Dalintis „Pasaulio čempionato prizininkas M. Knystautas imtynėmis susižavėjo dėl akrobatinių pratimų“

Pasaulio čempionato prizininkas M. Knystautas imtynėmis susižavėjo dėl akrobatinių pratimų

Lietuvos imtynininkas Mantas Knystautas rugsėjo viduryje iškovojo didžiausią karjeros pergalę. Jis Belgrade (Serbija) vykusiame pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalį.

Graikų-romėnų imtynių sunkiasvoris yra ne kartą tapęs jaunimo prizininku, taip pat dalyvavo Tokijo olimpinėse žaidynėse. Galiausiai šiemet jam pavyko užlipti ant pakylos ir aukščiausio lygio suaugusių varžybose.

Mažajame finale lietuvis patiesė olimpinį vicečempioną Iakobį Kajaią iš Sakartvelo.

„Džiaugiausi, kad pavyko atvykti į čempionatą geros formos, jaučiausi tiesiog puikiai. Džiaugiuosi, kad lemiamoje kovoje dėl medalio pavyko kovos pabaigoje susikaupti bei atlikti veiksmą, kurio kovos pradžioje nesugebėjau padaryti“, – pasakojo M. Knystautas.

Nedaug trūko, kad Lietuvos imtynininkas būtų kovojęs dėl pirmenybių aukso. Pusfinalyje lietuvis tik po atkaklios kovos nusileido iraniečiui Aminui Mirzazadehui.

„Apmaudo nėra, manau, jog tame čempionate atidaviau visas jėgas ir kovojau geriausiai kaip galiu. Šįkart to užteko bronzai. Pamačiau klaidas bei ko dar trūksta, norint pakilti laipteliu aukščiau“, – prisipažino M. Knystautas.

Mantas Knystautas

Iš uostamiesčio kilęs M. Knystautas prisipažino, kad vaikystėje su broliu Mariumi nelankė jokio būrelio, tačiau mėgdavo žiūrėti „Amerikietiškas imtynes“. Prisižiūrėję kovų, broliai patys puldavo vienas kitam į atlapus. Šių nenustygstančių brolių tėtis atsitiktinai laikraštyje pamatė skelbimą, jog yra renkama imtynių grupė ir nuvedė į salę.

„Tėtis nusprendė, kad išsikrausime salėje ir namie bus ramiau“, – šypsojosi M. Knystautas.

Graikų-romėnų imtynės dėl dinamiškumo jam patiko iškart. Šis sportas nukonkuravo rankinį bei plaukimą.

„Taip pat mane sužavėjo akrobatiniai pratimai, atliekami apšilimo metu, bei kovos metu atliekami įspūdingi metimai. Vaikystėje dvejus metus lankiau plaukimo treniruotes, bei puse metų – rankinį. Nebuvo taip, kad nepatiko plaukimas ar rankinis, tiesiog tuo metu gal labiau norėjosi leisti laiką kieme su draugais“, – prisipažino sportininkas.

Ant imtynių kilimo greitai ėmė ryškėti M. Knystauto talentas. Pirmosios pergalės turnyruose bei dominavimas tarp bendraamžių rodė, jog ateitis profesionaliame sporte gali būti šviesi.

„Kad galiu tapti pasaulio čempionato prizininku, turbūt supratau būdamas jaunimo amžiaus grupėje, kai buvau vienas geriausiu pasaulyje tarp savo bendraamžių. Tada supratau, jog jei daug ir kryptingai dirbsiu, galiu tapti vienas geriausių ir tarp suaugusiųjų. Nuo vaikystės žavėjausi profesionaliais sportininkais ir jų pasiektais rezultatais, svajojau būti toks pat. Vaikystėje tai buvo labiau svajonė nei tikslas“, – mintimis dalinosi M. Knystautas.

Per savo karjerą M. Knystautas neišvengė ir sudėtingų momentų. 2019 metais jis turėjo dvi peties operacijas, po kurių be sporto turėjo praleisti kone visus metus.

„Motyvacijos, bent jau man, nepasiduoti daug nereikėjo. Tiesiog labai myliu sportą, myliu tai, ką darau. Net nebuvo minties pasiduoti, norėjau kaip tik kuo geriau ir kuo greičiau sugrįžti. Manau, jei žmogus mėgaujasi savo veikla, tai motyvacijos jam niekada nepritrūks, nesvarbu kokios kliūtys būtų“, – teigė imtynininkas.

Nors pasaulio čempionatas buvo svarbiausios sezono varžybos, atostogų M. Knystautui dar teks palaukti. Jis su klubu varžosi Vokietijos Bundeslygoje, o lapkričio pradžioje dalyvaus pasaulio komandinės taurės varžybose, kur lietuvis atstovaus pasaulio rinktinei.

Mantas Knystautas

„Laiko atsipalaiduoti ir pabėgti nuo sporto nėra, – šypsojosi M. Knystautas. – Aišku, krūviai dabar daug mažesni, tiesiog stengiuosi palaikyti formą. Po Pasaulio taurės jau reikės pradėti bazinį pasirengimą ateinančiam sezonui. Norėčiau priaugti keletą kilogramų bei padidinti savo jėgos rodiklius. Manau, to man dar trūksta palyginus su kitais sunkiasvoriais imtynininkais.“

Laisvalaikiu lietuvis mėgsta keliauti. Po planetos pirmenybių jis tikėjosi išvykti į Italiją, bet šiems planams nebuvo lemta išsipildyti.

„Manau, kad pavasarį, po Europos čempionato turėsiu laiko kelionėms. Laisvalaikiu taip pat mėgstu skaityti knygas, nes tai puikiai padeda „pravalyti galvą“.  Taip pat laisvą laiką leidžiu žaisdamas kompiuterinius žaidimus, mėgstu pasivaikščioti gamtoje. Šiuo metų laiku, esant geram orui, labai smagu leisti laika gamtoje“, – prisipažino M. Knystautas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Valdo Malinausko

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Kultūrizmo ir kūno rengybos turnyre Austrijoje – trys lietuvių aukso medaliai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį