Dalintis „Pamaina dabartinėms žvaigždėms“

Pamaina dabartinėms žvaigždėms

Šalyje, kurioje daugelio berniukų mėgstamiausias žaislas yra oranžinis kamuolys, auga nauja būsimųjų krepšinio žvaigždžių karta. Kas tie jaunimo ir jaunių rinktinių lyderiai, po metų kitų galbūt pakeisiantys Lietuvos vyrų rinktinės mohikanus?

Kiekvienoje rinktinėje kasmet sužiba talentai. Vieni krepšininkai blykstelėję užgęsta, kiti, pavyzdžiui, Jonas Valančiūnas, gana sklandžiai pereina iš jaunimo į vyrų krepšinį.

Su Lietuvos jaunimo rinktinių vyriausiuoju treneriu Rolandu Radvila pabandėme spėti, kurie krepšininkai turi daugiausia galimybių ateityje įsitvirtinti vyrų rinktinėje.

R. Radvila

Tačiau tai, kaip jaunimui seksis tobulėti, lems daug veiksnių: žaidėjo sveikata ir charakteris (ar jis pakankamai kietas, kad atlaikytų pagundas), treniruočių procesas ir partneriai, net treneris, su kuriuo teks dirbti.

„Šis pasirinkimas – tik mano nuomonė, – pabrėžė R.Radvila. – Kiti treneriai gal rinktųsi kitus favoritus.“

R.Radvilos pasiūlytiems kai kuriems krepšininkams praėjęs sezonas – įspūdingas. Laurynas Birutis ir Arnoldas Kulboka jau debiutavo Lietuvos vyrų rinktinėje, Martynas Arlauskas su Kauno „Žalgiriu“ – Eurolygoje, Marekas Blaževičius su „Lietuvos ryto“ jaunimo komanda iškovojo Eurolygos jaunimo turnyro titulą.

Rinktinė iki 20 metų: Laurynas Birutis (213 cm ūgio centras)

L. Birutis

R.Radvilos nuomonė: „Turi gerus antropometrinius duomenis: didelį ūgį, ilgas rankas, dideles pėdas. Kauno „Žalgirio“ dublerių komandoje dirbo pagal gerą sistemą. Buvo vienas NKL lyderių (praėjusį sezoną – vid. 17,4 taško, 9 atkovoti kamuoliai, 25,9 naudingumo koeficiento).

Tipiškas centras: jaučia baudos aikštelę ir gynėją, todėl gerai užsiima padėtį, gerai žaidžia nugara į krepšį ant vadinamojo ūso, yra šoklus, pagal ūgį – judrus, gerai kovoja dėl kamuolio.“

Rinktinė iki 19 metų: Arnoldas Kulboka (205 cm ūgio puolėjas) ir Tadas Sedekerskis (200 cm ūgio puolėjas)

R.Radvila: „Šie krepšininkai žaidžia toje pat pozicijoje, bet yra skirtingi. Arnoldas universalesnis – gali būti ir antrasis, ir trečiasis numeris. Tadas – daugiau lengvasis puolėjas.

Arnoldas Kulboka

Arnas yra plastiškas ir judrus metikas, pataiko ir stovėdamas, ir judėdamas – net apžaidęs gynėją. Meta daug tritaškių – gal net per daug, nes kai kurie metimai skuboti. Palyginti su Tadu, silpniau ginasi.

Tadas Sedekerskis

Tadas turi tvirtesnį kūną, geriau žaidžia arčiau krepšio nugara į jį, kai yra kontaktas su varžovu, gerai valdo abi rankas, todėl gali judėti į abi puses ir baigti ataką tiek kaire, tiek dešine, gerai ginasi. Tačiau nestabiliai meta tritaškius. Be to, Tadas yra itin kieto charakterio – žaidžia net su temperatūra, nepaiso skausmo.“

Rinktinė iki 18 metų: Arnas Velička (192 cm ūgio įžaidėjas)

Arnas Velička

R.Radvila: „Drąsus, savimi pasitikintis, iniciatyvos nebijantis imtis įžaidėjas. Atsparus išoriniams dirgikliams – jam nesvarbu, žaisti namie ar svečiuose, jo neveikia įtampa net baigiantis rungtynėms, kai sprendžiasi nugalėtojas. Gerai valdo kūną, gerai veržiasi į dešinę pusę – jį sunku sustabdyti. Stengiasi patobulėti judėdamas į kairę. Gerai jaučia situaciją, atstumą nuo gynėjo: atsitraukė – drąsiai mes į krepšį, prieis arčiau – mėgins apžaisti. Priima teisingus sprendimus ir jaučia komandos draugus, todėl puikiai skirsto kamuolį. Tai mąstantis žaidėjas. Silpnesnė jo pusė – pataikymas.“

Rinktinė iki 17 metų: Martynas Arlauskas (197 cm ūgio gynėjas)

Martynas Arlauskas

R.Radvila: „Universalus krepšininkas, galintis žaisti ir pirmuoju, ir antruoju, ir trečiuoju numeriu. Gero charakterio, kovotojas – visada nori tik laimėti. Kartais gal per daug imasi iniciatyvos, tačiau itin išgyvena dėl rezultato. Turi gerą kamuolio varymo techniką, metimą ir yra itin perspektyvus. Juo jau domisi JAV universitetai. Buvo kiek sulėtėjęs progresas dėl augimo.“

Rinktinė iki 16 metų: Marekas Blaževičius (206 cm ūgio centras)

Marekas Blaževičius

R.Radvila: „Kovingas, turi gerą kūną, yra staigus, gudrus, imlus, darbštus, jaučia situaciją, ypač gerai skaito varžovų žaidimą dviese prieš du. Galbūt tai įgimtas gebėjimas. Pagal amžių yra itin aukštas, todėl žaidžia centru, bet matau jį kaip sunkųjį puolėją. Turi minkštą riešą, tačiau mesdamas iš toliau beveik nedirba kojomis – jei jas sustiprins, taikliau mes iš bet kur.

Per daug juda į dešinę pusę, per dažnai atakas baigia dešine ranka, todėl, jei sustiprins kairę ranką, bus itin pavojingas.“

* Į tam tikro jaunimo amžiaus rinktines žaidėjai įtraukti, atsižvelgiant, kuriai rinktinei jie atstovavo praėjusią vasarą.

Ryškiausi žaidėjai

Gimusieji 1997 m.: Laurynas Birutis, Martynas Echodas, Martynas Varnas.

1998 m.: Arnoldas Kulboka, Gytis Masiulis, Tadas Sedekerskis.

1999 m.: Ignas Sargiūnas, Lukas Uleckas, Arnas Velička.

2000 m.: Deividas Sirvydis, Gustas Giedraitis, Rokas Jokubaitis, Martynas Arlauskas.

2001 m.: Modestas Kancleris, Marekas Blaževičius.

2017 m. Europos jaunimo olimpinio festivalio finalas

Tekstas: Birutė Pakėnaitė
Nuotraukos: pliadisfoto.com, FIBA.com, Matas Baranauskas, Vytautas Dranginis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Konkurso "Išrink menininką" nugalėtojai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį