Dalintis „Lina Budreckaitė: Vandenlentės suteikia ir malonumo, ir adrenalino“

Lina Budreckaitė: Vandenlentės suteikia ir malonumo, ir adrenalino

30-metė Lina Budreckaitė save vadina laimingu žmogumi, kuris sugebėjo suderinti dvi savo aistras – snieglenčių ir vandenlenčių sportą. Abi šios veiklos tapo aktyvios mažeikiškės pragyvenimo šaltiniu: šaltuoju sezonu Lina dirba slidinėjimo centre „Liepkalnis“, o šiltuoju – rūpinasi Trinyčių tvenkinio krantinėje veikiančio vandenlenčių parko „Wake inn Klaipėda“, kurį prieš beveik trejus metus įkūrė su dviem bendraminčiais, veikla.

Kodėl sužavėjo būtent vandenlentės?

Vandenlentės – tai sportas, kuriam nebūtinas ypatingas išankstinis pasirengimas. Žinoma, kuo geresnė žmogaus fizinė būklė, tuo greičiau pasiekiama rezultatų ir progresuojama. Tačiau norint užsiimti vandenlenčių sportu, tereikia noro! Sportininkas nėra priklausomas nei nuo vėjo, nei nuo bangų aukščio, o patiriamo adrenalino intensyvumas ne ką mažesnis, nei užsiimant kitomis populiariomis vandens sporto šakomis. Štai todėl ir pasirinkom vandenlentes – šis sportas tinka šiuolaikiškam, nuolat skubančiam žmogui: kasdienei treniruotei skiriama viso labo apie 30-40 min.

Kaip kilo mintis įkurti vandenlenčių parką?

Vandenlentes pirmą kartą išbandžiau studijų metais Vokietijoje, šio sporto lopšiu Europoje laikomame sporto centre „Langenfeld“. Iki tol kelerius metus kaitavau, todėl atsistoti ant vandenlentės nebuvo sudėtinga. Tuo metu mano studijos Vokietijos sporto universitete ėjo į pabaigą, todėl kaip tik intensyviai svarsčiau, ką veiksiu po jų. Parašiusi ir apgynusi baigiamąjį darbą, grįžau į Lietuvą ir su keletu bendraminčių pradėjome gvildenti vandenlenčių parko idėją. Ėmėme intensyviai ieškoti tinkamų vandens telkinių vakarų Lietuvoje ir tartis su savivaldybėmis bei telkinių savininkais dėl vandenlenčių parko įkūrimo.

Koks įveiktas kelias nuo idėjos gimimo iki svajonės įgyvendinimo?

Nuo pirmų minčių apie vandenlenčių parką iki parko atidarymo praėjo apie 2,5 metų. Per tą laikotarpį nemažai bendrauta su įvairiomis institucijomis, dalyvauta konkursuose, rengta medžiaga, skaičiuoti kaštai ir t.t. Tačiau mums pagaliau pavyko! Būtina pažymėti, kad be bendraminčių Arūno ir Algio „Wake Inn“ ženklas dienos šviesos nebūtų išvydęs.

Kodėl pasirinkote Klaipėdą?

Klaipėdai  visi trys jaučiame dideles asmenines simpatijas. Uostamiestis šiltuoju metų laiku neabejotinai yra viena smagiausių ir šauniausių vietų Lietuvoje. Trinyčių tvenkinys, kur ir įsikūręs vandenlenčių parkas, yra ypač dėkingoje vietoje – Klaipėdos senamiestis pasiekiamas vos per 10 min. pėsčiomis.

Ar  klaipėdiečiams patinka šis sportas?

laipėdiečiai – tikri žemaičiai, todėl „įsibrauti“ į jų širdis nėra taip paprasta. „Wake Inn Klaipėda“ šių metų vasarą skaičiuos jau trečiąjį sezoną. Džiaugiamės, kad  nuolatinių klientų ratas kasmet plečiasi, jie tobulėja ir vis labiau įsitraukia į vandenlenčių bendruomenės gyvenimą.

Ką veikiate žiemą?

Žiemą ruošiamės vasaros sezonui. Planuojame „Wake Inn“ vandenlenčių parkų plėtrą, analizuojame, kas buvo padaryta gerai ir ką būtų galima patobulinti. Aš šaltuoju sezonu persikeliu į Vilnių, kur darbuojuosi „Liepkalnyje“, bene didžiausiame slidinėjimo centre Baltijos šalyse. Labai džiaugiuosi, kad galiu suderinti žiemos ir vasaros pramogas bei dirbti mėgstamą darbą ištisus metus.

Kam rekomenduotum išbandyti vandenlenčių sportą?

andenlentės – labai universalus ir „nelepus“ sportas. Jis puikiai tinka draugų kompanijai, nusprendusiai praleisti popietę gryname ore. Tinkamas ir tiems, kurie pasiryžę siekti geresnių rezultatų. Kaip jau minėjau, progresuoti vandenlenčių sporte kur kas paprasčiau, negu kitose vandens ar lentų sporto šakose. Vasarą dažnai sulaukiame ir mergvakarių, bernvakarių, šeimų su vaikais, kurie tiesiog nori pasidžiaugti vasaros teikiamais malonumais ir turiningai bei sportiškai praleisti laiką. Todėl galiu drąsiai teigti, kad vandenlentės – sportas visiems, mėgstantiems laisvalaikį gryname ore, nebijantiems iššūkių ir besidžiaugiantiems naujais atradimais!

Ar yra dar kokia nors sporto šaka, kuriai jauti aistrą?

Sportas – pats geriausias laiko leidimo būdas. Šią vasarą atradau jogą, kurią, beje, praktikavome vandenlenčių parko terasoje. Ateinančią vasarą taip pat ketiname tęsti jogos užsiėmimus „Wake Inn Klaipėda“. Žiemą renkuosi kitą lentą – snieglentę. Kartą per metus stengiuosi ištrūkti į šiltus kraštus ir pasimėgauti jėgos aitvarų sportu. Labai traukia vandens, lentų sportas, žavi jų  kultūra ir bendruomenė. Tam, kad šiomis sporto šakomis galėčiau mėgautis be traumų ir skausmo, reguliariai lankausi sporto salėje.

Vandenlenčių sporto profesionalo Nicko Davieso pasirodymas „Wake Inn Klaipėda“ parke

Tekstas: Karinos Sėrikovos
Nuotraukos: Ilja Sivakoff, Vadim Taika ir Linos Budreckaitės asmeninio albumo

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Irklentė – įprasminta Vaikiki berniukų legenda

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį