Dalintis „Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių sporto šakos „naujokės“ – kokios jos?“

Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių sporto šakos „naujokės“ – kokios jos?

Visi sporto entuziastai su nekantrumu laukia šiemet Paryžiuje vyksiančių vasaros olimpinių varžybų, į kurių programą bus įtrauktos keturios naujos sporto šakos! Kokios jos ir kuo dar nustebins būsima vasaros olimpiada?

Oficialioje Paryžiaus 2024 m. olimpiados internetinėje svetainėje teigiama, kad šių metų vasaros žaidynių organizatoriai siekia įtraukti jaunuosius olimpiados gerbėjus, siūlydami jiems dalyvauti ar stebėti sporto šakas, kurios „glaudžiai susijusios su jaunyste ir apdovanoja už kūrybiškumą bei atletišką pasirodymą“. Tad naujoji olimpinė programa turėtų patikti tiek jauniems, tiek ir brandaus amžiaus stebėtojams, mat didžioji dauguma klasikinių vasaros sporto šakų išlieka. Vis tik, kai kurių kitų sporto šakų, kurios buvo įtrauktos į 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių programą, įskaitant beisbolą, softbolą ir karatė, šiais metais Paryžiuje nebelieka.

Breikas – žaidynių „debiutantas“

Šoka D. Banevič – Bgirl Nicka

Dešimtajame dešimtmetyje JAV išpopuliarėjęs breikas prieš penkerius metus Prancūzijoje pripažintas aukščiausio lygio sporto šaka, na o šiemet jis sulaukė pripažinimo iš visos sporto bendruomenės. Oficialioje olimpinių žaidynių internetinėje svetainėje teigiama, kad Paryžiaus žaidynėse vyks vyrų ir moterų breiko rungtys, kur 16 vaikinų ir tiek pat merginų susikaus akis į akį įspūdingose ​​solinėse kovose. Sportininkai improvizuos pagal didžėjaus leidžiamus ritmus, demonstruodami geriausius savo triukus.

Banglenčių sportas

Paris 2024 nuotr.

Ši sporto šaka, kaip ir dar dvi toliau aprašytos, jau debiutavo Tokijo olimpinėse žaidynėse, tačiau vis tiek yra laikomos olimpiados „naujokėmis“. 24 banglentininkai ruošiasi mesti iššūkį Teahupo rifo bangoms, esančios Taičio, vienos iš Prancūzijos Polinezijos salos, pietvakarinėje dalyje. Theahupo bangos yra vienos garsiausių ir sunkiausiai įveikiamų pasaulyje. Jos gali siekti net 7 metrų aukštį.

Riedlenčių sportas

IOC Media nuotr.

Su laisve ir maištu asocijuojamas riedlenčių sportas dažnai tapatinamas su devintojo dešimtmečio JAV pogrindžio judėjimu. Riedlenčių varžybose Paryžiuje dalyviai varžysis dvejose kategorijose: riedlenčių parko ir gatvės riedlenčių disciplinose. Kas yra riedlenčių parkas turbūt visi žinome, o gatvės riedlenčių sporte sportininkai rieda į kelią panašia trasa su tokiomis kliūtimis, kaip laiptai ir turėklai.

Sportinis laipiojimas

IOC Media nuotr.

Sportinio laipiojimo asams olimpiadoje Paryžiuje teks įveikti įvairias tiesiog neįtikėtinai skambančias užduotis: įkopti į 15 m aukščio ir 5 laipsnių pasvirumo sieną per mažiau nei 6 s, įkopti į 4,5 m sieną be virvės ar per 6 min. kuo aukščiau užlipti į 15 m aukščio sieną, nežinant maršruto.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: france.fr
Nuotraukos: IOC Media

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvoje pailsėję biatlonininkai stoja į kovą pasaulio čempionate

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį