Dalintis „Pasaulio čempionė M. Valčiukaitė: svarbu tikėti tuo, ką darai“

Pasaulio čempionė M. Valčiukaitė: svarbu tikėti tuo, ką darai

„Sportland“ kampanijos „Mano sportas. Mano aistra“ prekės ženklo „Under Armour“ ambasadorės Mildos Valčiukaitės tikriausiai pristatinėti net nereikia, bet šį faktą privalome pakartoti. Ji šį – rugsėjo – mėnesį tapo pasaulio irklavimo čempione. Milda planetos pirmenybėse Bulgarijoje triumfavo kartu su savo porininke Ieva Adomavičiūte.

Dukart pasaulio čempionė ir olimpinių žaidynių prizininkė 24-erių metų M. Valčiukaitė papasakojo apie savo sėkmės priežastis, motyvaciją sportuoti ir sportinius batelius.

Ar jau kiek atslūgus triumfo bangai, galite įvertinti pergalę pasaulio čempionate?

Pergalė pasaulio čempionate buvo labai netikėta ir su akivaizdžiu pranašumu. Šią pergalę ypač vertinu, nes mūsų kelias jos link buvo duobėtas ir sunkus – ne viskas pavyko tik susėdus į vieną valtį. Džiugu, kad pasitikėjimas viena kita neblėsta net sunkiausiais momentais.

Kaip rasti motyvacijos sportuoti kasdien?

Visi sako, kad reikia turėti tikslą, bet iš tiesų sunku rasti motyvacijos kasdien galvojant tik apie galutinę stotelę. Dideli ir kol kas nepasiekiami planai baugina ir neįkvepia. Siūlau susikurti mažus, kasdienius, mėnesio ar net savaitės planus, kuriuos įvykdę, gal ir nepamatysite didelių pokyčių, bet jausitės priartėję prie savo tikslo.

Kokie didžiausi sporto teikiami privalumai kūnui ir sielai?

Reikėtų atskiri profesionalų ir mėgėjų sportą. Tinkamai parinktas krūvis ryte suteikia žvalumo ir energijos likusiai dienai, stiprina imunitetą, geriną nuotaiką, pasikeitusios kūno formos suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. Juk smagu ryte bėgant į autobusą „neuždusti“ ir įlipti lyg niekur nebūtum skubėjęs. Sportas vakare gali būti puikus atsipalaidavimo būdas po įtemptos darbo dienos, kai gali užsimiršti, nukreipti mintis ir likusią energiją į treniruotę.

Kuo skiriasi jūsų treniruotės žiemą ir vasarą?

Vasarą kaip ir viskas aišku – mėgaujamės Galvės ežero teikiamais malonumais. Tik žinoma – kitaip negu poilsiautojai. Atliekame labai specifinį darbą tiek irkluodamos ant vandens, tiek salėje. Žiemą galime paįvairinti savo rutiną. Dažniausiai naudojame irklavimo treniruoklį, bėgiojame, slidinėjame, miname dviratį ir kilnojame svorius.

Ar turite/turėjote idealą sporte?

Keista, bet neturiu vieno konkretaus žmogaus. Žaviuosi kai kuriomis, išskirtinėmis žmonių savybėmis ir manau, iš jų visų mintyse galėčiau sukurti tikrą supermeną.

Talentas ir darbas. Kaip manote, kokią dalį jūsų sėkmės sudaro vienas ir kitas?

Talentas išsiskiria iš daugumos, o atsidūręs tinkamose rankose – gali virsti tikru deimantu. Bet „šlifavimas“ trunka daugybę metų, kol mes pamatome deimanto gražiąją pusę. Svarbus yra sportininko ir trenerio nuoseklus darbas, naujovių taikymas, atsidavimas ir tikėjimas tuo, ką darai. Taip pat neišsiverstume be didžiulės žmonių komandos, dirbančios mums ir su mumis.

Kaip išsirenki sportinius batelius?

Pagal jų funkcines savybes, patogumą ir, žinoma, grožį. Man, irkluotojai, be batų esančių valtyje, treniruotėms reikalingi bėgimo ir salės bateliai. Bėgimo batelius renkuosi pagal savo pėdos skliautą ir statymo kampą. Kadangi bėgu pėdą statydama labiau vidine dalimi, man reikalingi bateliai su palaikymu. Visiems mėgstantiems bėgioti rekomenduoju pasidaryti bėgimo testą. Pasirinkę tinkamus batelius, galėsite džiaugtis komfortu ir sumažinsite traumų tikimybę.

Jeigu galėtum pasiimti tris daiktus į negyvenamą salą, kas tai būtų? 

Pasiimčiau savo valtį, irklus ir „RASA Active Life“ mineralinio vandens buteliuką. Greitai sugrįžčiau namo (juokiasi).

– Ačiū už pokalbį.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Sportland

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Andrius Gudžius – pretendentas tapti geriausiu metų Europos lengvaatlečiu

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį