Dalintis „Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė bręsta didelėms pergalėms“

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė bręsta didelėms pergalėms

Rugsėjo 1 dieną prasidės 41-asis Europos vyrų krepšinio čempionatas. Šios pirmenybės žymės naują šių čempionatų etapą – pirmą kartą jos bus rengiamos po ketverių metų pertraukos. Tiesa, šis Europos čempionatas buvo perkeltas iš 2021 metų dėl pandemijos ir olimpinių žaidynių nukėlimo.

Europos čempionatas vyks keturiose valstybėse – Čekijoje, Sakartvele, Vokietijoje ir Italijoje. Lietuvos krepšininkai žais B grupės turnyre Kelne (Vokietija), kur susitiks su Prancūzijos, Slovėnijos, Vokietijos, Vengrijos bei Bosnijos ir Hercegovinos komandomis.

Besiruošdama pirmenybėms, Kazio Maksvyčio treniruojama Lietuvos rinktinė laimėjo visus septynis draugiškus susitikimus. Pergalių seriją mūsiškiai pratęsė ir pasaulio čempionato atrankoje, trečiadienį išvykoje pranokę vengrus.

„Šiais metais Lietuvos rinktinė mus nuteikia labai gerai. Žaidimas suteikia žavesio visiems krepšinio fanams. Ypač gerai į žaidimą bei trenerių schemas įsipaišo mūsų du „bokštai“. Gynėjų grandis yra stipri. Surinkta tikrai gera komanda ir geras kolektyvas, o tai prieš Europos čempionatą nuteikia labai optimistiškai“, – sakė buvęs profesionalus krepšininkas, dabar treneriu dirbantis Saulius Kuzminskas.

Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas. LKF nuotr.

Tiesa, S. Kuzminskas kabinti laurus rinktinei iš anksto neketina. Pasak jo, daugelis Lietuvos rinktinės varžovų pasiruošimo cikle nebuvo iš pačio stipriausio ešelono. Dėl to dar nepasimatė silpnosios Lietuvos komandos pusės.

„Dėl to sunku vertinti kaip Lietuvos rinktinė gali atrodyti pačiame Europos čempionate. Visgi optimistiškai nuteikia lietuvių demonstruojamas laisvas žaidimas. Matyti, kad visa komanda trokšta gero žaidimo, krepšininkai gerai jaučiasi aikštelėje ir vienas kitą papildo. Tai galioja ne tik mūsų NBA žaidėjams, bet ir kitiems, kurie puikiai išnaudoja savo stipriąsias puses. Neabejoju, kad mes esame šiemet vieni iš favoritų ir kovosime dėl apdovanojimų“, – teigė S. Kuzminskas.

S. Kuzminsko išskirti NBA „bokštai“ yra Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis. Jų žaidimas kol kas tapo sunkiai įmename mįsle ne tik Estijai ar Nyderlandams, bet ir pajėgiai Ispanijos komandai. Visgi S. Kuzminskas pastebi, jog kitose pozicijoje taip pat yra pajėgių lietuvių, kurie gerokai apsunkina varžovų galimybes atrasti silpnąsias mūsiškių puses.

„Žinoma, trūkumų visada galima atrasti, bet sudėtis tikrai yra labai solidi. Labai svarbu, kad visi pilnai atsigautų iki pirmenybių. Tas pats mano brolis Mindaugas Kuzminskas tikrai galės nemažai padėti komanda ir labai dėl to džiaugiuosi“, – pabrėžė S. Kuzminskas.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatų sąraše vis dar yra 13 pavardžių. Galutinis dvyliktukas veikiausiai paaiškės tik prieš pat Europos čempionatą. Šiuo metu sąrašą sudaro Arnas Butkevičius, Eigirdas Žukauskas, Gytis Masiulis, Ignas Brazdeikis, Kristupas Žemaitis, Laurynas Birutis, Marius Grigonis, Lukas Lekavičius, Martynas Echodas, Mindaugas Kuzminskas, Domantas Sabonis, Rokas Jokubaitis ir Rokas Giedraitis.

Kad ir kuris žaidėjas bus „atkabintas“ nuo rinktinės, komandoje bus nemažai jaunų ir rinktinėje tik pastaraisiais metais atsikleidžiančių arba net debiutuosiančių žaidėjų. Lietuvos rinktinės lyderiais tapo minėti J. Valančiūnas ir D. Sabonis, ilgametį Lietuvos komandos įžaidėją Mantą Kalnietį pakeitė gerokai jaunesnis Rokas Jokubaitis, prie komandos prisijungė NBA patirties įgijęs Ignas Brazdeikis.

„Visas krepšinis į kitokį supratimą, kitokį žaidimo braižą. Ne išimtis ir Lietuvos rinktinė. Ar tai gerai, ar blogai, pamatysime Europos čempionate. Bet kokiu atveju turime jau subrendusius žaidėjus, galinčius būti tikraisiais lyderiais. Tas pats R. Jokubaitis jau įrodė, kad pakankamai subrendęs pagrindinio įžaidėjo rolei. Manau, kad jis sugebės suvaldyti komandą ir būti savotišku treneriu aikštelėje“, – svarstė buvęs krepšininkas.

Rokas Jokubaitis. LKF nuotr.

S. Kuzminskas neabejoja, kad Lietuvos krepšininkai Europos čempionate kovos dėl aukščiausių vietų. Neabejotinai to sieks ir nemažai kitų komandų.

„Visą laiką pirmiausia reikia patekti į ketvertuką, o ten jau viską gali lemti tai, kuriai komandai bus sėkmingesnė diena. Į ketvertuką aš statyčiau Lietuvą, Slovėniją, Prancūziją ir Serbiją“, – spėjo S. Kuzminskas.

Europos čempionatą Lietuvos krepšinio rinktinė pradės rugsėjo 1 dieną 18.15 val. su Luka Dončičiaus vedama Slovėnijos komanda.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: LKF

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Sportininkės V. Senkutės istorija – tarp meilės irklams ir simpatijos dviračiams

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį