Dalintis „Nedas Kardelis: sportas disciplinuoja, motyvuoja ir teikia pasitenkinimą“

Nedas Kardelis: sportas disciplinuoja, motyvuoja ir teikia pasitenkinimą

Tęsiame straipsnių ciklą apie dviratininkų komandos „Bottecchia Team LT“ narius. Šį kartą kalbiname Nedą Kardelį – ištvermės sporto entuziastą ir profesionalų karį, užsigrūdinusį ne viename karštame taške.

Trumpai prisistatykite mūsų skaitytojams.

Turbūt pradėti reikia nuo to, kad aš esu sportininkas mėgėjas, tad vargu ar galiu būti vertinamas kaip vienos ar kitos sporto disciplinos atstovas. Sportas man yra laisvalaikio praleidimo būdas, mano hobis, mano meditacija.  Sporte aš atrandu savo stiprybes ir silpnybes, vienas puoselėju, o su kitomis kovoju, jis mane disciplinuoja, motyvuoja ir teikia visokeriopą pasitenkinimą.

Šiuo metu esu tokioje gyvenimo stadijoje, kurioje atradau triatloną ir labai tuo mėgaujuosi. Triatlono dinamika mane įtraukė ir nebeišleidžia iš savo užburto plaukimo, važiavimo dviračiu ir bėgimo rato. Tad atsakant į jūsų klausimą, – save norėčiau identifikuoti kaip triatlonininką.

Kalbant apie rezultatus, mano pagrindinis tikslas yra aplenkti patį save, na dar ir dėl sportinio intereso pagauti varžovą esantį priekyje. O dar labai smagu pavyti ir aplenkti komandos drauga (juokiasi).

Gyvenime esu profesionalus karys, tad aktyvus gyvenimo būdas eksponentiškai didina hipotetinio priešo galimai nusuktų galvų skaičių.

Kada ir kodėl prisijungėte prie Bottecchia Team LT komandos?

Tiksliai nežinau, kaip mūsų komandoje priimami sprendimai, tačiau greičiausiai po kažkurio plenarinio komandos tarybos posėdžio buvo nuspręsta, kad aš esu kažkiek vilčių teikiantis vyrukas, todėl gavau kvietimą prisijungti prie Bottecchia eržilų komandos. 2016 m. rezultatai buvo apgailėtini, tad nustebau, kad šiemet vėl gavau kvietimą. Įtariu, kad pakvietė is gailesčio (juokiasi).

Jūsų komanda deklaruoja, kad svarbiausia varžybose yra ne užimta vieta, bet smagiai praleistas laikas. Ar iš tikrųjų taip ir yra? Ir ką darote su tais, kurie vis dėlto nutaria siekti aukštų rezultatų? Pašalinate iš komandos?

Baikite, nemanau… Gyvename įdomiais hipsterių laikais, tad jei komandoje atsiranda norinčių išsiskirti ir užlipti ant podiumo, mes juos visokeriopai palaikome, maitiname, masažuojame ir puoselėjame.

Kokios buvo sunkiausios ir daugiausiai jėgų pareikalavusios varžybos?

Maratonas Kabule, Afganistane. Bėgau minimaliai pasirengęs, buvo karšta, daug dulkių ir kitokių trukdžių.

 

Kiek kartų ir ką būtent treniruojatės per savaitę? Kokia treniruočių trukmė?

Treniruojuosiu visada mažiau nei reikėtų. Kadangi laikas su šeima vaidina lemiamą vaidmenį sudarinėjant treniruočių planą, tai mano treniruotės dažnai būna arba labai ankstyvos, arba labai vėlyvos. Pavyzdžiui, man tikrai nesvetima išbėgti 22 val. vakare ar išminti dviratį 6 val. ryte.

Savaitinis treniruočių grafikas labai priklauso nuo varžybų, tačiau dažniausiai 5-6 k. bėgu, 1-2 k. plaukiu ir tiek pat kartų važiuoju dviračiu.

Kaip atstatote organizmo jėgas po sunkių varžybų ir alinančių treniruočių?

Poilsis ir subalansuota mityba.

Be sporto, kokių dar turite interesų gyvenime?

Sportas (juokiasi). Iš tiesų labai daug laiko leidžiame su šeima, keliaujame, stengiamės aplankyti kuo daugiau įdomių vietų. Na, o keliaujant taip pat nepamirštu sporto (šypsosi).

Kokiomis charakterio savybėmis turi pasižymėti dviračių sportą pasirinkęs žmogus?

Užsispyręs ir atkaklus siekdamas tikslų, nes juk ne kiekvienas gali minti dviratį kokias 3-4 val., vienas ir dar prieš vėją.

Kokie jūsų asmeniniai sportiniai tikslai šiais ir artėjančiais metais?

Treniruotis ir auginti bazę ateities Iron Man varžyboms (juokiasi). O gyvenimas parodys: tai bus kitais ar dar kitais metais.

Ačiū už pokalbį.

Tekstas – Sportland Magazine
Nuotraukos – iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Istorinės futbolo komandos: FC Barcelona 2008-2011 m.

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį