Dalintis „Lietuvos vyrų šiuolaikinės penkiakovės estafetę perima D. Vaivada“

Lietuvos vyrų šiuolaikinės penkiakovės estafetę perima D. Vaivada

Tituluotam Lietuvos penkiakovininkui Justinui Kinderiui paskelbus apie karjeros pabaigą, Lietuvos vyrų šiuolaikinės penkiakovės lyderiu tapo Dovydas Vaivada.

Jis jau yra spėjęs tapti Lietuvos čempionu, taip pat jo kolekcijoje – vasaros jaunimo olimpinių žaidynių bei Europos jaunimo pirmenybių medaliai.

D. Vaivada nuo 4 metų lankė plaukimą. Šį sportą jis lankė iki 12 metų, kol įsižiebė nauja, šiuolaikinės penkiakovės, aistra.

„Šiuolaikine penkiakove susidomėjau po pirmų varžybų, į kurias pakvietė treneris. Tai buvo 1 km bėgimas ir 100 m plaukimas. Tuomet penkiakovė ir tapo mano favorite“, – sakė D. Vaivada.

Šiuolaikinę penkiakovę sudaro plaukimas, jojimas, fechtavimas bei kombinuota bėgimo ir šaudymo rungtis.

D. Vaivada

„Man labiausiai patinka dvi rungtys. Pirmiausia – jojimas, nes man patinka gyvūnai, kontaktas su jais. Patinka valdyti tokį didelį gyvūną. Antra rungtis – fechtavimas, nes esu kairiarankis ir šiame sporte esu gana stiprus. Sunkiausias man visada buvo bėgimas, nes galbūt šioje srityje neturėjau tokios ištvermės, kokios norėjau. Dėl to prieš bėgimus labiausiai jausdavausi neužtikrintas. Vienose varžybose bėgdavau gerai, o kitose – blogai. Nejausdavau, kurią dieną galiu bėgti gerai“, – pasakojo D. Vaivada.

Ilgą laiką stipriausiu Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės atstovu buvo J. Kinderis. Jis iškovojo nemažai skambių pergalių ir dabar užleido vietą jaunesniems penkiakovininkams.

„Mano motyvacija visada buvo noras garsinti Lietuvos vardą. Dabar tiesiog iš manęs bus daugiau tikimasi“, – teigė D. Vaivada.

Šiuolaikinę penkiakovę šiemet sukrėtė permainos rungtyse. Jau oficialiai paskelbta, kad dėl skandalų su jojimo rungtimi, pastarąją 2028 metų Los Andželo olimpinėse žaidynėse pakeis ekstremalus bėgimas.

D. Vaivada šias permainas vertina neigiamai, nepaisant to, kad žirgai jam pačiam taip pat ne kartą „pakišo koją“ varžybose.

„Jojimas yra viena iš mėgstamiausių mano rungčių. Negaliu sakyti, kad jis nėra pakišęs kojos varžybose. Taip nutiko ne vieną ir ne du kartus, kai galėjau būti aukštoje vietoje arba net ant pakylos, – kalbėjo sportininkas. – Visgi penkiakovė be jojimo, mano nuomone, nebe penkiakovė.“

D. Vaivada

Visgi D. Vaivada pripažįsta, jog ekstremalaus bėgimo formatas yra gana įdomus.

„Bet manau, kad daug kam bus sunku perprasti šią rungtį, nes ji reikalauja daug fizinio darbo rankomis, jei reikės ten bėgti ir karstytis, peršokti kažką. Kol kas daug komentuoti negaliu, nes tiksliau neaišku, ką reikės daryti tuose ekstremalaus bėgimo ruožuose“, – teigė D. Vaivada.

Šiuolaikinė penkiakovė yra sudėtinga sporto šaka vien dėl logistikos. Dėl to pagrindinės varžybos nuolat vyksta tik tose pačiose keliose valstybėse. Ne ką lengviau ir su treniruočių sąlygomis. Lietuvoje nėra šiuolaikinės penkiakovės bazės, o atletams reikia važinėti iš vienos vietos į kitą, tačiau D. Vaivada pasidžiaugė, jog sąlygos dabar yra puikios.

„Šiuo metu Lietuvoje sąlygos treniruotės yra tobulos – turime naujus baseinus, yra maniežai, žirgynai. Dar ir Druskininkų sporto bazė atidaryta, kur vyksta stovykla. Mums, lietuviams, gal trūksta aukšto lygio fechtavimo sportininkų treniruotėms. Dėl to keliaujame į stovyklas užsienyje. Visgi dabar Druskininkuose jau vyksta stovyklos, į kurias atvyksta ir stiprūs užsienio sportininkai. Taigi, sąlygos puikios ir Lietuvoje turime viską, ko reikia treniruojantis šiuolaikinę penkiakovę“, – pabrėžė D. Vaivada.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: UIPM

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuva iškovojo kelialapį į finalinį „SSL Gold Cup“ pasaulio buriavimo taurės etapą

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį