italijoje su šeima atostogos buvo aktyvios, be poilsio. Lankėme įžymias vietas, daug vaikščiojome. Juokaujant galima pasakyti, kad gaunasi kaip darbo diena – ryte susidėlioji maršrutą, planą, o vakare jau atsipalaiduoji ir pradedi galvoti apie kitą dieną. Mėgstu ir poilsines keliones – prie baseino, jūros, bet mano šeima propaguoja aktyvų poilsį“, – aiškino penkiakovininkas.

Po sezono sportininkas ne tik atostogauja, bet ir daugiau laiko skiria kitoms savo darbinėms veikloms. Pavyzdžiui, J. KInderis yra Nacionalinės sportininkų asociacijos prezidentas. „Būna įsisenėjusių darbų, įsipareigojimų. Sezono metu yra sudėtinga tam skirti daug dėmesio, nes pasiruošimas olimpinėms žaidynėms „suvalgė“ daug laiko ir emocijų“, – sakė jis.

Kaip ir daugeliui profesionalių sportininkų, sugrįžimas į griežtą sportinį režimą artėjant naujajam sezonui yra nelengvas. J. Kinderis sako, kad šiuo metu jį gelbsti patirtis, nes dabar jau save gerai pažįsta ir žino, ką daryti, kad naujo sezono pasitikimas vyktų sklandžiai.

„Sunkiausios būna pirmosios dvi trys savaitės, kol atsiranda kažkoks atskaitos taškas. Dėl to tarp sezonų stengiuosi užsiimti ir kitomis aktyviomis veiklomis – pažaisti tinklinį, pavažinėti dviračiu. Kitaip įsivažiuoti būtų labai sudėtinga. Pirmosios naujo sezono savaitės dėl to ir būna labai sunkios, nes nežinai, kiek daug „priatostogavai“ ir kiek formos yra prarasta. Po to tą jau sužinai, susitaikai ir išmoksti prisiderinti. Per savo karjerą yra tekę įvairiausias situacijas patirti“, – pabrėžė J. Kinderis.

Per savo ilgą karjerą J. Kinderis yra aplankęs daugybę šalių, bet viena iš jų jam tapo artima visam gyvenimui. Ta šalis yra tolimojoje Azijoje.

„Kalbant apie užsienio valstybes, tai visada pirma mintis yra Pietų Korėja. Po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių ten buvau suplanavęs studijas. Po žaidynių pabuvau porą savaičių su šeima ir vykau metams į Pietų Korėją. Ten studijavau ir tuo pačiu pabėgau nuo psichologinės įtampos. Nauji iššūkiai ir nauja aplinka neleido gyventi praeitimi. Per metus šalį pažinau neblogai, bet praktiškai visą laiką buvau vienas, todėl norėčiau sugrįžti ten su žmona, aplankyti matytas vietas, susitikti su draugais. Kontaktų liko nemažai ir jie visada laukia, pasveikina su geresniu startu ar kitaip išreiškia palaikymą. Korėjiečiai yra labai šilti žmonės, todėl ši šalis visada liks mano širdyje“, – šypsojosi sportininkas.

Daugkartinis pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas J. Kinderis teigia, kad sunkiausi karjeros momentai būna po olimpinių žaidynių. Šiuolaikinė penkiakovė yra sudėtinga sporto šaka, kurioje daug ką gali nulemti tiesiog baikštus žirgas. Apmaudžių startų J. Kinderis turėjo ne vieną, todėl ne kartą po sezono jis apgalvoja karjeros perspektyvas.

„Po olimpinių žaidynių būna sunkūs momentai. Visiškai kitokie nei, tarkim, po pasaulio čempionato. Olimpinės žaidynės įprastai būna paskutinis sezono startas ir reikalauja daugiausiai energijos. Net po Londono olimpinių žaidynių buvo gyvenimo etapas, kai nerandi sau vietos ir savęs. Jeigu dar startai nelabai pavykę, kaip Rio arba Tokijuje dėl žirgų, tai tada tikrai būna sunku“, – aiškino J. Kinderis.

Penkiakovininkas prisipažįsta, kad noras garsinti savo šalį niekur nedingo. Nepalūžti padeda darbas su savimi ir artimų žmonių palaikymas.

„Norisi kurti geras istorijas. Štai olimpinis medalis įeitų į Lietuvos sporto metraščius, o kai apdovanojimo nėra, tai viskas lieka tik mano pačio istorijoje, – teigė J. Kinderis. – Kadangi sporte esu ne pirmus metus, tai stengiuosi nedėti didelių lūkesčių į startą ar kokį kitą gyvenimo įvykį, kad nereikėtų po to nusivilti. Stengiuosi būti santūrus. Žinoma, labai padeda ir šeima, kuri visada šalia. Ji besąlygiškai mane palaiko visais atvejais.“

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Sportland

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Trenerio patarimas: „Kokybiškam kūno darbui mankštos neužtenka“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį