Dalintis „Lietuvos lengvaatlečiai nekantriai laukia starto Europos čempionate“

Lietuvos lengvaatlečiai nekantriai laukia starto Europos čempionate

Ketvirtadienį prasidės Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas. Stambule (Turkija) šis sporto renginys vyks kovo 2–5 dienomis, o jame Lietuvai atstovaus 6 lengvaatlečiai – Jogailė Petrokaitė, Juozas Baikštys, Urtė Baikštytė, Dovilė Kilty, Aina Grikšaitė ir Diana Zagainova. Tiesa, mūsų šalį atstovaujančių sportininkų sąrašas galėjo būti ir ilgesnis, nes teisę čempionate startuoti turėjo ir Modesta Justė Morauskaitė (praleis čempionatą dėl traumos), Ieva Zarankaitė (šiuo metu ruošiasi Europos metimų taurės varžyboms), Gabija Galvydytė bei Tomas Keršulis (abu JAV studijuojantys bėgikai nestartuos dėl pagrindinių studentų sezono varžybų).

Kviečiame artimiau susipažinti su lengvaatlečių mintimis apie paskutinius jų rezultatus, emocijas, pasiruošimą bei tikslus Europos čempionatui.

Jogailė Petrokaitė – šuolis į tolį

Jogailė Petrokaitė

Jogailė į čempionatą pateko dar vasarą, kai nušokusi 6.76 m įvykdė normatyvą. Žiemos sezone šuolininkė startavo dvejose varžybose – LLAF taurėje (6.44 m – geriausias sezono rezultatas) ir Lietuvos čempionate (6.31 m). „Lietuvos čempionate pademonstruotas rezultatas tikrai netenkina, tačiau tai yra dalis pasiruošimo ir treniruočių proceso“, – pasakojo J. Petrokaitė.

Antrą Europos uždarų patalpų čempionatą karjeroje pasitinkanti sportininkė teigė, jog šįkart jaučiasi labiau patyrusi varžytis su suaugusiais: „Išskirčiau kitokį nusiteikimo lygį ir gerą nuotaiką.“ Čempionato laukianti J. Petrokaitė pridėjo, jog uždarų patalpų čempionatus mėgsta ir didelių skirtumų nuo stadiono savo rungtyje nepastebi.

„Pasiekiau optimalią sportinę formą, todėl tikslas yra kuo geriau realizuoti save“, – sakė paskutinėse treniruotėse krūvius mažinanti ir „lengvumo“ siekianti lengvaatletė.

Asmeninis rekordas uždarose patalpose – 6.53 m.

Juozas Baikštys – šuolis į aukštį

Juozas Baikštys

Juozas į čempionatą pateko per reitingavimo sistemą, o šią žiemą startavo tik kartą, kai trečią kartą karjeroje iškovojo Lietuvos uždarų patalpų čempiono titulą. „Žiemos startus turėjau pradėti dar sausio gale, tačiau dėl įvairių problemų nespėjau pasiruošti, o vėliau, vasario mėnesį, išsisukau čiurną, todėl teko praleisti dar vienas varžybas Čekijoje“, – pasakojo šuolininkas.

„Negana to, likus savaitei iki Lietuvos čempionato susirgau, todėl buvo aišku, kad startas nebus pats geriausias (2.10 m)“, – pridėjo sportininkas.

Antrą uždarų patalpų čempionatą karjeroje pasitinkantis lengvaatletis neslėpė, jog emocijos įvairios: „Ir laukiu, ir jaudinuosi, kadangi startų trūksta, tai jaučiu šiokį tokį neužtikrintumą.“ Uždarų patalpų čempionatus dėl atmosferos mėgstantis J. Baikštys pridūrė, jog sieks užimti kuo aukštesnę vietą ir pasisemti patirties prieš artėjančius vasaros startus.

„Sportinė forma šiuo metu yra mįslinga, todėl dar praeitą savaitę sunkiai dirbau, o dabar belieka palaikyti tonusą“, – sakė šuolininkas į aukštį.

Asmeninis rekordas uždarose patalpose – 2.25 m.

Urtė Baikštytė – šuolis į aukštį

Urtė Baikštytė

Į savo pirmą Europos uždarų patalpų čempionatą Urtė pateko taip pat per reitingus. Geriausią sezono rezultatą (1.86 m) Lietuvos čempionate pasiekusi sportininkė žiemos rezultatais patenkinta nebuvo: „Vertinu prastai, išties sudėtinga sezono pradžia dėl achilo skausmų, o ir kelios intensyvios savaitės su daug startų bei kelionių išvargino, visgi, dabar jaučiuosi atsigavusi ir pasiruošusi svarbiausiam sezono startui.“

„Labai džiaugiuosi galėdama atstovauti Lietuvai, nes šis jausmas visuomet yra ypatingas, o varžybos su nacionaline apranga, be abejonės, laukiamiausios“, – sakė U. Baikštytė.

Nors sportininkė neslėpė, jog iki šiol dalyvauti varžybose geriau sekėsi vasarą, pasiruošimas tiek stadionui, tiek ir maniežui yra vienodai svarbus: „Po Lietuvos čempionato treniruotėse gerai padirbėjau, todėl tikiuosi sportinės formos piką pasiekti būtent Europos čempionatui.“

„Tikslas – padaryti maksimumą, ką tą dieną galiu geriausiai. Norisi atlikti techniškus šuolius ir pasimėgauti varžybomis, o kadangi nesu tarp favoričių, bandysiu labiau susifokusuoti į save, o ne konkurentes“, – pasakojo lengvaatletė.

Asmeninis rekordas uždarose patalpose – 1.90 m.

Dovilė Kilty – trišuolis

Dovilė Kilty

Per reitingavimo sistemą į jau ketvirtą Europos uždarų patalpų čempionatą patekusi Dovilė paskutinėse savo varžybose, Lietuvos čempionate, užfiksavo geriausią sezono rezultatą (13.82 m). „Pasiruošimas žiemai buvo geras, po truputį įsivažiuoju į formą, todėl su treneriais neabejojame, kad aukštas rezultatas dar prieš akis“, – teigė trišuolininkė.

­„Prieš Europos čempionatą emocijos puikios, kitaip ir negali būti, kai atstovauji savo šaliai – jausmas visada nuostabus“, – pasidžiaugė D. Kilty. Sportininkė pridėjo mėgstanti tiek varžybas uždarose patalpose, tiek ir stadione, o tarp skirtumų paminėjo vėją ir kitas oro sąlygas.

Prieš artėjantį čempionatą vis gerėjančią savijautą ir sportinę formą išskyrusi lengvaatletė teigė, jog dabar intensyvias treniruotes derina su poilsiu, o visi ankstesni startai buvo proceso dalis.

„Tikslas Europos čempionate – garbingai atstovauti savo šaliai“, – pridūrė D. Kilty.

Asmeninis rekordas uždarose patalpose – 14.13 m.

Aina Grikšaitė – trišuolis

Aina Grikšaitė

Reitingai vietą pirmajame Europos uždarų patalpų čempionate užtikrino ir Ainai. Dar visai neseniai Lietuvos čempione tapusi trišuolininkė pasidžiaugė sezono pradžia: „Žiemos sezoną vertinu gerai, nes dar pasiruošimo stovykloje jaučiausi stipri, o šuoliai rodė, jog galiu šokti toli.“

„Startas LLAF taurėje nebuvo pats sėkmingiausias (13.54 m), bet jau kitose varžybose, kurios vyko Švedijoje, pavyko pasirodyti žymiai geriau (13.92 m). Geteborgo manieže esu daug kartų buvusi anksčiau, todėl ši vieta tikrai ne svetima, o tai pridėjo atsipalaidavimo ir ramybės“, – pažįstamų palaikymo sulaukusi džiaugėsi A. Grikšaitė.

Stabilumu ir nusiteikimu pasidžiaugusi sportininkė teigė, jog startas artėjančiame Europos čempionate bus svarbiausias jos karjeroje: „Vasarą startavau Europos čempionate Miunchene (Vokietija), bet tada jaučiausi kaip naujokė, todėl visos tos emocijos šiek tiek blaškė.“

„Tikslas Europos čempionate – toliau rodyti stabilumą bei šokti lengvai ir užtikrintai, o jeigu to užteks patekimui į finalą, būsiu labai patenkinta“, – pasakojo gera sportine forma patenkinta lengvaatletė.

Asmeninis rekordas uždarose patalpose – 14.08 m.

Diana Zagainova – trišuolis

Diana Zagainova

Į trečią Europos uždarų patalpų čempionatą Diana pateko bene paskutinę akimirką. „Žiemos sezono rezultatus vertinu neblogai, nors maksimumas ir nebuvo išpildytas, tačiau galiu pasidžiaugti pasirodymu Lietuvos čempionate, kai parodžiau geriausią sezono rezultatą (13.61 m)“, – sakė sportininkė.

„Emocijos prieš čempionatą geros, kadangi tai jau trečiasis mano Europos uždarų patalpų čempionatas, jaudulio ir nerimo tikrai mažiau, o pasitikėjimo ir mėgavimosi daugiau“, – teigė D. Zagainova.

Mažesnį dalyvių skaičių ir vėjo nebuvimą uždarose patalpose išskyrusi lengvaatletė teigė, jog mėgsta varžytis manieže: „Į šiuos čempionatus patekti nėra lengva dėl aukštos kvalifikacijos ir mažesnio dalyvių skaičiaus.“

„Tikslai Europos čempionatui, be abejonės, yra aukščiausi, sieksiu geriausio sezono rezultato ir būti geresnė nei paskutinėse varžybose bei svarbiausiose varžybose pademonstruoti geriausią savo versiją“, – pasakojo trišuolininkė.

Trumpas ir koncentruotas treniruotes prieš čempionatą akcentavusi lengvaatletė teigė, jog būsimą rezultatą nuspėti yra praktiškai neįmanoma, nes trišuolis – techninė rungtis, kurią gali lemti daugelis aspektų, pavyzdžiui, bėgimas ar atsispyrimas.

Asmeninis rekordas uždarose patalpose – 13.97 m.

Nuo kovo 3 dienos šalies lengvaatlečių pasirodymus tiesiogiai transliuos LRT Plius ir lrt.lt

Tekstas:  Justo Virbicko, LLAF
Nuotraukos: Alfredo Pliadžio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuva siekia išsilaikyti sparčiai populiarėjančio beisbolo-5 elite

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį