Dalintis „Mindaugas Kuzminskas – „Lithuanian Man in New York““

Mindaugas Kuzminskas – „Lithuanian Man in New York“

Garsus britų dainininkas Gordonas Matthew Thomas Sumneris, žinomas Stingo slapyvardžiu, dainoje „Englishman in New York“ dainuoja: „I’m an alien / I’m a legal alien / I’m an Englishman in New York“ („Aš užsienietis / Aš legalus užsienietis / Aš anglas Niujorke“).

Dabar šią visame pasaulyje populiarią dainą kiek perfrazavęs gali prisitaikyti Lietuvos krepšinio rinktinės puolėjas Mindaugas Kuzminskas. Vasarą jis įgyvendino vieną iš savo svajonių ir pravėrė stipriausios pasaulyje NBA lygos duris – 26-erių vyras pasirašė sutartį su Niujorko „Knicks“ komanda.

„Kai pasirašiau kontraktą su „Knicks“, bičiuliai paleido šią dainą, – juokiasi gera nuotaika spinduliuojantis krepšininkas. – Specialiai jos nesiklausiau, tačiau draugai, vos atsiradus progai, paleidžia dainų apie Niujorką, tad pasiklausydavau visko.“

Gimęs, augęs ir profesionaliai sportuoti pradėjęs Vilniuje (~539 tūkst. gyventojų), M. Kuzminskas būdamas pilnametis persikėlė į Šiaulius (~104 tūkst.), po dvejų metų jau keliavo į Kauną (~297 tūkst.), o tapęs „Žalgirio“ sirgalių numylėtiniu išvyko į Malagą (~569 tūkst.) ir trejus metus vilkėjo „Unicaja“ komandos aprangą. Dabar Kuzia vadinamam krepšininkui teks prisijaukinti Niujorką (~8,5 mln. gyventojų).

„Krepšinis suteikia galimybę pagyventi įvairiose pasaulio vietose, pažinti daug žmonių, kultūrų. Džiaugiuosi, kad gyvenimas suteikia progų išbandyti save skirtingose lygose, skirtingose šalyse ir net žemynuose, – teigia M. Kuzminskas. – Pastaruosius trejus metus gyvenau Malagoje, kuri alsuoja ramybe, ten galima vaikščioti prie jūros, o dabar atkeliavau į niekada nemiegantį miestą. Bus įdomu išbandyti šią patirtį. Jausmas tikrai geras, manau, daug žmonių norėtų čia pagyventi.“

205 cm ūgio krepšininkas pripažįsta, kad pirmi įspūdžiai labai smagūs.

„Didžiulis miestas, daug žmonių, turistų, daug veiklos, – šypsosi vilnietis. – Buvo smagu, nes atskridęs pasirašyti kontrakto turėjau daugiau laiko nei dabar, kai vyksta treniruotės ir rungtynės. Ėjau per miesto centrą ir mačiau vietas, kurias buvau matęs tik filmuose ar serialuose. Apsigyvenau šalia salės, kad nereikėtų važinėti ir daug laiko praleisti kelyje. O šiaip… viskas priklauso nuo požiūrio. Esame tokie žmonės, kad prisitaikytume visur. Kamščiai, žmonių masė – didelių miestų minusai, tačiau gerai viską suplanavus su tuo galima gyventi.“

Krepšininkai per dešimt mėnesių, tiek trunka klubų krepšinio sezonas, sukaria daugybę kilometrų, todėl M. Kuzminskas sako, kad jam pritapti naujoje vietoje visai nesunku.

„Kur tenka atsidurti – ten gerai, – sako lietuvis. – Teko gyventi ir geromis, ir prastomis sąlygomis – tai užgrūdina, tampi atsparus. Aš niekada nesiskundžiu nei dėl gyvenamosios vietos, nei dėl sąlygų. Atvykęs į naują vietą stengiuosi susirasti kokybiško maisto parduotuvių ir trumpiausią kelią iki salės.“

Lankydamiesi Niujorke ir kituose didžiausiuose pasaulio miestuose žmonės pirmiausia skuba pamatyti žymių vietų. M. Kuzminskas juokiasi, kad jam svarbiausia buvo pamatyti sporto salę.

„Labiausiai norėjau aplankyti ir pamatyti visą treniruočių kompleksą, susipažinti su naujaisiais komandos draugais, – prisimena buvęs „Sakalų“, „Šiaulių“, „Žalgirio“ ir „Unicaja“ puolėjas. – Daug laiko pažinti miestą nėra… po treniruočių norisi pailsėti. Aišku, kiek pavyks, stengsiuosi pamatyti žymiausias vietas. Džiugu, kad gyvenu tokiame gražiame mieste, tačiau atvykau čia ne turistauti.“

Niujorkas garsus ne tik „Knicks“ krepšinio komanda. Čia žvaigždės yra beisbolo klubų „Yankees“ ir „Mets“ žaidėjai, amerikietiškojo futbolo komandų „Giants“ ir „Jets“ nariai, ledo ritulio ekipų „Rangers“ ir „Islanders“ atstovai.

„Prieš sezoną teko lankytis futbolo rungtynėse ir palaikyti „New York City FC“ . Žinoma, norėčiau pamatyti ir „Yankees“, „Rangers“ rungtynes. Visada stengiuosi palaikyti to miesto kitų sporto šakų atstovus ir tikiu, kad jie palaiko mus“, – sako M. Kuzminskas.

Lietuvos rinktinės žaidėjas su šypsena prisimena akimirką, kai sulaukė „Knicks“ pasiūlymo ir tapo šio klubo atstovu.

14454488_10208696230415617_1991347382_n

„Niujorko, Los Andželo, Bostono ar Čikagos klubai turi ilgą istoriją ir visi juos žino. Vilkėti jų aprangą yra ypatinga garbė. Džiugu, kad man pavyko, – kalba M. Kuzminskas. – Vienos mėgstamiausios NBA komandos vaikystėje neturėjau. Kaip ir visi vaikai, palaikydavau tas, kurios laimi. Pradžioje patiko „Bulls“, vėliau „Lakers“… O dabar daugiausia emocijų buvo, kai gavau pasiūlymą ir pasirašiau kontraktą. Ypatingos emocijos užliejo ir kai pradėjau treniruotis, sportuoti kartu su žaidėjais, kurie yra pasaulinio lygio žvaigždės. Dabar jau apsipratau. Šita patirtis yra neįkainojama. Klubas žaidėjui suteikia viską, tau reikia ateiti ir galvoti tik apie žaidimą. Salėje turime restoraną, galime pusryčiauti, pietauti ar vakarieniauti. Viskuo pasirūpinta, kad galėtum jaustis kaip namuose ir salėje praleistum kuo daugiau laiko.“

M. Kuzminskas džiaugiasi ir dabartiniais komandos draugais, tarp jų yra pripažintos NBA žvaigždės Carmelo Anthony ir Derrickas Rose’as, prancūzas Joakimas Noah, latvis Kristapas Porzingis.

„Pradžioje nežinojau, ko galima tikėtis, – juokiasi krepšininkas. – Bet viskas gerai tiek aikštėje, tiek už jos ribų. Visi draugiškai priėmė, padeda, didžiausios komandos žvaigždės žinojo, kad esu lietuvis, kad žaidžiau olimpinėse žaidynėse. Viskuo esu patenkintas. Kai tik pasirašiau kontraktą, paskambinau K. Porzingiui, pasikalbėjome. Mes nebuvome pažįstami, tačiau vienas kitą žinojome. Dabar gerai sutariame. Teko sutikti porą lietuvių, jie atpažino, priėjo, pasikalbėjome. Dar atpažino keli žmonės parduotuvėje, tačiau manau, kad jie – dideli „Knicks“ gerbėjai. Dažniausiai žmonės pažįsta tik didžiausias klubo žvaigždes, o aš čia – dar smulki žuvelė.“

Ruošiantis sezonui M. Kuzminskui teko išbandyti jėgas ir su kitomis NBA žvaigždėmis, pavyzdžiui, vienu naudingiausių lygos žaidėjų, „Thunder“ lyderiu Russellas Westbrookas.

„Buvo diena, kai keli komandos žaidėjai buvo išvykę, treneriai pakeitė salę ir joje radome sportuojančius R. Westbrooką ir turką Enesą Kanterį. Turėjome progą visi kartu pasportuoti, parungtyniauti, tai buvo pirmasis NBA krikštas su tokio masto žaidėjais“, – prisimena vilnietis.

Krepšinio visuomenė šiuo metu pasidalijusi į dvi stovyklas. Vieni tikina, kad lietuvis prapuls „Knicks“ komandoje, kiti teigia, jog bus vienu svarbesnių Niujorko klubo žaidėjų.

M. Kuzminskas pasirinko 91 numerį, kurį turėjo NBA blogiukai – charizmatiškasis „Bulls“ kovotojas Dennis Rodmanas ir muštynėmis bei pavardžių keitimais pagarsėjęs Metta World Peace (buvęs Ronas Artestas). Tai ar lietuvis bus naujasis blogiukas?

„Nenoriu būti blogiukas, net ir labai stengiantis turbūt sunkiai išeitų, – juokiasi. – Norėjau 19 numerio, jis priklausė legendiniam „Knicks“ žaidėjui Williui Reedui, jo marškinėliai yra arenos palubėje, bet negalėjau jo gauti. Sukeičiau skaičius vietomis ir pasirinkau 91-ą.“

Krepšinio visuomenė šiuo metu pasidalijusi į dvi stovyklas. Vieni tikina, kad lietuvis prapuls „Knicks“ komandoje, kiti teigia, jog bus vienu svarbesnių Niujorko klubo žaidėjų.

„Stengiuosi į tai nekreipti dėmesio. Atvažiavau ir stengsiuosi išsikovoti vietą. Be abejo, jau yra daug, kad čia patekau, tačiau, kaip visada, apetitas kyla bevalgant. Galėsiu kiekvieną dieną dirbti kartu su geriausiais žaidėjais, įgysiu daug patirties. Kas nenorėtų rungtyniauti su C. Anthony ar Lance’u Thomasu. Be jokios abejonės, norisi tokiame amžiuje ir žaisti, tačiau minutes, kaip visose komandose, reikia išsikovoti, tad mano tikslas ir bus rasti savo vietą komandoje“, – ramiai kalba puolėjas.

Šią vasarą buvo debiutas olimpinėse žaidynėse ir sutartis su NBA klubu – lietuvio svajonės pildosi viena po kitos… Ar vienas geriausių Lietuvos krepšininkų dar turi apie ką svajoti?

„Turiu daug svajonių, – sako M. Kuzminskas. – Noriu iškovoti kuo daugiau medalių su Lietuvos rinktine, nes tas jausmas būna nerealus. O klubiniame krepšinyje… Mano karjeros kreivė kyla į viršų. Norėčiau ir svajoju, kad būčiau sveikas ir progresas vyktų toliau.“

Mindaugo Kuzminsko momentai

Philas Jacsonas apie Mindaugą Kuzminską 

 [alert color=”violet”]Įdomybė

Niujorko „Knicks“ namų arena – legendinė Madison Square Garden. Kurį laiką tai buvo gimtoji Dariaus Kasparaičio arena, nes joje rungtyniauja NHL klubas „Rangers“. Šio vardo arenoje (buvusioje kitu adresu) 1932 metais pasaulio sunkiasvorių bokso čempionu tapo Juozas Šarkis – Žukauskas (Jack Sharkey).[/alert]

Tekstas – Gedimino Žygelio
Nuotraukos – Gedimino Žygelio ir bigstock.com

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

D. Šemberas: pozityvo daugiau nei negatyvo

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį