Dalintis „Modesta Morauskaitė: svarbiausia – kantrybė“

Modesta Morauskaitė: svarbiausia – kantrybė

Dar vienas straipsnis apie jaunus, talentingus žmones, kurie tapo Sportland „Atgal į mokyklą“ kampanijos reklaminiais veidais. Kalbiname lengvaatletę Modestą Morauskaitę. Pagrindinė merginos aistra yra 200 m. ir 400 m.  distancijų bėgimas. 2011 m. ji iškovojo aukso medalį Europos olimpinio festivalio 400 metrų bėgimo rungtyje. Artimiausi planai – olimpiada.

Pradėkime nuo paprasto klausimo. Mokslo metai – ne už kalnų. Pasakyk atvirai: ar pasiilgsti mokyklos?

Tiesą pasakius, mokslų visai nepasiilgau, bet pasiilgau mokyklos draugų ir smagiai praleisto laiko pertraukų metu.

Šiame gyvenimo etape esi sutelkusi visą dėmesį į sportą. Sakyk, kokius dalykus treniruotėse patinka daryti labiausiai, o kokius – mažiausiai?

Man asmeniškai smagiausios ir labiausiai patinkančios – sprinto ir jėgos treniruotės, o nemėgstamiausios ir nuobodžiausios – kuomet tenka bėgti ilgus krosus arba ilgas distancijas, pavyzdžiui, kelis kartus po 1 kilometrą ar po 600 metrų.

Kas treniruotėse labiausiai džiugina ir kas erzina?

Ko gero, erzinančių dalykų treniruočių metu nėra. Na, o treniruojantis labiausiai džiugina tas momentas, kai pradedi jausti treniruočių poveikį, kad su kiekviena treniruote viskas darosi vis lengviau ir greičiau ir pradeda ryškėti sunkaus darbo vaisiai.

Esi profesionali lengvaatletė. Ar tiek daug laiko praleidžiant treniruotėse, lieka nors truputis laisvalaikio? Jei taip, ką tada veiki?

Mano treniruotės tikrai užima labai daug mano laiko, kadangi treniruojuosi du kartus per dieną: ryte ir vakare. Kai tik turiu laisvą dieną stengiuosi atsiriboti nuo sporto, pailsėti ir fiziškai, ir psichologiškai, nes sportas nėra vien fizinis nuovargis. Kadangi jau kelerius metus gyvenu ir treniruojuosi Ispanijoje, laisvu laiku stengiuosi nuvykti iki pajūrio pasimėgauti saulės ir jūros teikiamais malonumais. Bet kartais labai smagu ir pasilikti namuose, įsijungti mėgiamą serialą ir tiesiog pratinginiauti visą dieną (juokiasi).

Sportas reikalauja daug jėgų: kaip jų randi ir kaip atgauni po sunkių fizinių ir emocinių krūvių?

Sunkios paruošiamojo sezono treniruotės tikrai labai išvargina ne tik fiziškai, bet ir emociškai.  Fiziškai atsistatyti padeda arba masažistas, arba įvairios atstatomosios priemonės: ledo vonios, limfodrenažinės kojinės ir kt. Emociškai atsigauti stengiuosi atsiribodama nuo sporto. Baigdama treniruotę palieku visas su treniruotėmis susijusias mintis stadione.

Tapai Sportland „Atgal į mokyklą“ kampanijos  NIKE  veidu. Kuo tau patinka NIKE  ir kokie mėgstamiausi jų produktai?

NIKE produkcija ne tik labai patogi, bet ir labai graži bei stilinga. Jei turėčiau galimybę turbūt dėvėčiau NIKE aprangą kasdien ir ne tik treniruočių metu. Vienas mėgstamiausių NIKE produktų – NIKE Superfly Elite sprinto startukai, kurių tikrai nekeisčiau į jokius kitus startukus.

Ko palinkėtum visiems sulaukusiems naujų mokslo metų?

Visiems palinkėčiau, mano nuomone, reikalingiausio dalyko – kantrybės!

Ačiū už pokalbį.

Tekstas – Sportland Magazine
Nuotraukos: iš asmeninio herojės archyvo

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Rapolas Saulius: barjerus įveikiantis programuotojas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį