Dalintis „LTS prezidentas R. Grušas apie naują erą Lietuvos vyrų tenise: „Nieko nėra amžino““

LTS prezidentas R. Grušas apie naują erą Lietuvos vyrų tenise: „Nieko nėra amžino“

Balandžio pradžioje, po eilinės savaitės, tradiciškai buvo paskelbtas naujas Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingas. Nuo 2009 metų vidurio vienas dalykas jame niekada nesikeisdavo – aukščiausią vietą tarp Lietuvos tenisininkų užimdavo Ričardas Berankis. Bet net ir gražiausios istorijos turi savo pabaigą – jau antrą savaitę iš eilės pirmąja Lietuvos vyrų rakete save gali laikyti 19-metis Vilius Gaubas.

Naujausiame ATP reitinge V. Gaubas užima 314-ąją vietą, o 33-ejų R. Berankis – 367-ąją.

„Nieko nėra amžino ir kažkada tai turėjo nutikti. Dabartinė situacija rodo, kad R. Berankis yra sudėtingame periode, iš kurio bando išsikapstyti – dalyvauja turnyruose ir mėgina rinkti reitingo taškus. Visgi tai nėra lengva, ypač žinant jo amžių ir traumų istoriją. Iš kitos pusės – džiaugiamės, kad turime gabų jaunimą, kurie tampa ir reitingo, ir Lietuvos rinktinės lyderiais. Tai tokie pokyčiai reitinge yra logiški“, – „Sportlandmagazine.lt“ sakė Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas.

Ramūnas Grušas. Sauliaus Čirbos nuotr.

Tiesa, pats tenisas yra brangus malonumas. Nepakilus į pasaulio reitingo šimtuką arba dar nesant arti jo, pragyventi vien iš dalyvavimo turnyruose yra praktiškai neįmanoma. Tam, kad jauni ir talentingi žaidėjai galėtų kopti karjeros laiptais, reikalingos nemažos investicijos. Be V. Gaubo, nemažai vilčių teikia ir kitas 19-metis Edas Butvilas (ATP-588). R. Grušas sako, kad Lietuvos teniso sąjunga, pagal galimybes, stengiasi maksimaliai padėti geriausiems žaidėjams.

„Šiais ir praėjusiais metais mes pakankamai prisidedame prie jaunimo ugdymo. Džiugu, kad turime pagalbos iš verslo, nes valstybės finansais prisidėti neturime galimybių. Žinoma, kad tai brangus malonumas, bet svarbiausi yra noras ir pastangos. Žinome, jog tenisininkai bei jų šeimos deda maksimalias pastangas, kad viskas klostytųsi kuo geriau. Tai yra jų gyvenimo pasirinkimas. Mes jais tikime ir viliamės, kad artimiausią dešimtmetį Vilius ir Edas džiugins mus aukštais rezultatais ir kops į teniso olimpą. Faktas tas, kad kuo geresni rezultatai – tuo lengviau prisivilioti ir rėmėjus, bet tokia realybė. Kol kas išgyventi iš turnyrų tikrai yra sudėtinga“, – aiškino R. Grušas.

Lietuvos vytų teniso rinktinė. Sauliaus Čirbos nuotr.

Žvelgiant tiek į vyrų ATP, tiek į moterų WTA reitingus, geriausia Lietuvos tenisininke gali vadintis Justina Mikulskytė. Ji WTA klasifikacijoje rikiuojasi 28-a. R. Grušas nesistebi jos progresu ir mano, kad tai dar nėra karjeros viršūnė.

„J. Mikulskytė yra vienas iš gerų pavyzdžių, kai labai norint, galima gyvenime pasiekti labai daug. Ji buvo iškopusi į aukštas vietas jaunių tenise, vėliau baigė studijas JAV, po to grįžo į profesionalių turnyrų turą ir iki šiol sėkmingai tęsia karjerą. Jei žvelgtume tiesiog į skaičius, tai ji yra aukščiausia reitingą turinti Lietuvos tenisininkė. Tai džiugu. Jos tikslas yra patekti į Didžiojo kirčio turnyrus, o tam dar reikia reitinge šiek tiek pakilti į viršų. Matyt tikslas ir yra toks. Tikiu, kad J. Mikulskytė pagerins Linai Stančiūtei priklausantį rezultatą – 197 vietą WTA reitinge, nes ji yra gerame kelyje link to“, – kalbėjo LTS prezidentas.

Lietuvos moterų teniso rinktinė, kurią be J. Mikulskytės, sudaro Andrė Lukošiūtė, Klaudija Bubelytė ir Patricija Paukštytė, Vilniuje varžosi Billie Jean King taurės turnyre ir siekia pakilti į aukštesnę grupę. R. Grušas neabejoja, kad Lietuvos moterų tenisas taip pat juda tinkame linkme ir čia taip pat yra talentingo jaunimo.

„Matome ir dabartinėje rinktinėje K. Bubelytę, P. Paukštytę, kurios taip pat gerai žaidžia, turi palaikymą bei pagalbą tiek iš Lietuvos teniso sąjungos, tiek iš rėmėjų bei savo akademijų – Šiaulių teniso mokyklos, Vilniaus teniso akademijos, todėl tikrai tikiu tiek rinktine, tiek šių žaidėjų perspektyvomis“, – teigė R. Grušas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Futbolo sezono finišas: kam atiteks pagrindiniai trofėjai?

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį