Dalintis „Lilehameryje – 10 jaunųjų sportininkų iš Lietuvos“

Lilehameryje – 10 jaunųjų sportininkų iš Lietuvos

Lygiai po mėnesio, vasario 12-22 dienomis Lilehameryje (Norvegija) vyksiančiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaus 10 sportininkų. Rinktinės sąrašas sausio 22 d. bus tvirtinamas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdyje, tačiau jau aiškios visų žaidynių dalyvių pavardės.

Rokas Vaitkus

Rokas Vaitkus

Antrą kartą vyksiančiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvaus biatlonininkės Nadiežda Derendiajeva, Vitalija Kutkauskaitė, biatlonininkas Linas Banys, slidininkas Rokas Vaitkus, kalnų slidininkai Andrejus Driukarovas ir Eglė Augustaitytė. Praėjusiais metais kvalifikacinius normatyvus įvykdė ir dalyvavimą žaidynėse užsitikrino ledo ritulininkas Dino Mukovozas (individuali iššūkių turnyro rungtis), snieglentininkas Aras Arlauskas bei ledo šokėjų pora – Guostė Damulevičiūtė ir Deividas Kizala.

„Patekti į žaidynes nebuvo lengva, konkurencija buvo tikrai didelė, tačiau sporto federacijų ir trenerių pastangos tikrai pasiteisino. Džiugu, kad žaidynėse matysime sportininkus iš įvairių miestų – Vilniaus, Kauno, Anykščių, Ignalinos, Visagino, Šiaulių. Tai mūsų stipriausieji žiemos sporto šakų atstovai iki 18 metų, Lietuvoje ir tarptautinėse varžybose pasiekę aukštų rezultatų. Lilehameryje jiems teks susidurti su varžovais iš viso pasaulio, jaunimo rezultatus prognozuoti labai sunku. Gali būti tiek netikėtų pergalių, tiek nusivylimų. Bet kuriuo atveju jauniesiems olimpiečiams tai bus puiki patirtis ir rimta motyvacija tobulėti“, – sakė misijos vadovė, olimpinė čempionė Vida Vencienė.

Lilehameryje sportininkai ne tik pajus tikrą olimpinę dvasią, bet ir galės daug ko pasimokyti iš garsių mentorių. Tobulėti jiems padės Pietų Korėjos dailiojo čiuožimo legenda Yuna Kim, olimpinė čemiponė Lindsey Vonn, olimpietis snieglentininkas Silje Norendalas, NHL klubo „New York Rangers“ žaidėjas Mats Zuccarello ir kiti daug pasiekę sportininkai.

Jauniesiems Lietuvos olimpiečiams talkins žaidynių ambasadorius, kalnų slidininkas Aivaras Tumas. Jis Lietuvos rinktinės nariams padės ne tik trasose, bet ir lydės juos į ekskursijas bei įvairius renginius, kuriuose sportininkai susipažins su Norvegijos kultūra ir jaunaisiais olimpiečiais iš kitų šalių.

Jaunimo žiemos olimpinės žaidynės vyks antrą kartą. Pirmąjį kartą jos buvo surengtos 2012 m. Insbruke. Žaidynes organizuoja Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) ir Lilehamerio jaunimo olimpinių žaidynių organizacinis komitetas (LYOGOC), kurį valdo Norvegijos kultūros ministerija, Norvegijos olimpinis ir parolimpinis komitetai bei Lilehamerio savivaldybė.

Žaidynes pristatantis vaizdo klipas: https://www.youtube.com/watch?v=U_-GVCILGQ8&feature=youtu.be

Informacija ir nuotraukos: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

TOP 7 lankytinos vietos žiemą

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį