Dalintis „Penkiakovininkas L. Gaudiešius neišsigando naujos rungties: „Reikės tik geresnio fizinio pasiruošimo““

Penkiakovininkas L. Gaudiešius neišsigando naujos rungties: „Reikės tik geresnio fizinio pasiruošimo“

Sausio viduryje Vilniuje vykusiose Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės taurės pirmojo etapo varžybose Stasio Šaparnio prizams laimėti ryškiausiai spindėjo Lukas Gaudiešius.

Jis iškovojo auksą amžiaus grupėje iki 19 metų, vėliau atsiėmė auksą amžiaus grupėje iki 22 metų, o trečią kartą ant prizininkų pakylos lipo atsiimti kliūčių ruožo rungties laimėtojo taurės.

Perspektyvus Lietuvos penkiakovininkas jau yra tapęs ir Europos jaunių čempionato prizininku. L. Gaudiešius „Sportlandmagazine.lt“ prisipažino, kad į šiuolaikinę penkiakovę jis atėjo iš plaukimo.

„Dar eidamas į darželį pradėjau lankyti plaukimą. Plaukti sekėsi gerai, dažnai užimdavau prizines vietas. Mano pastangas pastebėjo dabartinis mano šiuolaikinės penkiakovės treneris Artūras Kalininas, kuris pakvietė sportuoti į Vilnių. Taip ir atsiradau šiuolaikinėje penkiakovėje“, – teigė L. Gaudiešius.

Lukas Gaudiešius

 

Šiuolaikinę penkiakovę iki Paryžiaus olimpinių žaidynių pabaigos sudaro plaukimo, fechtavimo, jojimo bei bėgimo ir šaudymo rungtys.

„Kadangi nuo mažes lankiau plaukimą, tai ši rungtis man patinka labiausiai. Sunkiausiai man yra bėgti, nes iš esmės ten reikia atiduoti visas jėgas ir įdėti daugiausiai darbo“, – pripažino sportininkas.

Iki jaunimo amžiaus grupės šiuolaikinės penkiakovės sportininkai varžosi be jojimo rungties. L. Gaudiešius tik keletą pastarųjų metų galėjo išbandyti savo jėgas varžybose su jojimu. Kaip žinia, jau oficialiai pranešta, kad po Paryžiaus olimpinių žaidynių jojimą pakeis ekstremalaus bėgimo su kliūtimis rungtis.

„Liūdnoka, kad ateityje nebebus jojimo. Man labai patinka žirgai. Treniruočių su jais turėjau nedaug, todėl nespėjau jais atsidžiaugti. Visgi tikiuosi, kad šiuolaikinei penkiakovei šios permainos bus naudingos“, – sakė penkiakovininkas.

Vilniuje jam teko varžytis naujoje ekstremalaus bėgimo rungtyje, kurioje ir tapo nugalėtoju. Nors daug kam tai atrodo kaip didelis iššūkis, pats L. Gaudiešius yra nusiteikęs prisijaukinti naująją rungtį.

Lukas Gaudiešius

„Paskutinių varžybų įspūdžiai dar neišblėsę. Džiaugiuosi savo rezultatais. Naujoji ekstremalaus bėgimo rungtis neišgąsdino. Turint gerą sportinį pasiruošimą, nėra taip sunku kaip atrodo“, – neslėpė L. Gaudiešius.

Savaime suprantama, ekstremalaus bėgimo su kliūtimis rungtis privers sportininkus kiek pakeisti treniruočių režimą. Kas jau spėjo pamatyti, šiuolaikinę penkiakovę papildė 100 m ekstremalaus bėgimo su kliūtimis rungtis. Joje kur kas daugiau reikia dirbti ne kojomis, o rankomis, siekiant įveikti įvairaus sudėtingumo kliūtis.

L. Gaudiešius teigia, jog kol kas didelių pokyčių treniruotėse nėra. Tiesa, jis pastebi, kad nauja rungtis „apdovanojo“ jį nutrintais delnais. Visgi, pasak jo, svarbiausia yra geras fizinis pasiruošimas, kuris leis naują rungtį įveikti greitai ir efektyviai.

L. Gaudiešiaus pagrindinis šio sezono tikslas – geras pasirodymas pasaulio U19 šiuolaikinės penkiakovės čempionate.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Manto Stankevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos slidininkai atranda ekstremalų žiemos sportą

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį