Dalintis „Nuviliantys šio sezono Anglijos Premier lygos klubų pirkiniai“

Nuviliantys šio sezono Anglijos Premier lygos klubų pirkiniai

Šį kartą – žvilgsnis į prasčiausius šio sezono Anglijos lygos naujokus, buvusį „Chelsea“ sporto direktorių bei lygos trenerius, galinčius greitai atsisveikinti su savo postais.

Praėjus kiek daugiau nei trečdaliui Anglijos „Premier“ lygos sezono, galime daryti pirmąsias išvadas apie nuveiktų darbų vasarą pasėkmes. Praėjęs tarpsezonis išsiskyrė kaip brangiausias lygos istorijoje – naujiems futbolininkams išleista per 1,4 milijardo eurų, tačiau, kaip rodo rezultatai, ne visi pirkiniai pasiteisino.

Alexas-Oxlade‘as Chamberlaine‘as

Beveik 40 mln. eurų už suolelio šildytoją, kuris neturi prošvaisčių pirmoje komandoje, na bent kol joje yra Mohammedas Salah ar Philippe‘as Coutinho. Chamberlaino startas „Premier“ lygoje nedžiugina – per devynerias rungtynes (tik trejose žaista daugiau nei 45 minutės) įmuštas vos vienas įvartis ir atlikta tiek pat rezultatyvių perdavimų. Vasarą Londono „Arsenal“ palikęs krašto saugas Liverpulį rinkosi dėl noro rungtyniauti centro saugo pozicijoje, o ne jam įprastame dešiniajame krašte. Deja, ši svajonė neišsipildė – atrodo, jog Chamberlainas savo sugebėjimais aikštės viduryje neįtikino trenerio Jurgeno Kloppo ir toliau rungtyniauja kraštuose, kur nesugeba deramai talkinti komandos vedliui Mohammedui Salah.  Aikštėje „Liverpool“ puolimas tampa gana vienpusišku, todėl varžovams, Chamberlainui esant aikštėje, darbas gynyboje palengvėja.

Jairo Riedewaldas

„Crystal Palace“ klubas sezoną pasitiko su oranžine revoliucija – trenerio postas atiteko olandui Frankui De Boerui, o klubą vienas po kito ėmė pildyti trenerio tėvynės futbolininkai. Vienas jų – centro gynėjas Jairo Riedewaldas. De Boeras „Ajax“ akademijos auklėtiniui buvo paskyręs ilgalaikę vietą gynybos centre, tačiau vos po kelių pralaimėjimų strategas buvo išspirtas iš kėdės, o jo vietą užėmė anglas Roy‘us Hodgsonas. Riedewaldas pirmosiomis savo minutėmis lygoje nenuteikė gerai – per pirmąsias pilnas rungtynes su „Huddersfield“ atrodė neužtikrintai, klydo baudos aikštelėje išmušant kamuolį galvą ar tiesiog ginant savo asmeninį oponentą. Po nesėkmingo debiuto olandas sužaidė tik dar  34 minutes lygoje ir ilgam sėdo ant suolo. Naujasis strategas Roy‘us Hodgsonas linkęs remtis tradiciniais gynėjais, o ne gerai kojomis žaidžiančiu Riedewaldu, todėl jau keletą mačų iš eilės pasikliauna Scotto Danno bei Mamadou Sakho duetu, o jaunajam olandui telieka laukti.

Kelechi Iheanacho

„Manchester City“ ekipoje puolėjas iš Nigerijos praėjusiais metais žaidė geriausią sezoną karjeroje, tačiau pačio Iheanacho noras palikti dabartinius lygos lyderius ir persikelti į „Leicester City“, atrodo, jam kainavo daug. Ir vėl būtų galima kaltinti trenerių rotaciją – gerų rezultatų nerodžiusį Craigą Shakespearą pakeitė Claude‘as Puelis. Deja, afrikietis kol kas dar nesužaidė nė 90 minučių vadovaujant naujajam strategui. Ko gero, greitu metu ir nesužais – pagrindinis komandos puolėjas Jamie Vardy pamažu grįžta į tą čempioniškojo sezono formą ir jau yra įmušęs septynis įvarčius per 14 rungtynių lygoje. Atsižvelgiant į Iheanacho progas aikštėje, skaičiai iškalbingi – per 256 žaidimo minutes šį sezoną smūgiuota vos vieną kartą vartų link, o bandymas buvo tik už baudos aikštelės ribų. 25 milijonus eurų kainavusiam puolėjui toks statistikos rodiklis, sakykime, yra gana menkas.

Davy Klaassenas

Dar vienas olandas, nupirktas olandų trenerio, jau atleisto iš klubo. Klasseną trumpai išvydome vos keturiose šio sezono rungtynėse, o ekipą palikus Ronaldui Koemanui ir jį pakeitus Samui Allardyce‘ui saugas savojo šanso gali ir nesulaukti. Praėjusį sezoną Amsterdamo „Ajax“ rungtyniavęs olandas pagarsėjo kaip itin gerai aikštę matantis ir perdavimus tiksliai skirstantis kūrėjas. Neveltui už demonstruotą gerą žaidimą prieš dvejus metus Klaassenas buvo išrinktas geriausiu „Eredivisie“ (Olandijos lyga) futbolininku. Visgi, trumpas pasirodymas šio sezono „Premier“ lygoje nuteikė pesimistiškai – perdavimų tikslumas yra vos didesnis nei 70 procentų – tai bene prasčiausias rezultatas tarp „Everton“ saugų, o futbolininko kaina vasarą buvo viena įspūdingiausių – 26 mln. eurų.

Marko Arnautovičius

Vienas „nešvariausių“ lygos futbolininkų kol kas pateisina savo statusą – sezono pradžioje uždirbta raudona kortelė yra vienintelis Marko Arnautovičiaus nuveiktas darbas šiais metais. Lygiai tiek pat kartų Londono „West Ham“ narys šį sezoną komandos draugams sukūrė progų įvarčiams – 1 (tai nėra rezultatyvūs perdavimai, tai tik sukurtos progos). Grėsme varžovams turėjęs tapti Arnautovičius, kol kas yra grėsmė tik savai ekipai, kuri padarė didžiulę klaidą nusipirkdami šį krašto puolėją. Be abejonės, buvusios austro komandos „Stoke“ vadovai turėtų džiūgauti – atsikratyta grubiai žaidžiančio abejotinų gabumų futbolininko, o klubo kapitalas papildytas daugiau nei dvidešimčia milijonų eurų.

Ali Dia pasaka angliškame futbole

Jei prabilome apie blogiausius klubų pirkinius, vertėtų paminėti ir šį futbolinininką. Ne, jis nepapildė „Premier“ lygos šį sezoną, tai įvyko prieš 20 metų, tačiau šio sukto vyruko istorija dažnai priverčia abejoti lygos trenerių kompetencija.

1996-ųjų metų sezono viduryje „Southampton“ ekipos treneris Graeme‘as Sounessas sulaukė skambučio iš tuo metu neseniai geriausiu pasaulio futbolininku išrinkto puolėjo George‘o Weah. Liberietis ėmė įrodinėti, jog turi už jį patį ne ką prastesnį pusbrolį Ali Dia, teigė, jog pastarasis ilgus metus rungtyniavo „Paris Saint-Germain“ ekipoje  bei nacionalinėje rinktinėje. Kaip vėliau paaiškėjo, visi šie žodžiai buvo melagingi, o paskambinęs Weah tebuvo Dia bendrakursis. Kaip žinia, technologijų, kurių pagalba būtų galima patikrinti tokią informaciją, nebuvo, todėl Sounessas negalvodamas pateikė Dia mėnesio trukmės kontraktą.

Įvykiai susiklostė taip, jog jokiais sugebėjimais neišsiskyręs senegalietis debiutavo „Premier“ lygoje. Rungtynėse su „Leeds“ Dia stebuklingai netikėtai buvo įtrauktas tarp atsarginių žaidėjų, o po 20 minučių traumą patyrus komandos lyderiui Mattui Le Tissier, į aikštę mestas apsišaukėlis iš tikrųjų atrodė klaikiai. „Bembis ant ledo“, – taip Dia žaidimą apibūdino pats Le Tissier, o po pertraukos ekipos strategui Sounessui teko pakeisti „futbolininką“ ir jo karjera aukščiausiame Anglijos divizione buvo baigta.

Michaelas Emenalo – (ne)pasiteisinęs sporto direktorius

Futbolo sporto direktorius – tai tiltas tarp trenerio ir ekipos valdžios. Šias pareigas užimantis žmogus dažniausiai dalija patarimus vienai ar kitai pusei, kuriuos žaidėjus įsigyti verta, o dažniausiai pats ir būna atsakingas už futbolininkų perėjimus. Neseniai Londono „Chelsea“ sporto direktoriaus postą palikęs nigerietis Michaelas Emenalo per dešimt metų ekipoje išsiskyrė savo sprendimais, tiesa, jų būta itin skirtingų.

Įvairius darbus klube dirbęs Emenalo nuo 2011-ųjų sėdo į sporto direktoriaus kėdę. Būtent jo dėka klubą prieš kelerius metus papildė dar jauni futbolininkai kaip Kevinas De Bruyne (deja, jis neįtiko treneriui Mourinho ir buvo priverstas greitai palikti klubą), Edenas Hazardas, Thibaut Courtois bei Cesaras Azpilicueta. Pastarieji trys gerokai prisidėjo prie dvigubo „Chelsea“ triumfo „Premier“ lygoje.

2016 m., ko gero, Emenalo savo darbo vaisiais džiaugėsi labiausiai – iš „Leicester City“ prisiviliotas N‘golo Kante, pamažu tapęs ir „Chelsea“ gynybos ramsčiu, padėjusiu iškovoti lygos titulą praėjusiame sezone.

Aišku, galima buvusį sporto direktorių girti už gerus darbus, tačiau buvo ir ne tokių puikių, o ypač nesėkminga buvo praėjusi vasara, kai „Chelsea“ nepasipildė norimais futbolininkais. Nepavyko įsigyti buvusio ekipos puolėjo Romelu Lukaku, „Juventus“ krašto gynėjo Alexo Sandro bei saugų Rosso Barkley ir Alexo-Oxlade‘o Chamberlaino. Neįvykdęs pirminių vasaros planų, Emenalo turėjo ieškoti kitų futbolininkų, o tokie suklupimai labai nepatiko „Chelsea“ savininkui Romanui Abramovičiui, kuris prarado pasitikėjimą Michaelu Emenalo ir šis savo noru lapkričio pradžioje paliko klubą po dešimties metų. Tiesa, be darbo jis nebuvo ilgai – panašias pareigas nigerietis dabar užima „Monaco“ klube, prie kurio prisijungė šią savaitę.

Kitas „Premier“ lygos treneris, paliksantis postą

Treneriai Anglijos futbole krenta kaip rudeniniai lapai. Per trumpą laiką strategus pakeitė jau ketvirtadalis klubų, tačiau tai dar ne pabaiga. Iki naujų metų savo kėdžių gali netekti atitinkamai „Swansea“ bei „Newcastle“ treniruojantys Paulas Clementas bei Rafaelis Benitezas.

Šių dviejų trenerių situacija yra itin skirtinga. Velso klubo strategas Clementas išgyvena ne geriausius laikus – ekipa užima priešpaskutinę vietą lygoje, o paskutinį kartą pergalė iškovota tik spalio viduryje, namų rungtynėse su „Huddersfield“. Nors klubo vadovai kol kas palaiko Clementą, tačiau jau pusantro mėnesio trunkantis pergalių badas gerokai išvargino ekipos sirgalius, o saugioji 17-oji vieta pamažu tolsta. Rakto į pergales imta ieškoti jau pasitelkus net 23 skirtingus futbolininkus bei varijuojant išsidėstymais aikštėje, tačiau tokie eksperimentai vos ne kiekvienose rungtynėse suveikia retai.

Rafaelio Benitezo situacija – išskirtinė. Šis treneris „Newcastle“ ekipai nukrito tarsi iš dangaus, tačiau patys „Premier“ lygos naujokai gali jo netekti. Spėjama, jog klubą į aukščiausią divizioną sugrąžinęs ispanas yra pasiruošęs bet kuriu metu palikti klubą, kuris vasarą jam nesuteikė finansų geresniems futbolininkams įsigyti. Sezono startas buvo neblogas, tačiau pamažu komandos forma krenta – nelaimima jau penkeriose rungtynėse iš eilės, o Benitezas, jaučiantis, jog su tokia ekipa daug nuveikti nepavyks, gali tiesiog atsistatydinti iš posto.

Tekstas – Lauryno Puikio
Nuotraukos – ESPN ir Getty Images

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Per gyvenimą – su šypsena

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį