Dalintis „„Panevėžio“ ir „TransInvest“ sėkmės istorijos – ir netikėtos, ir logiškos“

„Panevėžio“ ir „TransInvest“ sėkmės istorijos – ir netikėtos, ir logiškos

Besibaigiantis Lietuvos futbolo sezonas pažymėtas jei ne sensacingais, tai tikrai netikėtais rezultatais. Sunku įsivaizduoti, kad kažkas galėjo prieš sezoną nuspėti, jog A lygoje triumfuos „Panevėžys“, o Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurę iškovos Vilniaus rajono „Transinvest“.

„Panevėžio“ futbolininkai, stabiliai ir kokybiškai rungtyniavę viso sezono metu, užtikrintai pirmą sykį istorijoje tapo Lietuvos čempionais. Dar gerokai prieš paskutinius turus su mintimis apginti titulą turėjo atsisveikinti keletą pastarųjų metų Lietuvoje dominavęs Vilniaus „Žalgiris“, šįkart likęs su sidabro medaliais.

„Natūralu, kad po sėkmingo praėjusio sezono tiek aš, tiek daugelis kitų žmonių, A lygos favoritu laikė Vilniaus „Žalgirį“. Visgi Panevėžio klubas šiemet padarė išvadas po pernai metų – tuomet panevėžiečiai taip pat rinko taškus, pirmavo, bet per vasarą nepraplėtė suolo gylio ir dėl to nukentėjo. Šiemet „Panevėžiui“ vasara buvo gera, jis pasipildė pajėgiais žaidėjais, išlaikė tempą ir pelnytai laimėjo A lygą“, – kalbėjo futbolo ekspertas ir treneris Žydrūnas Grudzinskas.

„Panevėžio“ komanda

Vilniaus „Žalgiris“ šiemet per vargus iškovojo LFF Supertaurę, bet vėliau nesugebėjo nudžiuginti savo sirgalių trofėjais. Tai buvo gana netikėta, nes dar praėjusiais metais žalgiriečiai sugebėjo prasibrauti į UEFA Konferencijų lygos grupių etapą, o klubo ambicijos visada yra didelės.

„Reikėtų žiūrėti šiek tiek plačiau. Yra daug pavyzdžių visoje Europoje, kai klubai vieną sezoną sulošia labai gerai, o kitame krenta žemyn. „Žalgirio“ pavyzdys rodo, kad A lyga yra konkurencija. Dėl to apginti titulą nėra taip paprasta. Neabejoju, kad „Panevėžiui“ bus sunku pakartoti šią sėkmę, nes „Žalgiris“ norės sugrįžti į viršūnę, o dar yra ir „Hegelmann“, „Šiauliai“, kurie taip pat taikysis į aukščiausias vietas. Vėl turėsime bent keletą komandų, galinčių tapti čempionėmis“, – aiškino Ž. Grudzinskas.

Dėl trečiosios vietos A lygoje paskutiniame ture kovos FA „Šiauliai“, Kauno raj. „Hegelmann“ ir „Kauno Žalgiris“. Pastarasis turi jau tik minimalias viltis įšokti į europinį traukinį, nors po sidabrinio praėjusio sezono taip pat neslėpė ambicijų pakovoti dėl aukso. „Hegelmann“ su stipriu finansiniu užnugariu kokybinio žingsnio į priekį šiame sezone taip pat nežengė.

Ž. Grudzinskas mano, kad tokias situacijas diktuoja futbolo rinka. Vidiniai šalies futbolo resursai nėra dideli, o įsigyti pajėgius ir tinkamus legionierius net ir turtingiausiems Lietuvos klubams yra nelengva užduotis.

„Lietuvos komandoms kažką pasikviesti iš užsienio nėra paprasta. Mes Europoje esame tokioje lentynėlėje, kur gali pataikyti pirkdamas legionierių, bet gali ir nepataikyt. Dėl to net ir turėdamas papildomą milijoną biudžete, nebūtinai žaidėjų perėjimų rinkoje sužaisi sėkmingiau nei varžovai. Tų faktorių yra ne vienas, ir ne du, bet iš esmės viskas susiveda į tai, kad didieji klubai Europoje susirenka didžiąją dalį žaidėjų ir tokiai rinkai kaip Lietuvos jau nebelieka didelio pajėgių futbolininkų pasirinkimo. Lietuvos komandos gali pasikviesti tik atitinkamo lygio žaidėjus, o po to jau daug ką lemia pats vidinis komandos mechanizmas, mikroklimatas“, – aiškino futbolo ekspertas.

Ne mažiau skambiai šiame sezone sublizgėjo Vilniaus raj. „TransInvest“ klubas. Vos antrus metus gyvuojanti ekipa be didesnio vargo triumfavo Lietuvos futbolo čempionato Pirmoje lygoje, o visus tiesiog pribloškė triumfuodama LFF taurės turnyre. Jeigu UEFA suteiks išimtį dėl trejų metų klubo egzistavimo taisyklės, „TransInvest“ jau kitąmet turėtų debiutuoti UEFA Konferencijų lygos atrankoje.

„TransInvest“ savo sudėtį kaip Pirmai lygai buvo susikomplektavusi labai gerai. Galima pagirti klubo vadovus, kurie leido turėti stiprų finansinį užnugarį, stiprų suolą. Pirmoje lygoje nemažai komandų neturi ilgo suolelio, o „TransInvest“ tokių rūpesčių neturėjo. Sudėtis buvo gana stabili, keitimai didelės įtakos žaidimu neturėjo. Neretai keitimai net sustiprindavo komandą. Tai leido išsiskirti iš kitų Pirmos lygos komandų. Kiek žinau, ekipoje taip pat yra puikus mikroklimatas, o tai taip pat prisidėjo prie puikaus sezono“, – kalbėjo Ž. Grudzinskas.

„TransInvest“ klubas

Specialisto teigimu, kiekvieno klubo su stipriu finansiniu pagrindu atsiradimas Lietuvos žemėlapyje, gerokai sustiprina visą šalies futbolą.

„Taip atsiranda naujas traukos centras vienoje ar kitoje vietoje. Tai yra didelis pliusas. Reikia nulenkti kepures žmonėms, kurie šiais laikais nutarė investuoti į futbolą. Ypač, kai kartu yra kuriama visa sistema bei infrastruktūra. „TransInvest“ pavyzdys rodo, kad galima į tą futbolą ateiti ir žingsnis po žingsnio judėti pirmyn. Pirmą kartą istorijoje LFF taurę laimėjo Pirmos lygos komanda, todėl ji parodė, kad nieko nėra neįmanoma“, – pridūrė Ž. Grudzinskas.

Jeigu Vilniaus „Riteriai“ išsaugotų vietą A lygoje, kitą sezoną stipriausioje Lietuvos futbolo pakopoje gali rungtyniauti net trys Vilniaus regiono klubai. Ž. Grudzinskas sutinka, kad didelė komandų koncentracija viename mieste gali sukelti šiokios tokios trinties, ypač renkantis jaunus futbolininkus, tačiau jis mano, kad Lietuvos sostinėje žaidėjų rinka yra pakankamai didelė ir visos ekipos gali išsitekti.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: k-panevezys.lt ir LFF

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Ukrainos tenisininkės Vilniuje: kaip mes galime susitelkti į sportą, kai ant mūsų namų krenta raketos?

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį