Dalintis „Namų sienos atnešė fortūną: Gabrielė Andrašiūnienė iškovojo Europos čempionės titulą“

Namų sienos atnešė fortūną: Gabrielė Andrašiūnienė iškovojo Europos čempionės titulą

Europos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate Ignalinoje sėkmė nusišypsojo Gabrielei Andrašiūnienei – stabilius rezultatus visą distanciją demonstravusi lietuvė iškovojo čempionės titulą. Individuali ilgoji rungtis vyko itin sudėtingoje ir kalvotoje Ignalinos vietovėje, Lietuvos žiemos sporto centro apylinkėse, kur dalyviams teko užvažiuoti į ne vieną kalnų slidinėjimo kalną.

„Nors ne kalnų mes šalis, bet kalnų tikrai užteko, manau, kad tai daug kam buvo iššūkis, gal kiek netikėtas. Į paskutinius punktus važiuojant, kai antrą kartą reikėjo kilti į slalomo kalną, jau ieškojau pavarų, kad susimažinčiau, bet tai buvo jau paskutinis kalnas, susikaupiau ir spaudžiau maksimaliai“ – po finišo apie trasą pasakojo G. Andrašiūnienė.

Praėjusiame Europos čempionate Portugalijoje lietuvė buvo iškovojusi sidabrą individualioje vidutinėje distancijoje, jos stiprybė yra ištvermė, tad didžiausias viltis šiose varžybose ir siejo su ilgąja distancija.

Gabrielė Andrašiūnienė

„Daugiausiai vilčių siejau su ilgąja trasa, žinau, kad visada reikia kovoti iki galo. Pradžia buvo sudėtinga orientavimosi atžvilgiu, padariau galbūt keletą ne idealių variantų pasirenkant kelius. Aštuntajame punkte pradėjau prasilenkinėti su varžovėmis ir supratau, kad kol kas gerai sekasi. Tai pakėlė motyvaciją ir supratau, kad reikia spausti iki pat galo, nes, panašu, kad bus gera diena“, –  po finišo šypsojosi ką tik Europos čempionės titulą iškovojusi sportininkė.

G. Andrašiūnienė 34,5 km distanciją su 650 metrų vertikalaus sukilimo ir 19 kontrolinių punktų įveikė per 1 val. 42 min. 13 sek. Artimiausia varžovė, sidabro medalį iškovojusi danė Nikoline Splittorff nuo lietuvės atsiliko beveik 2 min. Bronzą iškovojo švedė Anna Tiderman.

Gabrielė Andrašiūnienė kairėje

Kita Lietuvos atstovė Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė užėmė 10-ą poziciją, o Justė Umbrasaitė – 28-ą.

Vyrų varžybose Jonas Maišelis iškovojo 10-ą vietą. 45 km distanciją su 700 m vertikalaus sukilimo ir 24 punktais įveikė per 1 val. 53 min. 12 sek. Iškart po jo 11-oje pozicijoje rikiuojasi Ignas Ambrazas. Čempionu tapo šveicaras Simonas Braendlis.

Kartu vykstančiame Europos jaunimo čempionate vaikinams iki 20 metų reikėjo įveikti 30 km distanciją su 24 kontroliniais punktais. Sprinto varžybose bronzą iškovojęs Lietuvos atstovas Nojus Lukošius šįkart ilgąją distanciją įveikė per 1 val. 28 min. 35 sek. ir užėmė 6-ą vietą. Čempionu tapęs švedas Sverre Rojgard finišavo per 1 val. 19 min. 35 sek.

Tarp merginų iki 17 metų Lietuvos atstovė Vytenė Puišytė 21,3 km distanciją su 14 kontrolinių punktų įveikė per 1 val. 16 min. 54 sek. ir užėmė 5-ą vietą. Nuo čempionės titulą iškovojusios Yrsa Rojgard lietuvė atsiliko 3 min.

Europos čempionate iš viso varžėsi 200 sportininkų iš 18 šalių. Kaip ir įprasta kitoms sporto šakoms, čempionate nedalyvauja rusai ir baltarusiai, Tarptautinei orientavimosi sporto federacijai (IOF) priėmus sprendimą suspenduoti šių šalių atstovus vos Rusija pradėjo karą Ukrainoje.

Tekstas ir nuotraukos: emtboc2022.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos boksininkė Gabrielė Stonkutė tapo pasaulio čempione

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį